Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i7 3770 , XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB - wysokie temp., PC zacina się

02 Lip 2014 19:54 1716 16
  • Poziom 9  
    Witam.
    Miałem taki sam problem pół roku temu i okazało się że grafika się przegrzewała więc wymieniłem ją na XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB i wszystko działało a wczoraj nagle zaczął mi się znowu mulić komputer (czyli włączam grę na początku chodzi dobrze a po 1-2 min tak się muli że nie da rady grać ) więc pomyślałem że znowu się coś przegrzewa więc wyczyściłem komputer w środku troche było kurzu ale to nic nie po mogło.

Specyfikacja komputera:

Procesor: i7 3770
    Ram: Hynix 8GB 1600
    Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W 80+ Bronze
    Grafika: XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB
    Dysk: jakiś WD ale jaki nie pamiętam

Screen z HWmonitori7 3770 , XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB - wysokie temp., PC zacina się
  • Poziom 43  
    91 stopni to już sporo dla karty graficznej.
  • Poziom 9  
    To co grafika mi się przegrzewa kolejna tylko ta ma 2 wentylatory i spory radiator.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

To co przyczyną jest grafika czy coś innego bo nie wiem czy ją reklamować.
  • Poziom 43  
    Rozumiem, że screen z HWMonitor jest po wyłączeniu gry, tak?

Karta ma wyczyszczony układ chłodzenia?
  • Poziom 35  
    W jakiej obudowie? Dysk ma prawie 50'C, więc niezły piekarnik w niej masz.
  • Poziom 9  
    Tak ma wyczyszczony radiator. Morze grafika jest za nisko dołu obudowy i ciepło co wentylatory od dają odbija się od obudowy i wraca do karty i na dysk idzie .

Screen środka komputera
    i7 3770 , XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB - wysokie temp., PC zacina się
  • Poziom 25  
    Jak dla mnie troszkę za mało miejsca jak na taki sprzęcik mały przewiew, no i dysk masz w wersji green :D więc też tak sobie.

Dodano po 40 [sekundy]:

WD Green- mistrzem prędkości nie jest, też czasami lubi przymulić :D
  • Poziom 43  
    W tej "obudowie" nie ma żadnej wentylacji dlatego jest tak gorąco.

Wymień obudowę to temperatury się poprawią.

ma398 napisał:

Nowe WD Green biją na łeb, na szyje starsze normalne dyski. Po drugie nie w tym problem
  • Poziom 35  
    Nie wiem czy dobrze masz zamontowane chłodzenie procesora. Wentylator powinien dmuchać powietrze do tyłu obudowy i znajdować się z prawej strony procesora. Przy takiej konfiguracji przydał by się 12cm wentylator, na przedniej ściance obudowy(też pompujący powietrze w tylnym kierunku).
  • Poziom 25  
    ma398 napisał:

Nowe WD Green biją na łeb, na szyje starsze normalne dyski. Po drugie nie w tym problem[/quote]

Więc przepraszam ;) moje nie dopatrzenie, z nowymi greenami nie miałem zbyt duzej styczności :( , ale racja wentylator powinien dmuchac powietrze a w obudowie powinien wyciągać. Obudowę weź lepszą większą, i wentylator wyciągający też tak ze 120mm najlepiej heh.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    No ja też tak twierdzę, ale być może się mylę, bo miałem tylko styczność z jednym z nich heh
  • Poziom 43  
    ma398 napisał:
    No ja też tak twierdzę, ale być może się mylę, bo miałem tylko styczność z jednym z nich heh

Co też twierdzisz?

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_d..._twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb

Piotrek Majstersztyk napisał:
    Ja natomiast miałem styczność z kilkoma wszystkie miały "bad heads".

Bo programy źle interpretują ten parametr w nowych WD Green - te dyski bardzo często parkują głowice i dlatego programy informują o błędzie, który problemem nie jest.

To tak przy okazji bo nie ma nic wspólnego z tym tematem.
  • Poziom 25  
    Dobra już ogarnijmy to bo tu raczej o temperatury chodzi. :P Z resztą ile ludzi tyle opinii na dany temat i w sumie nie ma co dyskutować.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S Twierdzę, że są nie najlepsze w mojej opinii. Wydaje mi się ,że post napisany jest jasno.
  • Poziom 37  
    Temperatury procesora są nawet typowe dla Ivy bridge.
    Pewnie źle rozłożona pasta na rdzeniu bądź krzywa czapka.
    Natomiast temperatury gpu są co prawda wysokie ale nie powinna zwalniać.
    Moja hd6990 na powietrzu osiągała często takie temperatury i nie zwalniała.
    Mimo wszystko to jest to temperatura wysoka i należało by coś z tym zrobić.Popraw wentylację obudowy oraz najlepiej przesmaruj rdzeń nową pastą oraz sprawdź mocowanie chłodzenia gpu bo jeśli karta nawet przy maksymalnych obrotach wentylatora ma takie temperatury to wygląda to na niepewny kontakt chłodzenia z rdzeniem.