Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus X54H - System Recovery - nie można sformatować laptopa.

karramahararan 03 Jul 2014 17:22 2577 8
    karramahararan
    Level 15  
    Witam.
    Chciałem sformatować laptopa, już to kiedyś robiłem przy pomocy System Recovery. Przy starcie wciskam F9, wyświetla mi się panel z Setupem, przekierowuje mnie do wyboru języku i opcji formatowani partycji, wybieram, pierwszą z opcji, czyli zreperowanie jednego dysku, z systemem. Wszystko jest ok, zaczyna się ładowanie, ale dochodzi do 2% i komputer się resetuje, i znów przechodzi do wyboru języka itp. - wszystko zaczyna się od początku. Być może komputer się nieco przegrzał i to przez to, więc dałem mu chwilkę odpocząć i za jakiś czas zacznę działać od początku, ale jeśli nie o to chodzi, to o co?

Oto wyniki testu SMART:
    Asus X54H - System Recovery - nie można sformatować laptopa. Asus X54H - System Recovery - nie można sformatować laptopa.

Muszę również dodać, że później, w momencie wyboru trybu naprawy systemu wybrałem trzecią opcję, gdyż chciałem sformatować oba dyski C i D oraz zainstalować system na dysku C. Przy kilku procentach zresetował mi się komputer, jak się później okazało przez to, że była otwarta klapa od baterii i bateria w pewnym momencie się poluzowała. Przytwierdziłem baterię i rozpocząłem ponowną pracę z system recovery, jednak ładowanie podczas foramtowania dochodzi do 19%, a później pokazuje się takie coś: Asus X54H - System Recovery - nie można sformatować laptopa. , a następnie wielki czerwony error:Asus X54H - System Recovery - nie można sformatować laptopa. . Ktoś ma jakiś pomysł, o co chodzi?
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Standard - dysk się sypie, szybko kopiować ważne pliki, dokumenty oraz partycję Recovery na zew. nośnik i zmienić dysk na sprawny. Nie męcz już dysku przywracaniem.
    karramahararan
    Level 15  
    Dobrze, a gdzie dostanę odpowiedni do tego notebooka dysk twardy?
    I co najważniejsze, jak dobrać odpowiedni do tego laptopa dysk twardy?
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W sklepie :D
    Można wpakować SSD - drożej.
    karramahararan
    Level 15  
    No dobra, ale jak dobrać odpowiedni dysk?
    Nie każdy dysk (chyba pasuje) do każdego modelu notebooka.
    sosarek

Level 43  
    Miałeś dysk 500GB ze złączem S-ATA, możesz kupić o większej pojemności, np.1TB.
    yang32
    Level 36  
    Do tego pasuje każdy 2,5 cala sata.
    karramahararan
    Level 15  
    Dobra, już wiem...

Dodano po 11 [minuty]:

Seagate Momentus 5400.6
    Możecie mi polecić jakiś dysk. Dobry i niezbyt drogi. Minimalna pojemność 500 GB
    karramahararan
    Level 15  
    Problem został rozwiązany. Przepraszam, że dodaję tą odpowiedź dopiero teraz, ale kompletnie zapomniałem, że nie zamknąłem tego tematu.

Laptop dwa tygodnie przed tym, jak go formatowałem, był w serwisie z powodu zepsutego wejścia od zasilacza. Po tym, jak nie mogłem sformatować komputera przez system recovery, postanowiłem pobrać Windows z internetu, oczywiście mam klucz licencyjny, laptop zaczął się formatować lecz w pewnym momencie zresetował się, co mnie zaniepokoiło. Poszperałem po różnych forach i polecono mi, żebym sprawdził czy wentylator działa. Rozkręciłem laptopa, wentylator nie działał, jak się okazało panowie z serwisu po skończonej pracy, przy wymianie wejścia od zasilacza, zapomnieli podłączyć wentylator. Podłączyłem go, jeszcze raz sformatowałem laptopa i wszystko śmiga... Oczywiście, jeśli na dysku występują bad sektory, postaram się go wymienić, jednak póki co staram się go wykorzystać do końca i wszystkie ważne rzeczy zapisuję na dysku przenośnym.