Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sencor SLE 3209M4 - Nie zapamiętuje wyszukanych kanałów

dzielny18 02 Jul 2014 18:53 3894 3
    dzielny18
    Level 10  
    Witam,
    problem z tym telewizorem wystąpił niedawno. Na początku raz na tydzień po uruchomieniu TV trzeba było wyszukiwać kanały ponownie, na dzień dzisiejszy każde uruchomienie wiąże się z ponownym wyszukiwaniem kanałów. Nie pomogło wgranie nowego firmware. Objaw sprawia wrażenie że jest jakaś pamięć podtrzymywana z baterii która się sukcesywnie się rozładowywała, ale nie rozkręcałem TV i nie mam schematu aby się upewnić. Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Jeżeli tak to jakie jest rozwiązanie, ewentualnie gdzie szukać usterki.
    Z góry dziękuje.
    dzielny18
    Level 10  
    Firmware pobrana ze strony czeskiej producenta sencor.cz , ponieważ na stronie sencor.pl nie ma żadnego firmware dla tego modelu. Wgrałem "Firmware 30. 11. 2012 pro SLE-3209M4" a jakie było trudno mi powiedzieć ale na pewno wcześniejsze bo TV kupiony został przed gwiazdką 2012r. Więc jeżeli wgranie nowego firmware nie rozwiązało problemu usterka tkwi w czym innym.
    dzielny18
    Level 10  
    Problem rozwiązany.
    Wszystkie problemy (od braku obsługi pilota, gubienia zapamiętanych kanałów, słabego sygnału po nie włączanie się) rozwiązała wymiana kości WIN BOND 25Q32BVSIG. Zakupiłem na allegro u użytkownika który w cenie kości ją programuje (koszt 8zł)i podałem link do firmware z czeskiej strony producenta. Następnie wymieniłem ją sam. Zalecam aby zrobił to ktoś doświadczony z gorącym powietrzem ponieważ nie jest wykonalne zwykłą lutownicą.