Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ch這dziarka - ogniwo Peltiera - zwarcie

mamdobreklapki 02 Jul 2014 10:15 2628 8
    mamdobreklapki
    Level 8  
    To m鎩 pierwszy wpis na tym forum, tak瞠 przy okazji witam wszystkich serdecznie!

Jestem szcz窷liwym posiadaczem nalewaka do piwa "Bier Maxx" (nie mog doda linku z opisem)

Niestety popsu si uk豉d ch這dzenia. Jako 瞠 si w og鏊e nie znam - przez dwa dni szuka貫m miejsca przerwania uk豉du. Prawie bym wymienia kondensatory bo omomierz nie wykazywa przewodzenia :) Znalaz貫m zakryty termokurczkami (po co?) bezpiecznik. Wymieni貫m go ale po w陰czeniu nowy si spali. Jak wi璚 rozumiem - jest gdzie zwarcie..
    Ch這dziarka - ogniwo Peltiera - zwarcie Ch這dziarka - ogniwo Peltiera - zwarcie

Prosz, opiszcie mi co mo瞠 by przyczyn zwarcia lub jak go szuka. Posiadam po篡czony multimetr (za dwa dni musz ju go odda)
    User removed account
    User removed account  
    raterro
    Level 13  
    Ten kondensator nad najwi瘯szym radiatorem co ma takie pogi皻e blaszki na wierzchu, czy mi si wydaje?
    mamdobreklapki
    Level 8  
    heniu wrote:
    W pierwszej kolejno軼i sprawd wszystkie diody oraz elementy na radiatorach.

Diody p馧przewodnikowe rozumiem (LEDowe od陰czy貫m od uk豉du, jak i podzesp馧 do regulacji temperatury jak mniemam)) i to co(?) przy radiatorze, ale w jaki spos鏏? Przewodno嗆 mierz omomierzem..
    Chocia, je郵i moja logika nie zawodzi - jakby by obw鏚 przerwany to nie dawa這 by "zwarcia"

Kondensatory wydaj si ok - chocia sinie znam, to wypuklenie to efekt 鈍iat豉. Rozumiem, 瞠 normalnie uwypukli這 by w 鈔odku krzy篡ka.
    User removed account
    User removed account  
    mamdobreklapki
    Level 8  
    Dzi瘯uj bardzo za instrukcje.

Ch這dziarka - ogniwo Peltiera - zwarcie

Dzi瘯i temu znalaz貫m dwie zepsute diody (na zdj璚iu dwie 鈔odkowe). Pojawi豉 si przy tym zagadka, bo s one pod陰czone odwrotnie ni dwie pozosta貫 (pasek znajduje si z drugiej strony) - mo瞠 ma造 chi鎍zyk pod陰czy je przez przypadek na odwr鏒?
    Jest te druga zagadka - co oznacza czerwona litera V kt鏎a jest akurat przy zwieraj帷ych diodach na p造tce?

Co do stabilizator闚 napi璚ia (bo to chyba one s wyposa穎ne w radiator) to nie mog niestety odczyta 瘸dnego oznaczenia.

Rozumiem 瞠 diody do wymiany i jazda?
    User removed account
    User removed account  
    mamdobreklapki
    Level 8  
    Wymieni貫m te dwie diody i wszystko 豉dnie dzia豉! Dzi瘯uj! :)
    Swoj drog na ten sam problem natrafi貫m w moich g這郾ikach - s造cha by這 zwarcie. Do wymiany oczywi軼ie dwie diody z mostka Graetza, czy to dziwny zbieg okoliczno軼i czy wina zasilania sieciowego?
    ZielonyElektryk
    Level 8  
    Mam podobn lod闚eczk na dw鏂h ogniwach peltiera. Do ka盥ego z ogniw jest osobny modu zasilaj帷y. Jeden z nich dzia豉 dobrze a drugi dziwnie si zachowuje. Tzn wiatrak nie startuje, tylko tak cyka i delikatnie si rusza w rytm cykania. Prawdopodobnie jest zwarcie. My郵a貫m 瞠 to wina tych dw鏂h kondensator闚 du篡ch 100uF/200V na zasilaniu ale po wymianie nadal to samo. Poza tym jak od陰czam ogniwo to wiatraki startuj. a po pod陰czeniu ogniwa wszystko staje i zaczyna cyka. Czy uszkodzone jest ogniwo czy to kt鏎a z tych di鏚?
    -------------------
    Pod陰czy貫m elektronik do dolnego dzia豉j帷ego ogniwa i jest to samo. Sprawdzi貫m diody zwyk貫 czarne na wyj軼iu i s dobre. Co tam mo瞠 by nie teges?