Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznań, wybór kierunków. jakieś szanse ?

mayson0641 01 Jul 2014 14:38 1383 8
    mayson0641
    Level 9  
    Witam, zdałem w tym roku mature z następującymi wynikami :):
    Polski podst:60%
    Matma podst:50%
    Matma roz. : 12%
    Angielski: 82%
    Informatyka podstawowa:36%
    Chciałbym zapytać czy mam jakieś szanse dostać sie na wybrane przeze mnie kierunki tzn:
    #1 Informatyka (WE)
    Stacjonarne pierwszego stopnia
    #2 Bioinformatyka (WI)
    #3 Informatyka (WI)
    #4 Logistyka (WIZ)
    #5 Transport (WMRiT)
    Wiem, ze kierunki informatycznie są oblegane, ale na transport czy logistyke może są jakieś szanse ;), ukończyłem technikum informatyczne z bardzo dobrym świadectwem lecz na studia liczą się wyniki z matur. Bardzo proszę o wyrażenie swojej, stosownej opini :) z góry dziękuje :)! i pozdrawiam ! :)
    ahilles11
    Level 19  
    Szczerze mówiąc w tym roku też chce startować na Politechnikę Poznańską. I z tego co się dowiadywałem to progi na Informatyce (Wydziale Elektronicznym) nie są bardzo wymagające. Myślę, że tutaj powinieneś się dostać.

Co do Bioinformatyki czy Informatyki (WI) tutaj już progi są dużo dużo wyższe ja z wynikami (Matma - 90, Informatyka rozsz. 56) jeśli w ogóle dam radę (Informatyka [WI]) to dostane się na samym końcu listy, chociaż i na to nie liczę.

Co do Logistyki i Transportu to nie wiem, popatrz na progi punktowe z zeszłego roku i wszystkiego się w miarę dowiesz.

Ja mam dylemat nad wyborem awaryjnego kierunku, nie wiem czy lepiej Automatyke i Robotykę na WI czy WE.
    Arlic
    Level 10  
    Progi na wielu uczelniach są mocno zawyżone.
    mayson0641
    Level 9  
    biorąc pod uwage, ze w tym roku poszły gorzej matury według statystyk, do tego jest ten cały niż demograficzny to moze sie uda co ? :) niech się jeszcze ktoś wypowie :) odnośnie całego mojego postu :)
    Bastyllia
    Level 11  
    Tu masz wyniki rekrutacji na Politechnikę Poznańską (i inne) na 2012/2013 r. : cdzdm.pl*pdf*2012%20REKURTACJA%20punkty.pdf (gwiazdki zastąp / bo nie mam uprawnień żeby wrzucać pełne linki)
    Jeśłi dobrze policzyłam, to na informatyke na WI wychodzi ci 356 pkt, więc nie masz szans, na WE z punktacją 402 raczej też nie, może "rzutem na taśmę" jesli prgi okażą się w tym roku bardzo obniżone. Reszty nie chce mi się liczyć, najlepiej zrób to sam i sobie porównaj. Generalnie jednak warto rekrutować na wszystko, zawsze coś się może wydarzyć. zyczę szczęścia :)
    mayson0641
    Level 9  
    na logistyke i na transport zawsze jest full osób ?
    Bastyllia
    Level 11  
    ahilles11 wrote:
    ...popatrz na progi punktowe z zeszłego roku i wszystkiego się w miarę dowiesz.

A znasz progi z zeszłego roku, bo tych nigdzie nie znalazłam, mam jedynie z 2012/2013 i lat poprzednich?
    mayson0641
    Level 9  
    ktoś jeszcze się wypowie ? :) może jakiś student owej politechniki ?
    mayson0641
    Level 9  
    Na wszystkie kierunki dostałem się tylko na listę rezerwowych, czy z tej pozycji jest REALNA szansa, aby się dostać ?