Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes w220 320 cdi zużycie paliwa

gunit5555 30 Jun 2014 22:53 2631 7
    gunit5555
    Level 9  
    Witam . Zakupiłem Mercedesa w 220 , 320 cdi .
    Czy jest możliwość wgrania takiej mapy która by zmniejszyła zużycie paliwa?
    Może ktoś posiada takie auto z wgraną mapą która zmniejsza zużycie paliwa to prosze o namiary hamowni która wykonała tą usługę.
    unitra
    Level 15  
    Nie żartuj. Silnik jest zoptymalizowany w fabryce mercedesa a nie w FSO. Producenci robią wszystko żeby silniki spalały jak najmniej, bo ma to związek z czystością spalin.
    Czego się spodziewasz po silniku 3,2l i dwutonowym aucie? Jak spalanie dużo odbiega od tego co piszą inni użytkownicy to go napraw, a nie tuninguj.
    Dziarski Hank
    Level 31  
    Na pewno się da. Kosztem mocy silnika (elastyczność, przyspieszenie). Coś za coś.
    gunit5555
    Level 9  
    dziękuje wszystkim za odp.
    Ale miałem BMW e38 2001 r . 3.0D i porównując klasę, wagę i moc jest to samo ale BMW paliło mniej . Więc w czym tkwi problem ?
    Np : BMW przy prędkości 140km/h paliło 7l/100km a ten mercedes ledwo schodzi na 9l .
    Po mieście paliło 9-10 a ten smok 12-13 :)
    Myślę że napewno da się coś z tym zrobić.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    gunit5555 wrote:
    Myślę że napewno da się coś z tym zrobić.
    Pewnie, że się da. Da się też zrobić diagnostykę. Sprawdzić np opory toczenia... Jak zaczniesz działanie od map, kup sobie zawory i gniazda w hurcie. ;)
    gunit5555
    Level 9  
    Luzik :)
    Tego mi nie brakuje .
    A jak nie da się nic zrobić to go sprzedam i kubie s500 zagazuje i chociaż będzie przyjemność z wciskania pedału gazu.