Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sencor SLE 3209M4 - Nie zapamiętuje wyszukanych kanałów

dzielny18 02 Jul 2014 18:53 3894 3
 • #1
  dzielny18
  Level 10  
  Witam,
  problem z tym telewizorem wystąpił niedawno. Na początku raz na tydzień po uruchomieniu TV trzeba było wyszukiwać kanały ponownie, na dzień dzisiejszy każde uruchomienie wiąże się z ponownym wyszukiwaniem kanałów. Nie pomogło wgranie nowego firmware. Objaw sprawia wrażenie że jest jakaś pamięć podtrzymywana z baterii która się sukcesywnie się rozładowywała, ale nie rozkręcałem TV i nie mam schematu aby się upewnić. Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Jeżeli tak to jakie jest rozwiązanie, ewentualnie gdzie szukać usterki.
  Z góry dziękuje.
 • #3
  dzielny18
  Level 10  
  Firmware pobrana ze strony czeskiej producenta sencor.cz , ponieważ na stronie sencor.pl nie ma żadnego firmware dla tego modelu. Wgrałem "Firmware 30. 11. 2012 pro SLE-3209M4" a jakie było trudno mi powiedzieć ale na pewno wcześniejsze bo TV kupiony został przed gwiazdką 2012r. Więc jeżeli wgranie nowego firmware nie rozwiązało problemu usterka tkwi w czym innym.
 • #4
  dzielny18
  Level 10  
  Problem rozwiązany.
  Wszystkie problemy (od braku obsługi pilota, gubienia zapamiętanych kanałów, słabego sygnału po nie włączanie się) rozwiązała wymiana kości WIN BOND 25Q32BVSIG. Zakupiłem na allegro u użytkownika który w cenie kości ją programuje (koszt 8zł)i podałem link do firmware z czeskiej strony producenta. Następnie wymieniłem ją sam. Zalecam aby zrobił to ktoś doświadczony z gorącym powietrzem ponieważ nie jest wykonalne zwykłą lutownicą.