Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki z mikrofonem - trzeszczenie

ludorq12 03 Jul 2014 13:57 2532 10
    ludorq12
    Level 9  
    Witam, mam pewiem problem ze słuchawkami i mikrofonem.

Dodam, że jest to zestaw słuchawki+mikrofon.

Kiedy podłączam słuchawki, wszystko działa ok, ale kiedy podłączam mikrofon to strasznie trzeszczyw słuchawkach. Podłączałem do różnych wejść z tyłu/przodu komputera i ciągle to samo.

Sprawdzałem słuchawki na innym komputerze i tam działały dobrze, sprzwdzałem inne słuchawki z mikrofonem na tym komputerze i ciągle to trzeszczenie...

Co dziwne, to, że kiedy "ścisnę" obudowę komputera, to trzeszczy troszke mniej.

Posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową.

Proszę o pomoc :)
    varrior87
    Level 18  
    Masz uziemienie ( przewód PN) w gniazdu 230V? Wszystko wskazuje albo na kartę muzyczną zintegrowaną choć stawiam bardziej na brak uziemienia komputera. Sprawdź czy jak podłączysz kabelkiem obudowę komputera z np. kaloryferem problem znika. Nie napisałeś jaki to komputer, stacjonarny czy laptop.
    Pozdrawiam
    ludorq12
    Level 9  
    Komputer stacjonarny, przy połączeniu obudowy z kaloryferem problem nie znika ...

Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu są szumy w słuchawkach, ale jeszcze jakoś dałem radę je znieść. Kilka dni temu znacznie się pogorszyło.

Im bardziej podgłośnie słuchawki, tym głośniejsze szumy słychać w słuchawkach.
    sosarek

Level 43  
    Podaj pełną konfigurację komputera, ze szczególnym uwzględnieniem marki i modelu zasilacza - swoją drogą od tego powinieneś zacząć.
    ludorq12
    Level 9  
    Code:
    Procesor: Intel 2 Core Quad Q8300 2,5 GHz

Płyta główna: GIGABYTE GA-EP41T-UD3L SOCKET 775
    Pamięć: DDR3 2X2GB/ 1333 KINGSTON
    Dysk twardy: SAMSUNG 500GB/7200 SATA
    Obudowa: MIDI TOWER ATX LOGIC B23 500W
    Karta graficzna: GIGABYTE ATI RADEON HD4670 DDR3 1GB
    Karta muzyczna: ZINTEGROWANA
    Zasilacz: LOGIC ATX SWITCHING POWER SUPPLY - LOGIC-500ATX 500W
    sosarek

Level 43  
    Wyrób zasilaczopodobny do utylizacji, prawdopodobnie on jest sprawcą powstających zakłóceń.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    ludorq12
    Level 9  
    A czy do 300 złotych kupię jakiś dobry zasilacz? Jeśli tak to proszę o polecenia jakiegoś :)
    Piotr160292
    Level 38  
    Ja wiem co może być. :D Odłącz audio przedniego panelu, podłącz słuchawki z tyłu i będzie git. :D
    sosarek

Level 43  
    Za ok.100zł można znaleźć niejednokrotnie Fortona chociażby.
    Piotr160292
    Level 38  
    Fortrona to lepiej nówkę, ponieważ często zdarza się, że są wystawiane używki, które były regenerowane x razy,
    ignacy15
    Level 14  
    Witam!
    Kolega dobrze mówi. Najlepiej by było, żebyś kupił sobie nowy ;)