Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE MF28D - Słaby transfer WiFi

01 Lip 2014 18:20 2550 3
  • Poziom 2  
    Witam . Jestem w posiadaniu laptopa GATEWAY NV52L23u który posiada karte LAN Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet

Controller (NDIS 6.20) i WLAN Broadcom 802.11n Network Adapter . Na laptopie zainstalowany jest Windows 7 Ultimate x64. Do

tego wszystkiego jest router ZTE MF28D .

Problem jest w tym iż łącząc się poprzez WiFi z routerem transfer na laptopie wynosi ok.3,1 Mb/s Download i 1,81 Mb/s

Uploud 44 ms PING ( po połączeniu kablem wyniki są identyczne ) a łącząc się telefonem czy tabletem z Routerem (Nexus 4 i

Nexus 7) prędkosci są o wiele lepsze 9,56 Mb/s Download i 2,03 Upload 100 ms PING . Wszystkie testy zostały wykonane za

pomocą speedtest.net lub androidowską aplikacją.

Dodam iż po zaistniałej sytuacji zainstalowałem inną karte WiFi 802.11n USB Wireless LAN Card i sytuacja jest taka sama.

Ustawienia routera :

Siła sygnału -71 dBm HSPA+
    Maksymalna liczba urządzeń 32
    Tryb połączenia WAN Automatyczna
    Wybór sieci Automatyczny
    Tryb bezpieczeństwa WPA-PSK/WPA2-PSK
    Wybór pasma 2,4 GHz
    Tryb sieci 802.11 b/g/n
    Szerokość pasma 20 MHz / 40 MHz
    Częstotliwość (kanał) Automatyczny

Internet to Play LTE aczkolwiek nie jestem w jego zasięgu wiec operuje tylko na HSPA+

Gdy karte sim przełożę do innego mobilnego routera Huawei E586 wszystko jest OK

Gdzie może leżeć problem ??
  • Computer Controls
  • Computer Controls
  • Specjalista Sieci, Internet
    Czy ty wiesz o czym piszesz? Jaki modem ma odsunąć, ZTE28D to stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE/3G. Jak wygląda zarządzanie energią na tych kartach WiFi w laptopie, czy nie włączone jest oszczędzanie. Może to powoduje takie ograniczenia transferu. Jak wyglądaja prędkości po połączeniu laptopa z MF28D po LAN?
  • Poziom 2  
    Oszczędność energii w karcie WiFi jest wyłączona ,a transfer po LAN jest taki jak po WiFi w laptopie