Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5930G - Spowalnia/traci obraz.

Szechem 03 Jul 2014 20:20 1050 3
    Szechem
    Level 10  
    Witam,
    Posiadam wyżej wymienionego laptopa. W laptopie mam zamontowany nowy dysk WD5000LPVX, Windows 8 Pro N 64bit, reszta bez zmian. Mam w nim przede wszystkim problem z obrazem, szczególnie w grach. Np. w Assassin's Creed jest totalny brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem (dźwięk leci normalnie, grafika wolniej, po każdym dialogu komputer czeka aż dialog postaci na obrazie się skończy, zaczyna następny i tak w kółko). FPS nie mierzyłem, ale na oko czuć, że nie jest za dobrze. W Openttd też czasem można odczuć brak synchronizacji, ale to tylko się pojawia w trybie multi.
    Ostatnio odczuwam też totalną utratę obrazu: podczas codziennej pracy, nieważne kiedy nagle tracę obraz na ekranie. Pomaga tylko chwilowe wyłączenie matrycy (np. poprzez podłączenie monitora), lub reset komputera. W takim momentach ekran staje się szaro-biały. Sterowniki wszystkie świeże. Na zewnętrznym monitorze obraz też laguje w aplikacjach/grach, ale nie tracę go jak na ekranie laptopa. Sytuacje się powtarza też na Windows Vista i 7 (oba w 64bit). Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Szechem
    kokapetyl
    Level 43  
    Jak wyglądają temperatury, czy aby nie są za wysokie?
    Wrzuć wyniki z HWMonitor w stresie.
    Szechem
    Level 10  
    Temperatury są raczej w normie. Maksymalną temperaturę jaką osiągnąłem to 63 stopnie na procku podczas działania Assassyna i NFS World (ten tytuł działa ok). Przy robieniu testu pracy w stresie temperatury podobne (na pozostałych komponentach nie przekraczały 52 stopni, dysk 43 stopnie const.). W sumie zastanawiam się przede wszystkim nad problemem znikania obrazu z matrycy: przyczyny mogą być według mnie dwie: karta pada lub matryca trefna. Co sądzicie?

Edit: Proszę uprzejmie o małą pomoc, bo nie jestem w stanie zdiagnozować przyczyny: ciągle mam problem z wyłączaniem się ekranu ma matrycy laptopa (obraz nagle znika, matryca działa i pojawiają się biało-szare plamy, dzieje się tak nawet przy starcie kompa jak jest "zimny"). Nie spotkałem się do tej pory z takim problemem.
    Co do aplikacji/gier: ciągle mam problem z tytułami typu AC. Obraz jest ciągle spowolniony w stosunku do dźwięku (robi się takie slowmotion jak w matrixie w przypadku obrazu, po każdym dialogu danej postaci dźwięk czeka na obraz aż postać skończy mówić).
    Szechem
    Level 10  
    Przepraszam, że bezpośrednio pod swoim postem, ale nie mam już możliwości edycji poprzedniego: problemem jest karta graficzna: ma wadę fabryczną jak większość kart nvidia i robią się zimne luty. Koszt wymiany lub regeneracji dosyć drogi, ale jak ktoś umie, może to "odświeżyć" domowym sposobem. Temat do zamknięcia.