Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pc i konsoli do jednego monitora

Raitmi 01 Lip 2014 23:00 1260 11
  • #1 01 Lip 2014 23:00
    Raitmi
    Poziom 9  

Hej, posiadam xboxa i pc i chciałbym je podłączyć do jednego monitora. Mój monitor ma dwa wejścia d-sub i dvi, więc wiadomo, że wolałbym mieć wszystko podłączone przez kable dvi. Do czego zmierzam, chciałbym się dowiedzieć czy jeśli kupię coś takiego http://store.nazwa.pl/images/akcesoria/przewody/dms59_to_2xdvi.jpg to czy będzie jakaś utrata jakości?

0 11
  • Mitronik
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #4 01 Lip 2014 23:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Raitmi napisał:
    To może coś takiego?

A co Ci da taka przejściówka?.
    Sygnał podany/odebrany i tak będzie miał formę analogową.

0
  • #5 02 Lip 2014 00:15
    Raitmi
    Poziom 9  

W sumie, a co z tym z pierwszego linka?

0
  • Pomocny post
    #6 02 Lip 2014 00:20
    Fredw
    Poziom 20  

Jest to kabel umożliwiający podłączenie 2 monitorów do karty graficznej ze złączem DMS59.
    Ty potrzebujesz switch DVI, jeśli coś takiego jest dostępne (nie wiem, nie szukałem bo nie miałem potrzeby).
    W ostateczności może być KVM, tylko zamiast 2 komputerów będzie przełączał komputer-konsola.

0
  • #7 02 Lip 2014 00:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Raitmi napisał:
    a co z tym z pierwszego linka

Zabezpieczenie HDCP.
    Pamiętaj też o audio.

0
  • #8 02 Lip 2014 00:44
    Fredw
    Poziom 20  

DVI też powinno obsługiwać HDCP, więc w teorii powinno działać. Tylko x-box zdaje się ma tylko wyjście HDMI, więc nie wiem czy po zastosowaniu dodatkowej przejściówki (z HDMI na DVI) nie będzie jakichś problemów.

Na początek sugerował bym sprawdzić czy w ogóle zadziałą połączenie x-box->monitor, a dopiero potem bawić się w przełączniki.

0
  • #9 02 Lip 2014 00:49
    Raitmi
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    Raitmi napisał:
    a co z tym z pierwszego linka

Zabezpieczenie HDCP.
    Pamiętaj też o audio.

Do audio mam kabel VGA.

Fredw napisał:
    DVI też powinno obsługiwać HDCP, więc w teorii powinno działać. Tylko x-box zdaje się ma tylko wyjście HDMI, więc nie wiem czy po zastosowaniu dodatkowej przejściówki (z HDMI na DVI) nie będzie jakichś problemów.

Tylko ja się to ma w praktyce? :P
    Fredw napisał:
    Na początek sugerował bym sprawdzić czy w ogóle zadziałą połączenie x-box->monitor, a dopiero potem bawić się w przełączniki.

Kablem VGA działa bez problemu, tak samo kablem HDMI z przejściówką hdmi to dvi.

0
  • #10 02 Lip 2014 01:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Raitmi napisał:
    Tylko ja się to ma w praktyce?

W praktyce, to nikt Ci nie da odpowiedzi, bo jednym działa, innym nie, a możliwości dlaczego działa, albo nie działa są ogromne.

0
  • #11 02 Lip 2014 10:03
    Fredw
    Poziom 20  

Raitmi napisał:

W teorii wszystko powinno działać, ale w praktyce bywa różnie, więc nikt gwarancji nie da.
    Po prostu musisz przetestować na sobie.

Tak w ogóle, to jak masz kabel x-box VGA to ja bym podpiął przez VGA i nie kombinował więcej. Założę się, że nawet w rozdzielczości full hd nie zauważysz różnicy w obrazie pomiędzy VGA i DVI. Jedyne co to będziesz pewnie musiał w monitorze kliknąć autodostrojenie i tyle.
    Tanio i eliminujemy wszystkich pośredników.

0
  • #12 02 Lip 2014 23:34
    Raitmi
    Poziom 9  

Fredw napisał:
    Raitmi napisał:

W teorii wszystko powinno działać, ale w praktyce bywa różnie, więc nikt gwarancji nie da.
    Po prostu musisz przetestować na sobie.

Tak w ogóle, to jak masz kabel x-box VGA to ja bym podpiął przez VGA i nie kombinował więcej. Założę się, że nawet w rozdzielczości full hd nie zauważysz różnicy w obrazie pomiędzy VGA i DVI. Jedyne co to będziesz pewnie musiał w monitorze kliknąć autodostrojenie i tyle.
    Tanio i eliminujemy wszystkich pośredników.

Tak, bo różnicy w obrazie między analogowym a cyfrowym nei am . .

0