Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkładka Piezo UF-50 - Brak dźwięku w głośniku

01 Lip 2014 08:42 2238 7
 • Poziom 11  
  Witam, jeżeli temat jest w złym dziale to proszę go przenieść. Jestem w posiadaniu gramofonu WG-902, znajdowała się w nim wkładka UF-50, po załączeniu, wystartowaniu i opuszczeniu ramienia na płytę dźwięk wydobywał się tylko z wkładki a w głośnikach cisza. Włożyłem do niego wkładkę UF-70 która wcześniej znajdowała się w gramofonie Mister Hit i problem ustąpił. Wkładkę UF-50 włożyłem do mister hita i również była cisza. Moje pytanie jest następujące, czy to jest wina wkładki czy tylko igły? Wkładka zarówno jak i igła wyglądają na dobre.
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Witam, jak sam już potwierdziłeś wkładka nie jest sprawna skoro nie działa w innym urządzeniu, a twój gramofon działa poprawnie na innej wkładce.
  To że wygląda wizualnie nic nie zmienia (o czym się przekonałeś).
  Być może to kwestia styków, niektóre wkładki piezo dawało się rozebrać, ale osobiście tego nie polecam.
  Igła jest w prowadnicy i skoro nie ma sygnału to raczej element piezo może być np. pęknięty.

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  No trudno, samą igłę mógłbym kupić co do wkładki - trochę za drogie. Może kiedyś pojawi się jakaś w okazyjnej cenie :) Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Wkładka Uf-70 jest przetwornikiem nowszej generacji niż Uf-50 i zastosowano tam nieco inny materiał piezoelektryczny, znacznie bardziej odporny na warunki klimatyczne. Dlatego Uf-70 zwykle działa nawet po kilkunastu latach, a Uf-50 już nie. Brak dźwięku na pewno jest winą wkładki. Igła jest tylko elementem mechanicznym i nie zużywa się na tyle, by nic nie było słychać. Nie próbuj przekładać igieł pomiędzy Uf-50, a Uf-70. Nie pasują.
 • Poziom 11  
  Ale ja nie próbuję przekładać igieł bo wiem że nie pasują, nawet o czymś takim w ogóle nie myślałem ani nie napisałem. Tylko się zastanawiałem czy kupić nową igłę do wkładki UF-50!
 • Pomocny post
  Admin Grupy Retro
  Piju77 napisał:
  ylko się zastanawiałem czy kupić nową igłę do wkładki UF-50

  Zostało już powiedziane, że na 99,9% nie jest to wina igły, lecz przetwornika piezoelektrycznego, który rozsypał się z powodu czasu i wilgoci.

  Trzeba kupić całą, sprawną wkładkę i tyle.
 • Poziom 11  
  Wiem, o tym też już pisałem :) Dziękuje za odpowiedzi, temat wyczerpany. Pozdrawiam