Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover Time Manager 800 H80E - Nie rozpoczyna prania lub przerywa w trakcie

02 Lip 2014 12:44 1602 3
  • Poziom 8  
    Witam,

Od kilku dni mam problem z pralką Hoover jak w temacie. Pralka zaczęła mieć problemy z rozpoczęciem programu. Słychać charakterystyczne trzeszczenie z okolic programatora i nic się nie dzieje. Okazało się, że gdy wyjąłem wtyczkę z gniazdka i po 15 min. ponownie spróbowałem uruchomić program, pralka ruszyła, jednak po kilkunastu minutach prania miga czerwona kontrolka "start" oraz "dodatkowy załadunek" 5x, przerwa, znów 5x itd. i znów nic się nie da zrobić.

Pralka została odłączona na całą noc i pół dnia. Po podłączeniu udało mi się zrobić 2 pełne prania i przy trzecim znów miga czerwona kontrolka start i pralka nie reaguje. Dodam, że przy wyjmowaniu drugiego prania zauważyłem, że ubrania były ciepłe.

Filtr wyczyszczony, wszystkie węże przeczyszczone, napięcie w gniazdku ok. 225-228v

Hoover Time Manager 800 H80E - Nie rozpoczyna prania lub przerywa w trakcie
  • Poziom 25  
    Sprawdź grzałkę na upływność i szczotki silnika jeśli takie posiada bo nie pamiętam jaki jest tam silnik.
  • Poziom 8  
    OK, szczotki sprawdzę, a czy jestem w stanie sprawdzić grzałkę na upływność zwykłym multimetrem? Jeżeli tak, to mam mierzyć na zimnej grzałce, czy uruchomić pranie i w momencie jak pralka się "wysypie", odłączyć ja od prądu, grzałkę od pralki i wtedy zmierzyć?
  • Poziom 8  
    Temat odgrzewam. Pralka jako tako działała, jednak obecnie nie chce już wykonać nawet jednego cyklu.

Szczotki silnika ok, grzałka wymieniona, bez zmian. Co dalej mogę sprawdzić?