Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic czy Sony? LED , LCD

03 Lip 2014 00:04 11577 32
  • Poziom 14  
    Witam
    Rozpoczeła się agonia mojego telewizora (Panasonic TX-32PX30 Acuity) stracił czerwonykolor :cry: (może jest amator na zakup?)

Proszę o podpowiedz-porade co kupić jaki konkretnie model Panasonic czy Sony? i dlaczego.
    Mam sprzęt Panasonica: nagrywarka DMR-EH55 i kino SA HT17 a więc bym stawiał na Panasonica
    Czy jeśli kupie Panasonica to pilot będzie współpracował z moim sprzętem?
    Czy film nagrany poprzez gniazdo USB na twardy zewnętrzny dysk będę mógł oglądać na każdym innym sprzęcie (laptop, inny tv ...)
    Czy są wymagania dla takiego dysku zewnętrznego? pojemność , obroty, kabel USB itp... czy można na pendraiwa
    Bardzo proszę o porade jaki model?
    Kasa odgrywa role - max 3000zł
    plazma nie , w ostateczności 3d (bo nie ma Panasonica bez 3d nagrywającego z usb )
    porada może dotyczyć tv nie dostępnych teraz w sklepach - poszukam na Alledrogo
    TEN TEMAT DOTYCZY TYLKO TV PANASONIC ALBO SONY (proszę nie pisać mam LG , Samsunga czy Otake i jest super bo coś takiego mnie kompletnie nie interesuje

Dodano po 3 [minuty]:

Sygnał z kablówki UPC , komputera i satelita (syriusz,astra,hotbird) , tv chodzi cały dzień , nie gram w gry

Dodano po 11 [minuty]:

wielkość 40 - 42 cale i solidna podstawa (w domu mam 2 bardzo aktywne kocury i biegają po meblach)
  • Computer Controls
  • sprzedawca - konsultant
    No to powiem że będziesz miał bardzo dobre modele:
    Panasonic 42AS650
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
    Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwoofer bezprzewodowy gratis
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/109749-p...-z-potrojnym-ambilightem-i-z-subwooferem.html
    Toshiba 42L7453 z tylnym strefowym podświetleniem led.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
    Sony 42W829
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/108130-sony...lni-twoje-potrzeby-test-otwarty-w-klubie.html

Trochę się zmieniło na rynku , więc podałem Ci modele oprócz Panasonica i Sony - godne poczytania i sprawdzenia.
    W razie wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
    Panasonic ma, Philips i Toshiba ma. Sony nie pamiętam ale chyba też ma.
    Na kartach się nie znam...
  • Computer Controls
  • Poziom 14  
    Sony z 3d mają nagrywanie poprzez USB ale co z:
    Czy film nagrany poprzez gniazdo USB na twardy zewnętrzny dysk będę mógł oglądać na każdym innym sprzęcie (laptop, inny tv ...)
    Czy są wymagania dla takiego dysku zewnętrznego? pojemność , obroty, kabel USB itp... czy można na pendraiwa

---
    skłaniam się ku Panasonic TX-42AS650E
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-42as650e.bhtml#opis

Czy ktoś używa tego modelu?
    Jak jest z nagrywaniem i odtwarzaniem poprzez USB? to dla mnie istotne

Jak z innymi funkcjami?

Dodano po 4 [minuty]:

Jak wygląda oglądanie filmów na tv 3D bez okularów? chodzi mi o oglądanie zwykłych i w formacie 3D bez okularów, czy obraz jest normalny czy zniekształcony - nigdy nie widziałem ( po prostu czy jak w takim tv leci film 3D to musze zakładać okulary ? czy po prostu obejrzę film jak normalny?

Nie pisz posta pod postem!
    Początki zdań?
    [_P_]
    Nagrywa na USB.

Chcesz oglądać 3D bez okularów ?
    Mylisz pojęcia.
    Jeśli 3D to żeby oglądać w tej technologii załączasz w telewizorze 3D i zakładasz okulary.
  • Poziom 14  
    Panasonic TX-42AS650E - w tej chwili zdecydowany faworyt (matryca IPS) tylko co z tym nagrywaniem i odtwarzaniem poprzez USB? Sony 42W829 czytałem że ma z tym problemy

Dodano po 4 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Nagrywa na USB.

Chcesz oglądać 3D bez okularów ?
    Mylisz pojęcia.
    Jeśli 3D to żeby oglądać w tej technologii załączasz w telewizorze 3D i zakładasz okulary.

Tak chce oglądać filmy nadawane w 3D na tv z 3D ale jak mi się nie chce zakładać okularów to czy mogę oglądać filmy normalnie czy bez założonych okularów wystąpią zakłócenia?
    film leci w 3D= musze założyć okulary bo....?
    tak czy nie?

napisałeś:Jeśli 3D to żeby oglądać w tej technologii załączasz w telewizorze 3D i zakładasz okulary
    czyli mogę 3d włączyć albo wyłączyć?
    głupie pytania dla osób MAJĄCYCH taki tv

Dodano po 6 [minuty]:

Tak naprawdę to szukam dobrego TV Panasonic albo Sony a 3d mnie nie interesuje ( nie robią dobrego TV BEZ 3D :cry: )
    OCZYWIŚCIE TV TYLKO PANAS ALBO SONY komórka to:Nokia ,auto Niemieckie, blondynki :D itd... jestem starej daty :cry:

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

zadałem pytania firmie Panasonic i mam taką odpowiedz:
    - nagrywając z telewizora nie można odtworzyć filmów na innych urządzeniach jak ten telewizor

- tylko modele wyższych klas posiadają możliwość nagrywania, wszystkie są modelami z funkcją 3D

- najtańszymi modelami z możliwością nagrywania są modele: AS650, ASM651, ASE650

- jeśli telewizor posiada wejście USB nie jest to równoznaczne z tym, że posiada możliwość nagrywania

- niestety trudno powiedzieć czy sprzęty te będą kompatybilne z najnowszymi pilotami, niektóre funkcje mogą być ograniczone

Dodano po 2 [minuty]:

A co z nagrywaniem - odtwarzaniem poprzez USB w SONY?
    Panasonic na filmach 3D z bluraya pozwala oglądać ten film na 2D.
    Normalnie masz tak.
    Telewizor gra HD w 2D , jeśli chcesz oglądać film w 3D załączasz w telewizorze taka funkcję
    I oglądasz film w 3D.
    Później przełączasz na 2D i oglądasz sobie programy.

Rozmawiamy o As650 - i ten i wyższe modele nagrywają na USB
    Do obsługi masz super aplikację Viera 2 - gdzie obsłużysz wszystko z poziomu smartfona.

Tu Panasonic właśnie gwarantuje Ci dobrą jakość , skalowanie, odbróbkę cyfrową nawet przy słabszym bitrarte.
  • Poziom 14  
    Rozumiem
    Napisałeś:,,Rozmawiamy o As650 - i ten i wyższe modele nagrywają na USB"
    ale nagrany materiał musze oglądać TYLKO na tym samym TV a bym chciał na innym (najlepiej podłączyć laptopa USB-USB nagrać na lapka coś i potem poza domem oglądać (najlepiej żeby tak TV był w momencie nagrywania w trybie czuwania) może w jakiś inny sposób to osiągnę

Dodano po 2 [minuty]:

czy Viera 2 pozwoli nagrywać na laptopa z TV poprzez wifi?

Dodano po 4 [minuty]:

Swipe and Share 2.0 - chyba pozwoli nagrywać na laptopa poprzez wifi (jak pisze jakieś bzdury to przepraszam bo nigdy nie używałem internetu mobilnego i wifi , laptopa mam od niedawna)

Dodano po 14 [minuty]:

(TX-42AS650E)- Czy sygnał z wyjścia audio optycznego da mi napewno na kinie domowym 5.1

Dodano po 16 [minuty]:

może komuś się przyda:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13764832#13764832
  • Poziom 14  
    LOCOLOCO - widze że orientujesz się w temacie i dziękuje za pomoc
    Zadam jeszcze kilka głupich pytań może mi podpowiesz na temat Panasonic TX-42AS650E.
    Czy na tym TV podłączonym do internetu mogę oglądać KAŻDĄ strone w internecie, np.kinoman, weeb, czy tylko te jakie są gdzieś tam w pamięci tv zapisane:facebok,youtouble..

moje pytania są głupie dla osób znających-mających takie tv - byłem w ,,SKLEPIE nie DLA IDYJOTÓW" i pan powiedział że jest od LG a tego od Panasoników nie ma i mi nic konkretnego nie powie
  • Poziom 10  
    nie da sie powiekszyc napisow na duzy minus
  • Poziom 14  
    krzysiek_2007 - Czy na kinie domowym po optycznym idzie na pewno 5.1

Dodano po 58 [sekundy]:

gniazdo EURO to in czy out czy uniwersalne?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy go masz? a jeśli tak to czy kupił byś go jeszcze raz? czy byś szukał innego (w tej wielkości)

Dodano po 9 [minuty]:

LOCOLOCO - napisałem do Ciebie na PW
    Panasonic 42as650 nie wspiera flasha w tym modelu , więc nie ściągniesz kinomaniaka.
    Euro - jest na przejściówce.
    Info odesłałem.
    Tu na portalu kilka osób już zakupiło go i jak doczytasz to go sami wychwalają.
  • Poziom 14  
    Euro - jest na przejściówce - co to znaczy?

Dodano po 1 [minuty]:

LOCOLOCO nie dostałem żadnej odpowiedzi $-?
    sorry jest pełne Euro złącze - tu masz zdjęcie:
    TV Panasonic czy Sony? LED , LCD
  • Poziom 14  
    Wiem że jest (1 (z tyłu) tylko czy z niego mogę sygnał wyprowadzić out czy jest do przesyłania sygnału do tego tv in
    W mojej nagrywarce mam OUT i IN
    Panasonic
    http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-dom...ewizory/telewizory-led/tx-42as650e.specs.html

Dodano po 4 [minuty]:

Ja zadając te pytania odrobiłem lekcje..... tylko nie na wszystkie pytania mam w necie odpowiedzi (mam dziwne wymagania może)
    Tu mam wiele podpowiedzi co do modelu i opisów:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_Panasonic,d3,i5:6,r1.bhtml

Dodano po 2 [minuty]:

EURO w opisie (1 (z tyłu) tylko czy sygnał idzie do niego czy z niego czy w tv przestawiam:out <->in

Dodano po 28 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Panasonic 42as650 nie wspiera flasha w tym modelu , więc nie ściągniesz kinomaniaka.
    Euro - jest na przejściówce.
    Info odesłałem.
    Tu na portalu kilka osób już zakupiło go i jak doczytasz to go sami wychwalają.

Czy jakiś sąsiedni model ma:flasha ( Panas,Sony) 90% oglądam tv z kompa

Dodano po 31 [minuty]:

Cofam to ostatnie pytanie ,,flasha" można mieć z jakiegoś urządzenia (jeszcze nie znalazłem jakie) i to jest bezpieczniejsze dla TV (pomimo linuxa pojawią się jakieś wirusy)
    Model 42DT60 Panasonica wspiera Flasha.
  • Poziom 14  
    Czyli Model 42DT60 Panasonica - mogę oglądać BEZ komputera wszystko co chce z netu? tak czy nie? (tylko 300zł droższy model)
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l42dt60e.bhtml#opis

Dodano po 3 [minuty]:

Model 42DT60 ma dekoder sat i 1600Hz ale poza tym czy jest lepszy od Panasonic 42AS650 - (dźwięk tylko 2x4W+10 ??coś mało)

Dodano po 11 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Model 42DT60 Panasonica wspiera Flasha.
    Te eurozłącze działa w obie strony więc Twoja nagrywarka może nagrywać oczywiśscie sygnał DVBT

Mam nagrywarke Panasonic DMR-EH55 taka
    http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_dvd_mag/dmr-eh55.htm
    podłączoną do TV taki
    http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/tx32px30p.htm
    teraz jest do sprzedania

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2860014&highlight=

Dodano po 7 [minuty]:

na zdjęciach Model 42DT60 ma jakąś mniej stabilną podstawe niż 42AS650 (podstawa musi być bardzo stabilna bo mam 2 baaaaaaardzo aktywne kocury i do tej pory ,,tną komara" na kineskopowym - im wolno) im wolno wszystko :cry:
    W Dt60 -możesz oglądać wszystko.
  • Poziom 14  
    Witam po raz kolejny, znalazłem taki post, o co tuchodzi (AS650 ma gniazdo Cplus)
    Akurat dziś w SatKurierze 11/2009 znajdziesz trochę dokładniejszy opis modułu CI+ NPR który pozwala na nagrywanie dowolnej treści na karcie SD oraz odczyt z niej a także umożliwie połaczenie ethernetem z komputerem i pełną współpracę z plikami na nim zawartymi. Przyznaję że z wielką nadzieją oczekiwałem tego opisu, taki moduł bedzie działać jak wewnętrzny dysk, telewizor można niedrogim kosztem wzbogacić o timeshift i nagrywarkę. A co najfajniejsze to to że wszystkie funkcje modułu są dostępne z poziomu pilota telewizora. Zawiodłem się jednak gdy okazało się że model który niedawno kupiłem (Panasonic v10e) nie ma wsparcia CI+ a konkurencyjny model którego nieomal kupiłem ma (Samsung b650). W artykule jest lista wszystkich modeli i producentów wspierających CI+.
    Co do działania:
    Moduł CI będzie działał w gnieździe CI+.
    Moduł CI+ wyposażony w funkcje dekodowania będzie dekodował obraz w gnieździe CI lecz nie będzie możliwe wykorzystanie innych jego funkcji (np nagrywania właśnie).

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1459668.html

Czy to znaczy że jest jakiś moduł poprzez który można nagrywać (wiem co to jest moduł używałem Zeta cam (przez rok udostępniał za darmo ciekawe filmy :D )

Dodano po 3 [minuty]:

s650 ma C+ prawda?

http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-dom...ewizory/telewizory-led/tx-42as650e.specs.html

Dodano po 1 [minuty]:

Temat śledzi 3 użytkowników a tylko 1 Pomaga
    Nagrywać możesz jedynie kanały DVB-t.
    AS 650 ma CI+
  • Poziom 14  
    Byłe dzisiaj w sklepie RTV EUR AGD i żona zaczęła nogą tupać że chce 47cali: Panasonic TX-47AS650E
    Musze jeszcze kasy skombinować
    Z tego co widziałem to w Panasonicach są dwa modele AS 650 i AS600 w różnych rozmiarach , 650 - większy wybór, podpowiedz proszę która seria według Ciebie jest lepsza .600 to chyba starsza ale nie zawsze starsze to gorsze ( jak kupowałem kino to nie brałem najnowszego tylko wyszukałem stary model - Z DREWNIANYM SUBUFEREM - SA HT17 i jest super (Dire Straits - Money for nothing POWALA )

Czy pomiędzy 42cale a 47 jest praktycznie duża różnica w poborze prądu? TV chodzi u mnie 20 godzin na dobę ( czy taki LED bierze DUŻO mniej prądu od mojego starego Panasonic TX-32PX30)
    Tak o prąd nie musisz się bać.
    Różnice są duże.
    Obydwa są z nowej produkcji.
    Ale model AS650 ma matrycę natywna 100 Hz.

Dla członków forum jest specjalna cena na te telewizory oraz kalibracja gratis i radyjko gratis.
    Napisz na PW dostaniesz Info.
  • Poziom 14  
    A ten Panasonic TX-47AS650E ma jaką matryce?

,,Tak o prąd nie musisz się bać.
    Różnice są duże" czyli LED dużo mniej niż ,,szklany tv"
    Dużo, dużo mniej.
    Matryca IPS LED.
  • Poziom 14  
    Czy dobrze myślę że cała seria AS650 ( 42" 47") ma matrycę natywna 100 Hz. Matryca IPS ?
    Tak, cała seria ma natywne 100Hz.
  • Poziom 14  
    A jakie jest Twoje zdanie na temat PLAZMA PANASONIC np:Telewizor plazma Panasonic TX-P42X60 ( serja X60) ???????? Myślałem że plazma jest baaaardzo droga ....

Dodano po 18 [minuty]:

TV PLAZMA PANASONIC TX-P50X60 600HZ, USB - to można nowe za 2000zł kupić - dlaczego taki tani?
    Bo jest na wyprzedaży.
  • Poziom 14  
    Mnie generalnie opcja ,,smart" jest niepotrzebna TV musi mieć dobry obraz a te wszystkie bajery są mi zbędne . Firmy prowadzą politykę: chcesz dobry ( bardzo dobry)TV to MUSISZ kupić smarta z 3d . Zastanawiam się nad plazmą bez 3d i smarta, PO PROSTU TELEWIZOR DO OGLĄDANIA ( po to kiedyś wymyślono telewizor) Tylko w plażmie boje się poboru prądu ( w opisach tv Panasonic na stronie producenta przeczytałem Roczny pobór w plażmie i led i wyszło że plazma zużyje 3 razy tyle prądu co led . Jak to jest naprawdę? i jaka plazma oczywiście Panasonic (model bez bajerów takich jak 3d smart )

Dodano po 1 [minuty]:

42-47" Panasonic , Sony

Dodano po 6 [minuty]:

TV jest w moim domu włączany rano o godzinie 8 i wyłączany czasami o 2 w nocy , chodzi non-stop ( teraz ja siedze przy komputerze żona w kuchni (mniammniam) a TV coś tam plumka - i tak jest ZAWSZE dlatego ten pobór prądu w plażmie.....