Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immegas eolo star - Problem z ciepłąwodą

kamda89 01 Lip 2014 21:35 1341 3
  • #1 01 Lip 2014 21:35
    kamda89
    Poziom 4  

Witam, mam pewien problem a raczej pytanie.
    Mam dwufunkcyjny piecyk gazowy Immergas Eolo Star, w sumie to zamontowany kilka tygodni temu. Problem polega na tym że np. biorąc prysznic gdy zaczynam leci zimna woda spuszczam ją do momentu kiedy zaczyna lecieć ciepła woda no i wszystko cacy do momentu kiedy zakręce wode i otworze ją ponownie znowu leci zimna woda i trzeba poczekać aż ona spłynie.. Moje pytanie brzmi czy tak powinno być?? hydraulik mówi że tak, ale według mnie to straszny dyskomfort za każdym odkręcając wode nawet po bardzo krótkiej przerwie trzeba czekać aż poleci ciepła. a może to złe ustawienie piecyka?? Liczę na waszą pomoc.

1 3
  • Pomocny post
    #2 01 Lip 2014 21:42
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Kolego to jest przepływowy podgrzewacz więc tutaj jest wszystko w porządku. Inaczej mówiąc odkręcając wode załączasz piecyk i dopiero zaczyna grzać-musi przelecieć woda z rur i ta z rozruchu i dopiero masz ciepłą, po zakończeniu cyklu wszystko zaczyna się od nowa. Aby mieć lepszy komfort musiałbyś zamontować bojler lub kocioł z zasobnikiem i cyrkulacją. Z podgrzewacza takich efektów nie uzyskasz nawet robiąc cuda czy odprawiając czary :)

0
  • Pomocny post
    #3 01 Lip 2014 21:44
    zybie
    Poziom 30  

Przykro mi kolego ale hydraulik ma rację, tego typu kociołki tak działają.

1
  • #4 08 Lip 2014 07:47
    kamda89
    Poziom 4  

Dzięki za opinie, no trudno myślałem że da się to jakoś zrobić no ale niestety trzeba będzie troche pocierpieć pod tym prysznicem.... pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo