Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J525W - Nie przechodzi testu jakości - magneta i cyan.

mattek97 01 Lip 2014 22:35 2325 4
  • #1 01 Lip 2014 22:35
    mattek97
    Poziom 12  

Cześć.
    Mam urządzenie jak w tytule i dzisiaj, kiedy chciałem coś wydrukować w kolorze, zauważyłem problem z jakością tego druku. Przez cały obszar zadrukowany "idą" białe, poziome pasy w równych odstępach. Z racji tej, iż tusz dawno nie był zmieniany, postanowiłem pozbyć się starego i dać nowy - firmy ActiveJet. Stare kartridże były lekko pomieszane:
    -Cyan to był właśnie stary, jakiejś firmy Black
    -Yellow od ponad pół roku ActiveJet
    -Magneta, z którą jest największy problem, także firmy Black

Już wiem, żeby drugi raz tego błędu nie robić i kupować dobre jakościowo tusze, a tym bardziej ich nie mieszać, jednak teraz to już po fakcie.

Jak wcześniej wspominałem, problem jest praktycznie z kolorem magneta, aczkolwiek cyan także ma lekko niepoprawny druk. Prawdopodobnie problemem jest zaschnięty, słabej jakości tusz w głowicy drukarki. Próbowałem czyszczenie i po zrobieniu go kilka razy, trochę się poprawiło (na druku testowym pojawiło się więcej "krateczek"), ale dalej nie wszystkie się drukują. Dalej próbowałem czyszczenie z menu serwisowego, a nawet kilka trybów - na marne. Drukowanie całej strony w kolorze magnety - nic nie dało.

Wychodzi na to, że wyjściem będzie udrożnienie głowicy, dlatego chciałbym się Was zapytać:
    -Jakim sposobem? Wpuścić płyn do kartridża czy może strzykawką? Słyszałem, że sposób ze strzykawką+wężyk może uszkodzić głowicę.
    -Jaki płyn wybrać? Na portalu aukcyjnym jest dużo rodzajów. Od firm, aż po typy strong i inne. Który?

Z góry dziękuję i pozdrawiam. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem.

Załączam jeszcze wydruki testowe. Dodam, że w zależności od trybu drukowania, pasków jest mniej/więcej.
    Brother DCP-J525W - Nie przechodzi testu jakości - magneta i cyan. Brother DCP-J525W - Nie przechodzi testu jakości - magneta i cyan.

• #2 02 Lip 2014 09:15
    endriuf
    Spec od drukarek

Ja stosuję metodę podgrzany płyn udrożniający, strzykawka, wężyk i przepychanie. Potem czyszczenie w menu serwisowym. Zwykle pomaga.

• #3 02 Lip 2014 10:38
    mattek97
    Poziom 12  

A gdybyś mógł powiedzieć, jakiego płynu używasz?
    Jak bardzo trzeba go podgrzać?
    Jaki typ czyszczenia w menu serwisowym?

Dzięki za odpowiedź.

• #4 02 Lip 2014 22:09
    endriuf
    Spec od drukarek

Jakiś noname albo płyn z Agawy do wewnętrznego czyszczenie głowic epsona. Podgrzewam na wyczucie, aby był ciepły.

• #5 03 Lip 2014 00:34
    mattek97
    Poziom 12  

Okej, zamówiłem dzisiaj płyn wewnętrzny firmy pqINK.
    Tymczasem pod głowicę wkładam "okłady" nasączone spirytusem i poprawa w sumie jest, jednak na pełny efekt będzie trzeba poczekać, aż środek dojdzie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME