Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 440 - CB Radio Antena brak masy

02 Lip 2014 09:36 5754 5
  • Poziom 17  
    Witam pytanie do posiadaczy MAN tgx lub innych z dachami z włókna.
    Jak rozwiązaliście problem anten bo oryginalne są nic nie warte.
    Jak wiecie na dachu nawet jak się zamontuje to nic nie da bo brak masy, gdzie montujecie i jakie z tyłu kabiny ? ale mamy niestety wysokie spojlery i jak doprowadzić kabel do radyjka wszystkie za krótkie gdyby ciągnąć od samego tyłu.
    I jak wprowadzić do środka autka.

Dziekuje
  • Poziom 30  
    Pod oryginalny otwór antenowy,dorób sobie kawałek blachy z otworem na główkę anteny(im większa blacha tym lepsza)przy montażu podłóż ja od środka.Masę doprowadź osobnym przewodem .Efekt gwarantowany,bo miałem ten sam problem w 105 SSC gdy założyłem z boku na globie antenę.
  • Poziom 17  
    Blachę od spodu a antenę oryginalna manowską zostawić? czy inna ?
    Blacha jakaś specjalna ? czyli w środku blacha taka 10cm x 10 cm czy musi być większa.
  • Poziom 30  
    Ja tam założyłem sobie Siro,bo ori w dafie to helikarna,a Ty sprawdź czy Twoja będzie spełniać Twoje wymagania,jak nie to zawsze można założyć inną.

Dodano po 3 [minuty]:

Powierzchnie dachu w manie masz płaską,więc nawet 30X30 jak się zmieści to też nie będzie pod podsufitką nikomu przeszkadzać bo im większa tym lepsza.Blacha stalowa ma być,zresztą jest najtańsza z dostępnych(ja akurat założyłem ocynk który został mi z opierzenia dachu)
  • Poziom 17  
    Dzięki wielkie w tgx te antenki są zaraz z przodu jak spada dach w dół więc jedynie w tył blachę można wyciągnąć.
    Blacha nielakierowana czy może być .
  • Poziom 30  
    uhr napisał:
    w tgx te antenki są zaraz z przodu.

Czyli nie tylko atrapę zmienili :-)
    Jeździłem TGA z 07r,i miałem antenę z boku szybra(tak założyli w PKS w Oławie jak go nowego odbierałem).Może załóż sobie w tym miejscu,bo ja na łączność nie narzekałem.Niestety nie powiem Tobie czy podkładali tam blachę bo nie zaglądałem pod podsufitkę.Blacha może być nie lakierowana ale bierz pod uwagę zimę,i skraplanie się wody na wewnętrznej stronie dachu, wtedy może korodować.