Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz operacyjny o stukrotnym wzmocnieniu napięciowym

krzyniu23 30 Cze 2014 20:13 744 3
  • #1 30 Cze 2014 20:13
    krzyniu23
    Poziom 8  

Dzień Dobry! Chciałbym zrobić wzmacniacz napięciowy o stukrotnym wzmocnieniu. Chciałbym wzmacniać napięcie zmienne. Ze szkoły wiem że jak robię wzmacniacz odwracający to wzmocnienie jest równe R2 do R1. Chciałbym zapytać o radę jaki typ wzmacniacza zastosować aby był najłatwiejszy do zasilenia i połączenia oraz uzyskania pożądanego wzmocnienia. Dziękuję za udzieloną pomoc. Pragę też zaznaczyć że dużą część forum przeczytałem, wujek Google też bym przeze mnie pytany ale nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi:(

0 3
  • #2 30 Cze 2014 20:24
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Chciałbym zrobić wzmacniacz napięciowy o stukrotnym wzmocnieniu. Chciałbym wzmacniać napięcie zmienne. Ze szkoły wiem że jak robię wzmacniacz odwracający to wzmocnienie jest równe R2 do R1. Chciałbym zapytać o radę jaki typ wzmacniacza zastosować aby był najłatwiejszy do zasilenia i połączenia oraz uzyskania pożądanego wzmocnienia.

Jakie pasmo, jaka amplituda, co ze skąłdową stałą, jakie masz zasilanie?

0
  • #3 30 Cze 2014 21:55
    krzyniu23
    Poziom 8  

Amplituda rzędu mikro i mili voltów, pasmo 50-250Hz, nie mam zasilania chciałbym wykonać ale takie aby było jak najłatwiejsze. Jeżeli jest łatwiej to zrobił bym wzmacniacz na tranzystorze ale potrzebuję oceny fachowca

0
  • #4 30 Cze 2014 23:24
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Amplituda rzędu mikro i mili voltów, pasmo 50-250Hz, nie mam zasilania chciałbym wykonać ale takie aby było jak najłatwiejsze.
    Czyli nie są to wielkie wymagania chyba że myslisz o pojedynczych µV wtedy trzeba by policzyć szumy.

Prościej zasilić pojedynczym napieciem, ale to troche komplikuje układ:
    Link

Cytat:

Jeżeli jest łatwiej to zrobił bym wzmacniacz na tranzystorze ale potrzebuję oceny fachowca
    Niby prosto, ale jeśli ważne są zniekształcenia, albo PSRR lub impedancje wejściowa i wyjściowa, to wzmacniacz sie rozbudowuje.

1
  Szukaj w 5mln produktów