Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ładowarka samochodowa combo

Kwiotek 30 Jun 2014 22:39 1245 1
 • #1
  Kwiotek
  Level 10  
  Witam, szukam schematu takiej ładowarki samochodowej lub fabrycznej która spełniała dwa warunki:
  - była by w stanie zapewnić zasilanie/ładowanie kliku urządzeń jednocześnie a mianowicie telefon Samsung ma zasilacz 700mA, tablet zasilacz 2A i nawi Goclover 1A
  - nie zakłócała mi CB-radia.  Mam już kilka ładowarek ale albo zakółcają CB albo nie są wydolne prądowo bo nie nastarczają naładować urządzeń i w wraz z upływem czasu rozładowują się.
  I czy możliwe jest podłączenie kilku urzadzeń pod jedna ładowarkę, chodzi mi czy coś w którym urządzeniu się nie popsuje.

  Myślałem o układzie 7805 i sterowanie jakimś tranzystorem mocy np 2N3055 aby nie grzał się US7805, tranzystor zamontowałbym na jakimś sporym radiatorze.
  Dodatkowo nie wiem czy nie musiałbym dać całego urządzenia do jakieś metalowej obudowy żeby nadawanie nie wzbudzło mi tego stabilizatora bo miałem takie zjawisko na stacjonarnym CB z zasilaczem, jak dowaliłem 100W a antena była ok 20m od zasilacza to bez obudowy metalowej z uziemieniem mi się wzbudzał ten układ 7815 i pojawiało się wyższe napięcie. Niby w CB samochodzie mam tylko 4W ale antena byłaby max 2m od zasilacza a dach w samochodzie nie jest metalowy tylko szklany.
  Proszę o jakieś propozycje sprawdzonych rozwiązań

  Pozdrawiam
  Janusz
 • #2
  Kwiotek
  Level 10  
  Skończyłem używania zewnętrznej nawigacji