Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria na ogniwach Green Cell

SoftWind 01 Lip 2014 11:09 67086 58
  • #1 01 Lip 2014 11:09
    SoftWind
    Poziom 2  

Witam,

zastanawiam się nad wymianą baterii w moim laptopie Macbook 13" MA254. W sklepie Apple nie ma co patrzeć, bo cena jest kosmiczna. Znalazłem w internecie baterię na ogniwach Green Cell i chciałem zapytać o opinie na ich temat?

Znajomi polecali, jednak mimo wszystko boję się trochę zamienników...

• Ups
  • #2 01 Lip 2014 12:45
    piskor328
    Poziom 8  

Mam w domu kilka laptopów i w tym momencie wszystkie pracują na bateriach Green Cell. Stwierdziłem, że wolę wydać stówkę, aby laptop popracował jeszcze kilka miesięcy zamiast płacić kilka razy tyle za oryginalną baterię, a tu niespodzianka - bateria ma już prawie 3 lata, a FCC pokazuje 5520 (DC było 6600), także spadek pojemność jak na taki czas naprawdę mały.

Nie wiem jak to się ma do Maka (baterie Li-Po), ale Samsung, HP oraz Asus na bateriach litowo-jonowych działają bardzo dobrze.

Ogólnie polecam ogniwa Green Cell i sam sklep, w którym je sprzedają (podobno to marka własna).

• #3 02 Lip 2014 11:46
    SoftWind
    Poziom 2  

Z tego co napisałeś to chyba naprawdę warto spróbować. Ktoś jeszcze ma jakieś doświaczenie z ich bateriami?

• #4 15 Paź 2014 20:33
    przeeemek
    Poziom 11  

Również zastanawiam się nad zmianą baterii. Obecnie mój Samsung R580 uwiązany jest do zasilacza. Bez niego nie chce działać :). Również widziałem na serwisie aukcyjnym baterie Green Cell. Z około 24tyś komentarzy prawie wszystkie pozytywne. Kilka neutralnych i jeden negatyw. Ogólnie chodziło w większości o zaniżone pojemności. Generalnie oferta wydaje mi się OK. Jednak ciężko znaleźć w sieci wiarygodne opinie. W tym temacie również nie ma dużo odpowiedzi. Jeśli zdecyduje się na zakup to opiszę pierwsze wrażenia. Kupił ktoś? 58zł to nie 250zł :).

• Ups
  • #5 15 Paź 2014 20:41
    SoftWind
    Poziom 2  

Wieki tu nie zaglądałem, ale dostałem właśnie na maila powiadomienie o odpowiedzi w moim temacie :)

Powiem Ci tak, zdecydowałem się zamówić tą baterię. Wartość deklarowana do mojego Maca to 5200, nie wierzyłem, ale przyszła i miała 5269 mAh! Duży plus. Po trzech miesiącach mam 81 cykli i pokazuje mi, że zostało 5121 mAh, czyli strata tak naprawdę znikoma po tylu ładowaniach.

Ogólnie nie lubię jak ktoś robi taką reklamę, ale jestem zadowolony z ich usług i kupiłem też baterię do Acera 5742Z, wersję powiększoną. Miała mieć pojemność 6600 mAh, BatteryMon pokazał 6542 - myślę, że do zaakceptowania. Także osobiście polecam baterie Green Cell, bo z tego co czytałem jako jedni z niewielu mają taki serwis, że nie robią problemów z gwarancją i nie zawyżają pojemności.

Warto dać to kilka złotych więcej niż najtańsze na Allegro za dobrą obsługę.

• #6 15 Paź 2014 21:08
    przeeemek
    Poziom 11  

Ja jestem generalnie zwolennikiem oryginałów. Szwagier "rozwalił" już 3 zamienniki zasilaczy a ja cały czas ma swój oryginał. Jednak różnica w cenie baterii jest spora. Mój oryginał ma 4400mAh i zastanawiam się czy ewentualnie kupić zamiennik o tej pojemności czy lepiej powiększony, gdyby ta pojemność okazała się niższa od deklarowanej.

• #7 10 Sty 2015 08:58
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Koledzy napisali o swoich wrażeniach. A ja spytam ile taka bateria Green Cell wytrzyma. Czy to będzie 2 razy krócej od oryginału. Czy są jakieś niespodzianki podczas użytkowania.

• #8 25 Sty 2015 20:54
    wisien79
    Poziom 2  

Witam
    Polecam baterie zeta-notebooks , od dawna na rynku mają dobre opinie wśród znajomych 2-3 lata podziałają , miałem taniego chińczyka do 100zł niecały rok i koniec po baterii było ...

• Ups
  • #9 25 Sty 2015 22:37
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Ceny jak oryginalne za 200PLN.

• #10 26 Sty 2015 09:01
    wisien79
    Poziom 2  

oryginalne są dużo droższe te co na allegro są jako oryginały po 200zł to leżaki magazynowe (a wiadomo że li-ion nie lubią leżakowania ) zwroty magazynowe lub po regeneracji , oryginalne w 100% i "świeże" baterie to koszt 280-350zł wszystko zależy od producenta sony ma jeszcze droższe , te zety testowałem ( mam dell studio 1555 po 2 latach użytkowania nadal 1.5h trzyma ) są super to samo potwierdzili mi znajomi którzy są w branży , maja nawet lepsze pojemności 5200mah wszystko zależy jeżeli ktoś chce mieć baterie na 6ms kupi coś taniego jeżeli ktoś chce mieć spokój znowu na 2-3lata polecam zeta-notebooks nigdy się nie zawiodłem to samo znajomi mówią , też dobrą opinie mają movano ale nie testowałem

• #11 26 Sty 2015 09:23
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Wolałbym zregenerować oryginalnymi wsadami na przykład u oricom.pl

Laptopy szybko się starzeją, potem bateria droższa niż sam laptop.

• #12 26 Sty 2015 09:24
    gregorianin
    Poziom 27  

Ja miałem styczność z dwoma zamiennikami na green cell. Pierwsza pojemność pokazywała OK, pracowała też w miarę poprawnie (czasowo), problem pojawiał się gdy laptopa się obciążyło mocno, tzn. włączyło gierkę czy jakiś większy plik do kompresowania albo test typu OCCT przy poziomie naładowania poniżej 50% laptop natychmiast zdychał tak jak by mu ktoś baterię na żywca wyjął. Stara mimo że trzymała 1/4 tego czasu to chodziła poprawnie w każdym zadaniu.
    W drugiej baterii spadła pojemność o około 20-30% w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania, niestety nie łapało się to pod wymianę gwarancyjną :/
    Tak więc ja nie mogę powiedzieć aby było warto.

• #13 26 Sty 2015 09:27
    kuferekczasu
    Poziom 31  

A mnie powiedzieli że jak spada poniżej 70% to wymieniają towar,

• #14 26 Sty 2015 09:41
    wisien79
    Poziom 2  

regeneracja to nie to samo bateria otwierana grzebane w elektronice już nie będzie taka jak powinna ale masz racje wszystko zależy kto czego oczekuje jeżeli tylko aby była bateria i podziałała na jakiś czas kupi coś taniego jeżeli do laptopa który ma jeszcze podziałać trochę wybierze coś dobrego

• #15 28 Sty 2015 13:24
    kuferekczasu
    Poziom 31  

gregorianin napisał:
    problem pojawiał się gdy laptopa się obciążyło mocno, tzn. włączyło gierkę czy jakiś większy plik do kompresowania albo test typu OCCT przy poziomie naładowania poniżej 50% laptop natychmiast zdychał tak jak by mu ktoś baterię na żywca wyjął

A przy normalnym użytkowaniu jak to wyglądało? Zauważ że mogły trafić się dwie trefne sztuki. Na Allegri Green Cell do 1msc można zwrócić bez powodu.

Zauważyłem, że są inne chinole-zamienniki, różne nazwy tych firm, z nimi tez ktoś miał doświadczenie?

wisien79 napisał:
    regeneracja to nie to samo bateria otwierana grzebane w elektronice już nie będzie taka jak powinna

Lepsza od leżaka, jak dobry serwis na pewno porządnie to zrobią w dodatku moższ poprosić o większą pojemność np. 5200mAh

• #16 28 Sty 2015 18:08
    gregorianin
    Poziom 27  

kuferekczasu napisał:
    A przy normalnym użytkowaniu jak to wyglądało? Zauważ że mogły trafić się dwie trefne sztuki. Na Allegri Green Cell do 1msc można zwrócić bez powodu.

Przy minimalnym poborze prądu bateria schodziła do okolic zera, ale jak komputer coś robił to jedynie do 50%, poniżej to był out momentalnie.

kuferekczasu napisał:
    Zauważyłem, że są inne chinole-zamienniki, różne nazwy tych firm, z nimi tez ktoś miał doświadczenie?

A green cell to nie przypadkiem regularny chinczyk jest?
    W moim przypadku skończyło się tak że kupiłem też regenerowaną ale na ogniwach sanyo a drugą samsung, te chodzą jak oryginały już... około 1,5 roku.

• #17 28 Sty 2015 18:20
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Tak na Samsungu.

oricom.pl napisał:

zamiast chińskich (nazwanych przez dystrybutora greencell),
    nasza bateria jest zbudowana w z ogniw firmy SAMSUNG, model
    ICR18650-26F. Takie same są stosowane w oryginalnych bateriach ASUSa o
    pojemności 5200 mAh. - elektroniką, zamiast elektroniki z chińskim kontrolerem, ma
    elektronikę Texas Instrumentes, ze sterownikiem bq20z75. Taki sam jest
    stosowany w oryginalnych bateriach ASUS.

- pojemność 4400 mAh, gwarancja 12 mc, cena 144 zł
    - pojemność 4800 mAh, gwarancja 12 mc, cena 162 zł
    - pojemność 5200 mAh, gwarancja 12 mc, cena 180 zł
    - do 7200 mAh (dla tego modelu baterii)

piskor328 napisał:
    a tu niespodzianka - bateria ma już prawie 3 lata, a FCC pokazuje 5520 (DC było 6600), także spadek pojemność jak na taki czas naprawdę mały.

gregorianin napisał:
    Przy minimalnym poborze prądu bateria schodziła do okolic zera

Mnie tam chodzi tutaj o proste aplikacje i Internet, przy nowszym laptopie nie ma sensu bawić się w chińczyki.

• #18 01 Lut 2015 10:31
    hudy8
    Poziom 21  

Witam. Również jestem na etapie kupna baterii do laptopa Asus. Moja bateria A32-K53 działa max 5 minut po odłączeniu zasilania mimo że jest naładowana na 100%. Przez 2 lata jak mam laptopa działał on może 30-40 razy na samej baterii ale większość czasu był podłączony do sieci z włożoną baterią i chyba to ją zabiło. Niestety oryginalna bateria to koszt 240zł dlatego pomyślałem o zamienniku.
    Na allegro widzę dwóch sprzedawców którzy handlują przede wszystkim bateriami do laptopów. W ich ofercie są dwie baterie:
    - Bateria Green cell 4400mAh - ogniwa green cell
    - Bateria X-Batt 4400mAh niestety nie wiem czy producentem ogniw jest producent baterii.

Koszt baterii 79zł i 12 miesięcy gwarancji.
    Może ktoś z was zakupił baterie którejś z tych firm i może się wypowiedzieć o ich jakości?

Program BatteryInfoView i BatteryMon pokazuja takie informacje.

• #19 01 Lut 2015 12:09
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Green Cella masz od firmy Ochynscy na allegro. Do 30 dni możesz im zwrócić bez powodu. W ciągu roku jeśli zużyje się poniżej 70% dostajesz nową. Za taką cenę nic nie znajdziesz.

Natomiast jeśli baterie potrzebujesz w domu, kup sobie lepiej zasilacz UPS. Green Cell z firm chińskich chyba jest najbardziej wzięta. Nie kupię nowej bo to połowa wartości laptopa. Prosty rachunek ekonomiczny.

• #20 04 Mar 2015 08:29
    Dźwiedziu
    Poziom 1  

Ja mam T61p i z racji tego że dużo pociągiem jeżdżę to mam 2 baterię. Oryginalną 9-cell kupioną razem z laptopem + zamiennik który mi właśnie padł po 14 miesiącach użytkowania. Zazwyczaj podczas jazdy rozładowuję obie baterie, a takie podróże mam średnio 1,5x w tygodniu. Oryginalna ma już 3 lata i trzyma całkiem całkiem. Myślę że ponad 50% pojemności zachowała. Przeżyła dwa zamienniki. Można powiedzieć, że gdybym zamiast pierwszego zamiennika kupił oryginalną nieleżakowaną to właśnie bym wyszedł na zero :) a tak, siedzę szukam po forach i się zastanawiam czy kupować nowy zamiennik czy nowego laptopa ;)

Wcześniej miałem Lenovo N100 3000 i tam miałem łącznie 4 baterie. Wszystkie oryginalne. Pierwsza z laptopem 6-cell padła po kilku miesiącach i wymienili na nową na gwarancji. To była cała wadliwa seria tych baterii i nawet za darmo wymieniali tym, którym jeszcze nie padła. Trzecia bateria była 9-cell i trzymała bardzo dobrze, ale po dwóch latach jej pojemność spadła w większym stopniu niż moja obecna oryginalna w T61p. Potem kupiłem do niego nową 9-cell też oryginalną, ale nie długo jej używałem bo trafiła się okazja kupić tego obecnego T61p więc N100 został sprzedany znajomej. Z tego co mi wiadomo nie jest zadowolona z tych baterii.

Także podsumowując z mojego doświadczenia z bateriami: dobry zamiennik ma cenę adekwatną do jakości. Tj. 3x taniej za 3x krótszy czas życia (ciekawe co na to nasze środowisko naturalne). Natomiast kupno oryginału niestety nie gwarantuje jakości.

• #21 04 Mar 2015 09:18
    gregorianin
    Poziom 27  

Thinkpad serie T i W, oraz ich komponenty w tym baterie to zupełnie inna liga niż marketowe masówki Lenovo nieraz też mające w nazwie "thinkpad" co daje mylne skojarzenia. Aktualnie mam niespełna pięcioletnią baterię 9-cell w T410 która nadal trzyma 3,5-4h majac za sobą 575 cykli ładowania. Prędzej się zmuszę do zakupu oryginalnej lub zmiany komputera jeśli zajdzie taka konieczność niż kupię tanie zamienniki ale na razie nic nie zwiastuje jej końca.

• #22 04 Mar 2015 09:56
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Ja nadal rozumiem, że baterii w laptopie nie należy rozładowywać do 0%, ale nie wiem czy nie wyjmować podczas pracy w sieci czy chować do szuflady, gdy laptopa używamy w domu; z dwoma teoriami się spotkałem na ten temat.

• #23 04 Mar 2015 18:40
    gregorianin
    Poziom 27  

Bateria Li-Ion naładowana pod korek się szybciej starzeje, zwłaszcza w wysokich temperaturach, rozładowanie do zera (zero jest umowne bo do zera to śmierć, chodzi o tzw głębokie rozładowanie) nie jest wskazane zbyt często, za to od czasu do czasu jest wręcz polecane do wyrównania napięcia na ogniwach. Pozostawienie baterii głęboko rozładowanej aby leżała to również bardzo szybka degradacja. Jeśli już ma bateria leżeć to między 70% a 30% naładowania, najlepiej w chłodnym środowisku.
    Niektóre komputery pozwalają konfigurować kiedy i ile ma się ładować bateria, w ten sposób można pracować pod napięciem bez jej ładowania, chyba że poziom osiągnie wartość wcześniej ustawioną przy której ma się ładowanie rozpocząć. Podobnie też można ustawić górny limit tzn do ilu procent ma się ładować gdy już zacznie. W ten sposób można podłączać i odłączać komputer w ciągu dnia i 100x bez nawet jednego ładowania, cykle nie uciekają, bateria się wolniej starzeje przez brak ciągłego naładowania do 100% itd.

• #24 01 Gru 2015 17:55
    dr_avalanche
    Poziom 2  

wlaśnie minely 2 lata używania zamiennika J1KND (Dell 15R).
    Piszą, że w środku są ogniwa samsunga i chyba tak jest patrząc jak się sprawuje.
    Ponad 700 cykli i nadal do 2 h działa. W sumie jak oryginał.
    Dla zainteresowanych firma to mobilepower.

• #25 01 Gru 2015 17:57
    kuferekczasu
    Poziom 31  

@up Gdzie zakupiłeś?

• #26 01 Gru 2015 18:03
    piskor328
    Poziom 8  

ściema, poprzednia bateria, którą miałem to od nich i padła po 2 miesiącach - nie chcieli wymienić i ogólnie problemy ;/

• #27 01 Gru 2015 19:36
    dr_avalanche
    Poziom 2  

właśnie siedze z tym lapkiem, net ok 3 h, nie 2 jak pisałem wy żej. Mogę wrzucić screena z bat info. Gwarancja 12 mies, pełna, bez ograniczeń. Kupiłem w W-wie, bo mam po drodze, ul. Rydygiera.

Dodano po 14 [minuty]:

piskor328 napisał:
    ściema, poprzednia bateria, którą miałem to od nich i padła po 2 miesiącach - nie chcieli wymienić i ogólnie problemy ;/

wydaje sie to nieprawdopodobne. Ja kupiłem u nich w sumie 4 baterie do różnych lapków i żadnych problemów nie było. Mam FV, z zaznaczoną 12 msc gwar.

• #29 01 Gru 2015 19:45
    znawcaspecjalista
    Poziom 1  

Masakra! Buduję drona i przeglądam elektrodę od pewnego czasu, ale widząc tego posta musiałem założyć konto. Zajmuję się SEO i daaaawno nie widziałem tak słabego marketingu szeptanego. Widać, że post sponsorowany. A wystarczy poczytać opinie o tej firmie w internecie - więcej negatywów niż pozytywów. Ogniwa Samsunga? proszę Was... Lepiej się nie pogrążajcie w taki sposób.

dr_avalanche napisał:
    właśnie siedze z tym lapkiem, net ok 3 h, nie 2 jak pisałem wy żej. Mogę wrzucić screena z bat info. Gwarancja 12 mies, pełna, bez ograniczeń. Kupiłem w W-wie, bo mam po drodze, ul. Rydygiera.

Dodano po 14 [minuty]:

piskor328 napisał:

wydaje sie to nieprawdopodobne. Ja kupiłem u nich w sumie 4 baterie do różnych lapków i żadnych problemów nie było. Mam FV, z zaznaczoną 12 msc gwar.

• #30 01 Gru 2015 19:59
    dr_avalanche
    Poziom 2  

znawca buduj dalej tego drona i nie chrzan o pseudoreklamie. Jak poszukasz jeszcze trochę w necie, to dojdziesz do wniosku,że jestem konsumentem, nie handlowcem. Szukać trzeba umieć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME