Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa

03 Lip 2014 11:53 1917 12
 • Poziom 30  
  Witam

  Mam problem z wyłączeniem opcji wybudzania komputera stacjonarnego z uśpienia ruchem myszki, zmiana ustawień w biosie czy w systemie nic nie daje.
  Chciałem pozostawić możliwość wybudzania kompa klawiaturą więc zostawiałem ErP wyłączone ale nawet gdy aktywowałem ErP (czyli USB nie powinno być zasilane w uśpieniu/ wyłączeniu kompa) nadal było zasilanie w uśpieniu kompa. W biosie włączałem ErP, wyłączałem opcję power on mouse itd itp - nic to nie daje.
  Płyta to Z87-HD3, system win 7 64b, mysz pracuje na BT razem z klawiaturą (wszystko logitecha).
  W systemie mam wyłączoną opcję dla myszy ~"zezwalaj temu urządzeniu na wybudzanie komputera".
  Generalnie gdyby hibernacja działała poprawnie to może i samą hibernację bym stosował zamiast uśpienia ale domyślnie nie ma hibernacji a jak ją włączyłem to nie zadziałała poprawnie, komputer po hibernacji już nie wczytał obrazu pamięci z pliku hiberfil(?)

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Zasilacze UPS

 • Poziom 43  
  Zacznijmy od tego, że po włączeniu hibernacji w systemie należy wpierw komputer zrestartować. Czy na myszy kablowej problem także występuje?
 • Poziom 30  
  Słuszna uwaga :) restartu nie było więc zrobię nowy test. Z jednej strony trochę szkoda kolejnych 8GB zjedzonych przez plik hibernacji jednak bardzo często przyda się jakiś sposób zapisania bieżącego stanu pracy.

  Mysz na przewodzie niestety schowała się gdzieś w kąt, nie mogę na razie sprawdzić czy ten sam problem będzie na innej myszy. Jednakże co ważne, czy aktywowanie opcji ErP w biosie nie powinno skutkować zanikiem zasilania USB w czasie uśpienia/hiebrancji/ wyłączenia komputera? Bo tak się nie dzieje.

  PS. Spróbuję jeszcze raz z hibernacją jednak mam te same obawy co do wybudzenia komputera z uśpienia myszką :(

  Wrzucam kilka screenów (obecnie nie mam dostępnej hibernacji w start->zamknij):

  Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa

  Nie wiem czym jest dodatkowa mysz Microsoft'u - pewnie jakiś wytwór systemu bo mam tylko jedną mysz Logitecha a jak tą drugą usunąłem to po ponownym uruchomieniu pojawiła się ponownie
 • Zasilacze UPS

 • Poziom 43  
  Dla Bluetooth masz odznaczoną opcję oszczędzania energii?
 • Poziom 30  
  Nie wiem o co pytasz, tzn gdzie ta opcja jest. W menadżerze urządzeń widzę tylko BT uniwersalny, w opcjach zasilania nie widzę nigdzie BT a w opcjach myszy również nie widzę takiej opcji.

  PS. Jeśli się uda w końcu wyłączyć opcję wybudzania komputera myszką to mimo wszystko miło by było pozostawić możliwość wybudzania komputera klawiaturą ale jak się nie da to jakoś to zniosę.

  Tu jest manual od mojej płyty http://files.sotmarket.ru/instr/komplektuushi...board/gigabyte/manual-gigabyte-ga-z87-hd3.pdf
  W BIOSie oczywiście opcje Power On By Mouse w zakładce power menagment mam wyłączoną, to samo robiłem z klawiaturą ale i tak nie dawało to rezultatu. Strona 54 - głównie tam modyfikowałem BIOS.

 • Poziom 43  
  Wyłącz opcję oszczędzania energii dla kontrolerów USB w Menadżerze Urządzeń, w Biosie Power On By Mouse włącz, tak samo USB Keyboard i USB Mouse.
 • Poziom 30  
  Gdzie jest ta opcja?
  Nigdzie nie mam możliwości zaznaczenia "zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera"

  Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa

  PS. Czy te ustawienia które sugerujesz właśnie nie powinny pozwalać na wybudzanie komputera poprzez ruch myszy/ klawiaturę?

 • Poziom 43  
  Jak wół masz na obrazku opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie..." - odznacz je dla każdego kontrolera USB. Tak, ustawienia które sugeruję powinny właśnie na to pozwalać - i działają w przypadku myszy przewodowych i bezprzewodowych, problem pojawia się przy korzystaniu z urządzeń parowanych przez Bluetooth.
 • Poziom 30  
  To chyba nie rozumiem znaczenia tej opcji. Wg mnie oznacza ona to, że komputer może np w sytuacji awaryjnego zasilania odłączyć dane urządzenie aby nie pobierało prądu.
  Druga, niedostępna opcja właśnie wg mnie pozwala na wybudzenie komputera danym urządzeniem i dokładnie chodzi mi o to aby była wyłączona co ma skutkować brakiem reakcji komputera w czasie uśpienia na ruch myszką.
  Za chwilę zrobię test. Wysyłam odp by mi jej nie skasowało w czasie niedanej próby :D

  _____________
  Komputer oczywiście dalej bezczelnie wybudza się z uśpienia przy ruchu myszką :(

 • Poziom 43  
  Jeżeli system powyłącza Ci urządzenia podłączone do USB w celu oszczędzania energii to w jaki sposób ma działać np.Bluetooth?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Karol966 napisał:
  Komputer oczywiście dalej bezczelnie wybudza się z uśpienia przy ruchu myszką :(


  Więc zastanów się co chcesz osiągnąć, ponieważ temat brzmi Re: Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa - więc albo jedno albo drugie.
 • Poziom 30  
  No to faktycznie, wprowadziłem kolegę w błąd, miałem na myśli, że nie działa opcja wyłączenia tego wybudzenia. O to mi chodziło co, myślałem, sugerowały kroki, jakie poczyniłem :)

  PS. Sądzę, że temat brzmi poprawnie aczkolwiek myląco. Napisałem Wyłączenie wybudzenia komputera myszą nie działa. Czyli, że działa wybudzenie myszą, którego nie chcę.

 • Poziom 43  
  Karol966 napisał:
  No to faktycznie, wprowadziłem kolegę w błąd
  PS. Sądzę, że temat brzmi poprawnie aczkolwiek myląco.


  Dobra, teraz wiadomo dokładnie o co chodzi. Sprawdziłeś opcję hibernacji?
 • Poziom 30  
  Nie, hibernacja nie działa. Po wprowadzeniu zmian w opcjach zasilania (screen poniżej) ruchomiłem ponownie komputer po czym wywołałem hibernację a komputer po ponownym uruchomieniu (jedynie przyciskiem na obudowie PC bo mysz i klawiatura już nie zadziałała) poczęstował mnie takimi o to informacjami:

  Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa

  Posiadam główny dysk systemowy SSD o ile cokolwiek to zmienia.
  Ustawienia opcji zasilania:
  Z87-HD3, WIN 7 64b - Wyłączenie wybudzenie komputera myszą nie działa