Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64bit Home Premium Recovery Asus jak zgrać na płytę

30 Cze 2014 13:40 2397 4
  • Poziom 6  
    Witam noszę się z zamiarem zminy dysku z hdd na ssd mam jednak mały problem nie mam płyty recovery mam za to na dysku ukrytą partycję rocovery szukałęm informacji na temat jak zgrać ją na płytę czytałem milion rzeczy w większoścu bzdury czy jest tu może ktoś kto stworzył płytę recovery z takiej partycji i może pomóc laikowi i krok po kroku opisać jak to konkretnie zrobić, nie tylko ja mam taki problem ważna sprawa a konkretnych "łopatologicznych" instrukcji brak dodam jeszcze że dedykowanym programem asusa nie da się tego zrobić wypala kilka płyt dvd i 4-6 z kolei spala się zmarnowałem tak kilkanaście jak nie kilkadziesiąt płyt na nieudane próby pozdrawiam i czekam na jakiegoś dobrego samarytanina który rozwiązał ten problem i pomoże rozwiązać go też mi ;)

Dodano po 3 [minuty]:

dodam jeszcze że nie mogę znaleźć żadnego terrenta z windows 7 64bit home premimium asus recovery wiem że niektórzy mają taką płytę przydał by się obraz była by to najlepsza opcja niestety wszystkie torenty jakie znalazłem ściągają się do 80-95% i koniec kompa mam już po gwarancji bo taką płytę otrzymał bym od asusa natomiast aktualnie kosztowało by mnie to 30euro a płacić im za to co już mam nie mam zamiaru

Dodano po 31 [sekundy]:

czekam na odpowiedź będę na prawdę wdzięczny pozdrawiam

• Poziom 29  
    Asus Recovery - poszukaj w menu Start, jeśli jest oryginalnie zainstalowany fabryczny system to tam znajdziesz program do wypalenia konfiguracji fabrycznej systemu na płytach DVD.
  • Poziom 6  
    Plyty się palą nie da się tego zrobic w ten sposob i nie dla tego ze cos zle robie tylko wiekszosc ludzi nie moze tak wypalić recovery jakieś inne pomysły tym razem po dokladnym przeczytaniu pierwszego nposta ?

• Poziom 29  
    Wygląda na padniętą nagrywarkę, sam zawsze tak robię recovery kiedy klientowi konfiguruję laptopa i nigdy nie miałem z tym problemów. Może na już używanym systemie nie chce działać, ja robiłem na świeżym fabrycznym. A z nagrywarkami montowanymi w Asusach nie chcę mieć do czynienia, po pół roku do kosza - wersje SATA. Spróbowałbym zrobić recovery DVD, ale na nagrywarce USB, mają mniejszą szybkość nagrywania i mniejszą szansę na spalenie płytki. Z tym, że taka uwaga: z płytek recovery na Asusie można zrobić instalację tylko z napędu wewnętrznego, na DVD przez USB startuje loader i stwierdza, że nie ma prawidłowej płyty recovery w napędzie - też to przerabiałem. Ostatecznie można użyć płytek DVD/RW, przynajmniej nie ma straty jak nagranie nie wyjdzie, bo można wykasowac i powtórzyć. Obraz fabrycznej instalacji to są 1-2 płytki. Coś za dużo kolego tych płytek w zestawie wychodzi. Najczęściej miałem 2 (seria x51/x53) - jedna z systemem i jedna ze sterownikami i softem firmowym.
  • Poziom 6  
    nagrywarka 100% sprawna bo wypalam płytki systematycznie i dvd i cd i audio nigdy nie miałem problemu także nie wiem dlaczego nie moge wypalić tego recovery