Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny DIY na niemieckich głośnikach

zajce 03 Lip 2014 11:47 1179 4
  • #1 03 Lip 2014 11:47
    zajce
    Poziom 10  

Witam. Kupiłem kiedyś 2 kolumny "samoróbki" od znajomego podobno 100w, osłuchałem je i stwierdziłem że całkiem nieźle grają. Teraz po czasie chciałem je odnowić, otworzyłem je i ujrzałem 2 głośniki chyba niskotonowe firmy WHD? 6om 23cm i jeden jest wysokotonowy noname 4om, niema żadnej tabliczki, i tu się zaczyna problem, żadnych zwrotnic tylko tweeter przez kondensator 1,5uF, BR to dziura śr.7cm z przodu, skrzynia jakieś 65l. Teraz pytanie, czy te paczki są dobrze zrobione? Na moje ucho to brak tu środka. I czy dało by się coś poprawić, tzn dołożyć zwrotnice, tunel BR? Dodam jeszcze że niskotonowe są połączone szeregowo a wysokotonowy do nich równolegle co daje ok.8om.
    W tym momencie zasilam je ws442. Na ostatnim zdjęciu dane techniczne głośnik niskotonowego zdaje się że to ten B245 rozmiary się zgadzają ale to tylko domysły.

Kolumny DIY na niemieckich głośnikach
    Kolumny DIY na niemieckich głośnikach Kolumny DIY na niemieckich głośnikach Kolumny DIY na niemieckich głośnikach Kolumny DIY na niemieckich głośnikach

• #2 03 Lip 2014 12:26
    398216
    Usunięty  
  • #3 03 Lip 2014 12:56
    zajce
    Poziom 10  

A jak by dorzucić średniotonowy głośnik może by się poprawiło? Wiem że to loteria.
    A co do paczek to po czym twierdzisz że źle? Za małe? Co z BR, może tak zostać?
    Co myśleć gdy multimetr pokazuje 9ohm na kolumnie? Mierząc inne głośniki wszystko się zgadza.

• #4 03 Lip 2014 13:13
    398216
    Usunięty  
  • #5 03 Lip 2014 18:41
    zajce
    Poziom 10  

W takim razie na dzień dzisiejszy odświeże je wizualnie. Dzięki za rady, będzie trochę więcej wiedzy i ochoty to spróbuje coś z nich wykrzesać. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME