Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 SW 1,8 + LPG - Problem z oświetleniem auta - żarzące się żarówki

Lewy_27 30 Jun 2014 21:24 2676 11
    Lewy_27
    Level 9  
    Witam
    Piszę do Was zapytanie ponieważ mam problem z autkiem jak w temacie . Problem pojawił się jakiś czas temu gdy jadę autem mam informację "Przepalona żarówka świateł postojowych" za chwile komunikat - "Brak przepalonych żarówek" za 10-15 sek. - "Przepalona żarówka lewego Stopu" później znowu że postojówka, kierunkowskaz itd. nadmieniam że żarówki ok ! Raz zauważyłem gdy dojeżdzając do auta przede mną na światłach to światła postojowe się tak jakby "żarzą" - mrugają jakby coś gdzieś nie stykało lub zanikało napięcie ! zobaczyłęm i wszystkie styki w lampie są dociśnięte i niby ok ! jak jadę po mieście to gdy nacisnę hamulec to odrazu że stop przepalony i gdy puszczam to brak przepalonych żarówek, włączam kierunkowskaz to mruga szybko jakby przepalony i po chwili jest ok ! ( Bardzo to denerwuje ! - nie muszę chyba pisać :) ) nie wiem co to może być ! a nie chcę jechać odrazu do elektronika bo wjazd na warsztat to już 100 zł lżejszy będę. Diagnostyka komputerowa nic nie pokazuje - "Brak błędów" Aha jak odpalę i na wolnych obrotach to jest ok brak komunikatów ! jednak jak ruszę i dojdą obroty to zaczyna się szopka !

Wiecie co to może być ?
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    adam158
    Level 22  
    sprawdż masy do karoseri łączone
    Lewy_27
    Level 9  
    Ok jutro zobaczę czy wszędzie jest masa
    Lewy_27
    Level 9  
    Zobaczyłem masę i jest niby ok - nie zasniedziałe styki, kable też ok . Ostatnio jak jechałem nocą na "długich" to gdy dałem na obroty tak 3,5 - 4 tyś to zaczęły mrugać aż w końcu zgasły i oczywiście info że żarówki przepalone jak obroty spadły to się zaswieciły! Poprostu Meksyk! Nie wiem za małe napięcie czy co ?
    Teodor85
    Level 20  
    Sprawdź napięcie ładowanie jakie masz na niskich jak i na wysokich obrotach.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat w dziale dla zaawansowanych... Stąd nowatorskie sposoby diagnostyki:
    Lewy_27 wrote:
    Zobaczyłem masę i jest niby ok -

Chyba trzeba jednak starej szkoły, sprawdzania i rozstania się z ukochaną stówką. Przynajmniej wiesz za co.
    Lewy_27 wrote:
    bo wjazd na warsztat to już 100 zł lżejszy będę.
    Lewy_27
    Level 9  
    Witam
    Zmieniłem świece zapłonowe i teraz jest OK nie wiem co mają wspólnego świece z żarówkami ale jak narazie cisza i spokój ! :) odnośnie napięcia to jest stałe przy wolnych jak i przy wysokich obrotach
    web69
    Level 30  
    To jest dopiero nowatorska naprawa świateł w samochodzie...
    Lewy_27
    Level 9  
    Niestety moja radość była przedwczesna :( - teraz co nacisnę Stop to info " przepalone żarówki kierunkowskazów " gdy włączę lewy kierunek " Przepalona żarówka lewego Stop-u" nic na szczęście się nie dzieje z prawą stroną tylko tak jakby tylna lewa lampa coś robiła ! odkręcałem patrzyłem żarówki - jest ok ! wszystkie kabelki we wtyczce tez ok ! poprostu masakra jakaś !
    Grzegorz S.
    Level 15  
    Już wcześniej Forumowicze naprowadzali Cię na trop. Brak lub słaba masa na którejś lampie.
    kowalma
    Level 12  
    Masa w tylnych lampach - trzeba dorobic bezposrednio z lampy do karoserii przewodem