Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Indesit NBAA 13 VNX - ciągle głośno chodzi, nagrzewa się, szron

xmartiax 01 Jul 2014 10:30 7950 5
 • #1
  xmartiax
  Level 2  
  Witam,
  Jak w temacie. Lodówa ma 2,5 roku. Kilka dni temu zauważyłam, że bardzo głośno chodzi (wcześniej sobie bulgotała, syczała i była to normalna jej praca), brzęczy niemiłosiernie. Grzeje się też po bokach przy zamrażarce oraz na listwie pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem (wcześniej tego nie zaobserwowałam, więc nie wiem czy tak się działo). W chłodziarce mrozi do tego stopnia , że napój zmienił swoją konsystencję ;). Na tylnej górnej ściance zbiera się szron, równomiernie zaszroniony prostokąt z pojedynczymi zamarzniętymi kropelkami. Wcześniej lodówka sama wyłączała się po kilku godzinach ( ok. pół godziny odpoczynku i załączala się), obecnie chodzi chyba non stop , pomagało zmniejszenie temperatury termostatem, wtedy się wyłączała, a po kilku minutach z powrotem wracała do pracy, teraz nawet to nie pomaga, a zmniejszenie przeze mnie temperatury spowodowało jeszcze większe zaszronienie tylnej ścianki.  Oczywiście już po gwarancji, a jakże by inaczej :D . Czytałam już dużo i zgłupiałam, nie wiem czy wystarczy wymiana termostatu , czy też chodzi o ten czynnik chłodzący. Opisałam problem najlepiej jak mogłam. Zauważyłam też ,że w komorze zamrażarki , nad szufladami (przy kratkach) zbiera się lód, co wcześniej nie miało miejsca (chyba). Lodówka jest 'no-frost' więc wcześniej nigdy nie było potrzeby jej rozmrażania.

  Bardzo proszę znawców o pomoc :cry: bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych 1300 na nową lodówkę, żeby znów podziałała do końca gwarancji i padła
 • #2
  viiking
  Level 26  
  Twoja lodówka nie jest typu No Frost a wszystko wskazuje na uszkodzony termostat dlatego ciągle pracuje co skutkuje większą ilością lody i niższymi temperaturami oraz gorącymi bokami.
 • #3
  xmartiax
  Level 2  
  Szczerze myslałam ,że jest, w każdym razie sama powinna się rozmrażać. Nie ważne ;).

  Czyli jednak nie tzw "nieszczelność" i da się ją jeszcze odratować?
 • Helpful post
  #4
  viiking
  Level 26  
  W części chłodziarki skropliny spływają kanałem a zamrażarkę trzeba czasami rozmrozić w zależności jak dużo szronu i lodu jest na rurkach parownika. Jakby było za mało czynnika nie wyłączała by się również ale i temperatury byłyby wyższe( za ciepło).
 • #5
  xmartiax
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź, pozostaje więc wezwać "fachowca" i wymienić nieszczęsny termostat :)
 • #6
  xmartiax
  Level 2  
  Minęło trochę czasu, rozmroziłam lodówkę. Po ok. miesiącu załączyłam. Lodówka pracuje, wyłącza się po pewny czasie, jednak nie chlodzi i nie mrozi... czynnik?