Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Atmega 8] - Ultradźwięki - pomiar czasu

Yaco1990 02 Jul 2014 14:52 984 0
 • #1
  Yaco1990
  Level 1  
  Witam. Chciałbym prosić o pomoc. Robię projekt Ultradźwiękowego czujnika odległości, korzystam z kitu AVT 5370 "Sonar garażowy", z procesorem atmega 8. Do tego dorobiłem płytki z prostowaniem napięcia z trafo, do lcd,przycisków i diód. No,ale do rzeczy.

  Urządzenie ma mieć 3 tryby pracy:
  -Kalibracja(na razie przypisana stała wartość prędkości ultradźwięków) i ustawianie zasięgu,ale to samo jest użyte w pomiarze, więc jedno z nich tylko zostanie
  -Pomiar (również tryb pracy jako czujnik krańcowy)
  -Praca ciągła

  O ile z generacją ultradźwięków przy pomocy timera2, obsługi przycisków timerem0 sobie poradziłem, o tyle mam problem z pomiarem czasu wysłania paczki i jej odebrania. Ultradźwięki generują się, odbierają (mierzę napięcie ADC na odbiorniku), ale wszystko zaczyna się komplikować, gdy chcę zmierzyć czas. Część portów wykorzystałem do lcd, przycisków itd, ale jest to chyba w miarę dokładnie opisane w kodzie programu. Czy mógłby mi ktoś coś pomóc/podpowiedzieć? 1 kanał ADC jest wykorzystany do potencjometru do zasięgu, 2 do pomiaru napięcia na odbiorniku. Starałem się dokładnie opisać,ale gdyby coś było niewiadome, co jest istotne to proszę o info. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, podpowiedź;)


  :arrow: serwis.avt.pl/manuals/AVT5370.pdf - link do schematu i opisu działania głównej płytki

  Code: c
  Log in, to see the code  biblioteka ADC.c
  Code: c
  Log in, to see the code


  ADC.h
  Code: c
  Log in, to see the code