Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-41 Prawy kanał charczy

02 Lip 2014 00:01 1290 7
  • Poziom 9  
    Witam! Dostałem od brata wzmacniacz Onkyo TX-41 którego przywiózł z Niemiec. Po zdjęciu pokrywy okazało się że było zwarcie na jednym z terminali wyjściowych prawego kanału, po usunięciu usterki i podłączeniu wzmacniacza okazało się że ten kanał strasznie charczy i gra sporo ciszej od lewego w pełni sprawnego kanału. Pytanie brzmi co się mogło jeszcze uszkodzić? wzmacniacz posiada jedną końcówkę mocy STK463.
  • Poziom 39  
    Wpierw oceń lutowanie toru wzmocnienia napięciowego i prądowego. Zamiana L i R wejściowe na końcówce by upewnić się do wady samego STK .Do pomiaru warto użyć oscyloskop i generator :) .
  • Poziom 9  
    Jako generator mógłby posłużyć komputer, jednak do oscyloskopu niestety nie mam dostępu. Spróbuję jutro coś zdziałać, dokładnie przejrzeć ten wzmacniacz i zdam relacje.
  • Poziom 42  
    Onkyo TX41 to jest wzmacniacz?

Dodano po 9 [minuty]:

RONDO__ napisał:
    Jako generator mógłby posłużyć komputer, jednak do oscyloskopu niestety nie mam dostępu. Spróbuję jutro coś zdziałać, dokładnie przejrzeć ten wzmacniacz i zdam relacje.

Nie potrzeba ani generatora ani oscyloskopu.
    Połącz drucikiem plus kondensatora C501 z plusem kondensatora C601 i sprawdź jak to gra z obojętnie jakim źródłem sygnału. Jeśli charczy nadal jeden kanał to znaczy że STK jest do wymiany, jeśli charczą obydwa, to uszkodzenie jest przed układem STK i będzie trzeba go poszukać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Wiem co pisze autor ale to co Ty napisałeś można ująć inaczej w taki sposób: Jeśli w stereofonicznym wzmacniaczu jeden kanał gra poprawnie a drugi nie, to koniecznie musi to być spowodowane końcówką mocy.
    Czy nie zdarzyło się nigdy i nikomu aby było inaczej?
  • Użytkownik usunął konto