Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa

30 Cze 2014 17:24 12471 22
  • Poziom 9  
    Witam,

Czy do takiego silnika z kosy spalinowej można bez problemu podłączyć taką przekładnię z mini crossa?

Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa [/img]
  • Poziom 25  
    Można w teorii ale w praktyce silnik bedzie miał za mało mocy.(jesli chcesz go użyc do budowy tego mini cross'a)
  • Poziom 9  
    Miałby z tego powstać taki mały czterokołowy pojazd.
  • Poziom 25  
    Robiłem taką zabawkę, ale na prąd z silników od wycieraczek :D
    Ilema ważyć cały pojazd? Podaj wszystkie parametry silnika.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawę spasowania silnika i przekładni pozostawiam bardziej zaawansowanym kolegom, ponieważ nie jesyem pewien czy oba elementy będą do siebie pasować.

Jeśli pojazd będzie ważyl (z kierowcą)120KG i masz zamiar nie jeździć nim pod górki to silnik powinien dać sobie radę :)

PS
    Lepsza zabawa jest z elektrycznym, łatwiejszy w wykonaiu i do tego ekologiczny:)
  • Poziom 9  
    ANE TECHNICZE wg. opisu producenta

- silnik dwusuwowy chłodzony powietrzem (chromowany cylinder)

- moc 4,5kW 5,3kM

- pojemność skokowa 43cm

- zapłon elektroniczny

- rozruch ręczny linka

- max obroty ostrza 8000 obr/min

- płynna regulacja obrotów z blokadą

- automatyczne sprzęgło odśrodkowe

- waga 4 kg

Co do wagi to absolutne minimum rama, 4 koła, silnik i jazda. ;)
  • Poziom 25  
    Silnik będzie miał wystarczającą moc do jazdy ale po gładkim terenie, małe górki pokona.
    Jeżeli mozesz to spraw soie silnik min 7.7KM wtedy masz gwarancję,że kazdą górkę pokonasz.
    Nie wiem jaka będzie trwałośćtej miniaturowej przekładni. /została ona zaprojektowana do zabawki dla dzieci. Może być problem z jej szybkim zużywaniem się.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    moc 4,5kW 5,3kM z 43cm to chyba z turbo :D :D :D
    nie wierz producentowi
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Chba będziesz jeździł w tępie 10km/h. Chyba chcesz szybciej?
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Prędkosc będzie wyższa niż 10km/h... Chyba przy zjeździe z górki xD
    Pod obciązeniem 120kg (przyjmuje lekki pojazd i średniego kierowcę) prędkosc będzie bardzo niska a start powolny.
    Być moze nie powinienempchać się w stronę pojazdów spalinowych, bo jakieśtam do,świadczenie mam przy budowie elektrycznych.
  • Poziom 27  
    Jeśli spasujesz sprzęgło powinno działać.
    Co do reszty kolegów to zanim zaczniecie się przerzucać ilością koni mechanicznych i prędkości to w ramach przypomnienia motorynka Pony 50-M-1 posiadała silniczek o pojemności 49,8 cm³ i mocy 1,7KM osiągała prędkość 40km/h z obciążeniem 135kg. :D
  • Poziom 9  
    powinno pasować bez problemów bo miałem taką samą kose do trawy i założyłem do niej silnik od mini crossa. Sprzęgło pasowało i rozstaw śrub mocujących był taki sam. Kosa bardzo dobrze się na tym silniku sprawowała i nadal się sprawuje ma bardzo duże obroty

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 22  
    dawidos111 napisał:
    powinno pasować bez problemów bo miałem taką samą kose do trawy i założyłem do niej silnik od mini crossa. Sprzęgło pasowało i rozstaw śrub mocujących był taki sam. Kosa bardzo dobrze się na tym silniku sprawowała i nadal się sprawuje ma bardzo duże obroty

Dodano po 2 [minuty]:

Pomysł z tą kosa świetny :)

Jaki tłumik zastosowałeś do tego silnika, może jakiś pasuje beż przeróbek ?

Zbiornik paliwa też oryginalny jest hmm z czego zrobiony ?

Zrobiłbym sobie taki projekt, ciekawe ile maksymalnie kreci ten silnik, i jaki jest faktyczny przyrost mocy w porównaniu do oryginalnego silnika.
  • Poziom 9  
    tak więc po kolei

jeżeli chodzi o tłumik to jest od mini crossa został on po prostu skrócony

zbiorniczek paliwa od ursusa c-360 od płynu hamulcowego

ile ten silnik maksymalnie kręci to nie wiem ale przyrost mocy jest faktycznie dużo większy, kosze nią na pół gazu na pełnym

jak to mówią potrzeba matką wynalazku

kosa się popsuła a syn maił mini crossa którym i tak nie jeździł

Dodano po 3 [minuty]:

robione na szybko ale do dzisiaj świetnie się sprawuje do przerobienia jeszcze mam zbiornik paliwa bo jednak jest za mały wchodzi do niego 200 ml. mieszanki

Dodano po 52 [sekundy]:

Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa Silnik z kosy spalinowej z przekładnią mini crossa
  • Poziom 9  
    Chyba jednak zastosuję silnik z mini crossa wraz z przekładnią.

Mógłbym ktoś podać mi wymiary zaznaczone na zdjęciu?

• Poziom 22  
    dawidos111

Dzięki za fotki tej kosy, z czasem sobie coś takiego zbuduje :) .
    Oryginalnie kosa jakaś markowa czy chińczyk ?
  • Poziom 12  
    Motorbike napisał:
    dawidos111

Dzięki za fotki tej kosy, z czasem sobie coś takiego zbuduje :) .
    Oryginalnie kosa jakaś markowa czy chińczyk ?

wygląda na starego stihla
  • Poziom 18  
    dla tomka 458 Reduktor z silnikiem kosy zgrasz , ale musisz dotoczyc podkladke dystansowa 3 mm bo inaczej nakretka w dzwonie sprzegla zawadza o sprezyne szczek. Mam to zrobione
  • Poziom 22  
    ZKepowicz
    Dobrze wiedzieć że trzeba dotoczyć tą podkładkę, nie miałem obu silników żeby pomierzyć jaka jest odległość pomiędzy sprężyną, a tą nakrętką.
  • Poziom 23  
    Osobiście wolał bym silnik od kosy niż ten pocketowy... łatwość regulacji, stabilne obroty zarówno wysokie jak i niskie.