Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki buczą ale tylko te podłączone do zielonego gniazda

30 Cze 2014 17:44 1950 9
  • Poziom 6  
    Witam,

mam problem z buczeniem i bardzo cichym dźwiękiem głośników komputerowych.
    Posiadam zestaw Logitech X530. Ostatnio złożyłem sobie komputer i podłączyłem te głośniki i okazało się, że te które są podłączone pod wyjście na głośnik przedni (zwykle zielony) grają bardzo cicho i buczą. Pozostałe głośniki grają normalnie. Po podłączeniu np. tylnich głośników pod wejście zielone one zaczynają buczeć i grać bardzo cicho.

Podejrzewam, że może wejście na płycie jest zepsute (płyta MSI Z97 Gaming 5) ale nie jestem pewien na 100% czy ją odsyałać czy da się to sprawdzić.

Niestety nie mam innych głośników, żeby przetestować, ale te chodziły dobrze na starym sprzęcie.
  • Poziom 12  
    Zobacz słuchawki może coś ze sterownikiami... albo poprostu musisz dostosować głośniki poprzez Playbeck Control :
    Start -> Panel Sterowania -> Dzwięk i urządzenia audio -> głośnośc-> zaawansowane

i tam zobacz czy masz wszystko ok
  • Poziom 6  
    Ustawienia głośności są w poprządku. Sterowniki już przeinstalowywałem. Jak podłączyłem słuchawki w to wejście to też buczało. Głośniki podłączałem pod inny sprzet i działają normalnie.

Dodano po 7 [minuty]:

swiercm napisał:
    Sprawdź, czy masz prawidłowo podłączone AUDIO z panelu przedniego do MoBo.

http://www.msi.com/support/mb/Z97_GAMING_5.html#down-manual

No wychodzi na to, że dobrze. Dźwięk z przedniego panelu jest w porzadku. Tylko to jedno gniazdo z tyłu jest problemowe.
  • Poziom 6  
    swiercm napisał:
    Manual str EN26

Sprawdź położenie przełącznika AUD_SW1

Być może masz ustawione na Direct Power, a brak podłączonego dodatkowego zasilania i stąd "buczenie".

Mam ustawione na domyślne (Onboard Power Mode).
  • Poziom 16  
    no niestety masz uszkodzoną kartę dźwiękową w płycie głównej, też miałem taki przypadek jak miałem kablówkę i podłączyłem kompa do telewizora, podłączając pierwszy przewód z euro na minijack do karty dźwiękowej uszkodziłem właśnie kartę dźwiękową, i wtedy się dowiedziałem co to jest różnica potencjałów, no i wpadłem na pomysł że wyciągnę pierw masą na krokodylka i pierw podłączam krokodylka a później resztę przewodów sygnałowych...
  • Poziom 6  
    Nie wiem czy to na pewno uszkodzona karta dźwiękowa, bo w ustawieniach Realteka przypisałem wyjście głośników przednich na wejście liniowe i je tam podłączyłem i działają.
    Albo uszkodziłem gniazdo jak podłączałem pierwszy raz albo jakaś wada fabryczna.
  • Poziom 16  
    Ok, oczywiście będą działać na innym gnieździe, ale te jest uszkodzone, no jeszcze ew. pozostaje brak masy w tym wtyku? ale czy to na pewno to? trzeba by było sprawdzić to w ten sposób, owinąć metal jakimś cienkim przewodem minijacka zaraz przy plastyku co się za niego łapie żeby wyjąć wtyczkę czy włożyć, włożyć wtyk i dotknąć obudowy tym kabelkiem i zobaczyć czy jest poprawa...
  • Poziom 6  
    Przypisanie wyjścia głośników na wejście liniowe pomogło, ale zamiast tego dokupiłem tanią kartę zewnętrzną.