Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć EasyCap Grabber do odtwarzacza vhs

calinaa 03 Lip 2014 01:03 2181 7
  • #1 03 Lip 2014 01:03
    calinaa
    Poziom 6  

Witam, zakupiłam ostatnio sprzęt, który się nazywa grabber EasyCap w celu przegrania zawartości kaset vhs na płytkę dvd, otrzymałam konwerter zakończony z jednej strony złączem usb zaś z drugiej mamy s-video oraz cinche (biały, żółty i czerwony wtyk), mój problem polega na tym iż w moim odtwarzaczu vhs posiadam tylko wejście audio out(białe) oraz video out (żółte), no i oczywiście wejście i wyjście antenowe, z tego co pamiętam w czasach świetności vhs i odtwarzania kaset na tym sprzęcie był używany kabel antenowy podłączony do telewizora. Proszę zatem o poradę, czy są jakieś obejścia, tudzież przejściówki, abym mogła podłączyć mój nowo nabyty sprzęt do starego ;) Liczę na waszą pomoc i zrozumienie, jeśli dla niektórych ten problem jest błachy, pozdrawiam

0 7
  • #2 03 Lip 2014 09:26
    mipix
    Poziom 29  

Podłącz RCA zgodnie z kolorami i będzie OK. Brak czerwonego będzie skutkował dźwiękiem mono.

0
  • #3 03 Lip 2014 09:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Pierwszym krokiem jest instalacja tego grabbera w komputerze. Proszę postępować zgodnie z instrukcją. Sądzę, że na wyposażeniu jest jakieś oprogramowanie i sterowniki do tego urządzenia.

Jak już będzie zainstalowany to mając kabel podwójny CINCH (RCA) proszę połączyć :

Audio Out - białe (magn.) z wejściem audio w grabber (białe)
    Video Out - żółte) (magn.) z wejściem video w grabber (żółte)

Dźwięk będzie monofoniczny, jak już to zauważył kolega mipix w poprzednim wpisie.

1
  • #4 03 Lip 2014 12:48
    calinaa
    Poziom 6  

Dziękuje za odpowiedź, ale właśnie podłączałam w ten sposób, tzn. biały i żółty i jedyne co wykrywa mi ten zainstalowany program to moja kamerka w laptopie i cały czas pokazuje obraz z kamerki tylko ;( Dodam, że program który był na płytce, który zainstalowałam to honestech tvr 2.5

0
  • #5 03 Lip 2014 19:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, sugerowałbym dokładne przejrzenie instrukcji instalacji tego urządzenia. Można odnieść wrażenie, że sterownik tego grabbera nie został zainstalowany.

Można to sprawdzić. Mając podłączony grabber proszę otworzyć Menedżer urządzeń i sprawdzić, czy przy nazwie grabbera nie figuruje jakiś wykrzyknik, trójkąt czy coś w tym rodzaju.

0
  • #6 03 Lip 2014 23:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kup to, i podłącz do VHS, podłącz kolorami jak potrzeba, i na przejściówce ustaw OUTPUT!:
    jak podłączyć EasyCap Grabber do odtwarzacza vhs

0
  • #7 04 Lip 2014 00:08
    calinaa
    Poziom 6  

Niestety w moim odtwarzaczu vhs nie ma euro, więc ta przejściówka odpada. Może ktoś poleci mi jakieś sterowniki do tego urządzenia dostępne w necie? Wiem, że jest tego trochę, ale ja się na tym nie znam i nie bardzo mam czas próbować kilku.

0
  • #8 04 Lip 2014 00:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

calinaa napisał:
    Niestety w moim odtwarzaczu vhs nie ma euro, więc ta przejściówka odpada

Więc kup tylko same kable jakie są potrzebne.
    calinaa napisał:
    Może ktoś poleci mi jakieś sterowniki do tego urządzenia dostępne w necie?

Powinny być na CD razem ze sprzętem.
    calinaa napisał:
    Wiem, że jest tego trochę, ale ja się na tym nie znam i nie bardzo mam czas próbować kilku.

Wiesz, to raczej niewykonalne, sama musisz próbować, aż trafisz na właściwe.

0