Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4 Akumulatory 1,2V do ładowania telefonu

kamokeg 01 Lip 2014 13:46 786 4
  • #1 01 Lip 2014 13:46
    kamokeg
    Poziom 7  

Witam! Ostatnio gdy na wyjeździe padły mi mp3 nabrała mnie ochota na skonstruowanie prostego powerbanku. I tu zaczęły się schodki - na internecie znalazłem tylko projekty z przetwornicą , a takie mnie nie obchodzą , gdyż chcę by to było jak najprostsze (oczywiście jeśli nie można bez niej zrobić to zrobię z przetwornicą step-up-down). Pomyślałem to tak
    4 Akumulatory 1,2V do ładowania telefonu

Edytuj

Przepraszam za złe łączenie, ale nie umiem obsługiwać waszego programu (eagle o niebo prostszy, można w eaglu przynajmniej robić ścieżki... ). Nie jestem pewien co do gniazda usb , czy je dobrze umieściłem i poprowadziłem masę. Czy jest to w ogóle możliwe by naładować telefon tymi 4,8V , oraz czy będzie można je ładować zasilaczem do telefonu (5v 800mAh).

0 4
  • #2 01 Lip 2014 14:58
    Ronin64
    Poziom 35  

Nie naładujesz tak telefonu. Może przy odrobinie szczęścia pobudzisz kompletnie rozładowany do pracy.

0
  • #3 01 Lip 2014 15:12
    kamokeg
    Poziom 7  

Szkoda :c. Więc jednak będę musiał skonstruować przetwornicę. Z jakich akumulatorów korzystać jak tak?

0
  • #4 01 Lip 2014 15:38
    domind
    Poziom 14  

Zle piny rozrysowales na schemacie. Vcc i Gnd to zewnetrzne piny w USB.
    4.8V bedzie ladowalo. Ale...
    Akumulatorki AA, lub AAA Ni-Mh 1.2V po naladowaniu maja 1.4V, a baterie 1.5V. 1.4V x 4 = 5.6V.
    USB w/g specyfikacji ma max 5.25V - wiec x4 moze uszkodzic mp3.
    Kiedys nawigacje wspomagalem paluszkami i to dzialalo, ale juz nie pamietam czy bralem 3x czy 4x.Raczej 3x i grzalo sie to rowno. Z mp3 moze bedize lpiej, bo pewnie nie bedzie brala, az takiego pradu.
    Zasilacz do tel to z USB? Jesli tak to troche za duzy prad. Akumulatorki nalezalo by ladowac pradem 1/10 pojemnosci. 800mA to troche duzo bedzie.

0
  • #5 01 Lip 2014 16:59
    kamokeg
    Poziom 7  

Ładowarka nie zasilacz , pomyliłem się :P.
    Edit. A tak z innej beczki : Gdzie można zakupić jakiś moduł bluetooth ( najlepiej gotowy , gdyż nie mogę lutować smd)? Szukałem BT WT12 , ale nigdzie nie znalazłem go do kupienia w Polsce.

0
  Szukaj w 5mln produktów