Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 SW 1,8 + LPG - Problem z oświetleniem auta - żarzące się żarówki

Lewy_27 30 Cze 2014 21:24 1707 11
  • #1 30 Cze 2014 21:24
    Lewy_27
    Poziom 7  

Witam
    Piszę do Was zapytanie ponieważ mam problem z autkiem jak w temacie . Problem pojawił się jakiś czas temu gdy jadę autem mam informację "Przepalona żarówka świateł postojowych" za chwile komunikat - "Brak przepalonych żarówek" za 10-15 sek. - "Przepalona żarówka lewego Stopu" później znowu że postojówka, kierunkowskaz itd. nadmieniam że żarówki ok ! Raz zauważyłem gdy dojeżdzając do auta przede mną na światłach to światła postojowe się tak jakby "żarzą" - mrugają jakby coś gdzieś nie stykało lub zanikało napięcie ! zobaczyłęm i wszystkie styki w lampie są dociśnięte i niby ok ! jak jadę po mieście to gdy nacisnę hamulec to odrazu że stop przepalony i gdy puszczam to brak przepalonych żarówek, włączam kierunkowskaz to mruga szybko jakby przepalony i po chwili jest ok ! ( Bardzo to denerwuje ! - nie muszę chyba pisać :) ) nie wiem co to może być ! a nie chcę jechać odrazu do elektronika bo wjazd na warsztat to już 100 zł lżejszy będę. Diagnostyka komputerowa nic nie pokazuje - "Brak błędów" Aha jak odpalę i na wolnych obrotach to jest ok brak komunikatów ! jednak jak ruszę i dojdą obroty to zaczyna się szopka !

Wiecie co to może być ?
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 30 Cze 2014 21:32
    adam158
    Poziom 22  

sprawdż masy do karoseri łączone

0
  • #3 30 Cze 2014 21:36
    reaven22
    Poziom 27  

Brak masy na którejś lampie. Sprawdzić trzeba wszystkie lampy, przednie i tylne.

0
  • #4 30 Cze 2014 21:48
    Lewy_27
    Poziom 7  

Ok jutro zobaczę czy wszędzie jest masa

0
  • #5 07 Lip 2014 10:32
    Lewy_27
    Poziom 7  

Zobaczyłem masę i jest niby ok - nie zasniedziałe styki, kable też ok . Ostatnio jak jechałem nocą na "długich" to gdy dałem na obroty tak 3,5 - 4 tyś to zaczęły mrugać aż w końcu zgasły i oczywiście info że żarówki przepalone jak obroty spadły to się zaswieciły! Poprostu Meksyk! Nie wiem za małe napięcie czy co ?

0
  • #6 07 Lip 2014 10:40
    Teodor85
    Poziom 19  

Sprawdź napięcie ładowanie jakie masz na niskich jak i na wysokich obrotach.

0
  • #7 07 Lip 2014 10:59
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Temat w dziale dla zaawansowanych... Stąd nowatorskie sposoby diagnostyki:

Lewy_27 napisał:
    Zobaczyłem masę i jest niby ok -

Chyba trzeba jednak starej szkoły, sprawdzania i rozstania się z ukochaną stówką. Przynajmniej wiesz za co.
    Lewy_27 napisał:
    bo wjazd na warsztat to już 100 zł lżejszy będę.

0
  • #8 17 Lip 2014 14:24
    Lewy_27
    Poziom 7  

Witam
    Zmieniłem świece zapłonowe i teraz jest OK nie wiem co mają wspólnego świece z żarówkami ale jak narazie cisza i spokój ! :) odnośnie napięcia to jest stałe przy wolnych jak i przy wysokich obrotach

0
  • #9 17 Lip 2014 16:42
    web69
    Poziom 26  

To jest dopiero nowatorska naprawa świateł w samochodzie...

0
  • #10 28 Wrz 2014 16:10
    Lewy_27
    Poziom 7  

Niestety moja radość była przedwczesna :( - teraz co nacisnę Stop to info " przepalone żarówki kierunkowskazów " gdy włączę lewy kierunek " Przepalona żarówka lewego Stop-u" nic na szczęście się nie dzieje z prawą stroną tylko tak jakby tylna lewa lampa coś robiła ! odkręcałem patrzyłem żarówki - jest ok ! wszystkie kabelki we wtyczce tez ok ! poprostu masakra jakaś !

0
  • #11 28 Wrz 2014 16:44
    Grzegorz S.
    Poziom 13  

Już wcześniej Forumowicze naprowadzali Cię na trop. Brak lub słaba masa na którejś lampie.

0
  • #12 09 Cze 2015 22:18
    kowalma
    Poziom 12  

Masa w tylnych lampach - trzeba dorobic bezposrednio z lampy do karoserii przewodem

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo