Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5930G - Spowalnia/traci obraz.

Szechem 03 Jul 2014 20:20 1050 3
 • #1
  Szechem
  Level 10  
  Witam,
  Posiadam wyżej wymienionego laptopa. W laptopie mam zamontowany nowy dysk WD5000LPVX, Windows 8 Pro N 64bit, reszta bez zmian. Mam w nim przede wszystkim problem z obrazem, szczególnie w grach. Np. w Assassin's Creed jest totalny brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem (dźwięk leci normalnie, grafika wolniej, po każdym dialogu komputer czeka aż dialog postaci na obrazie się skończy, zaczyna następny i tak w kółko). FPS nie mierzyłem, ale na oko czuć, że nie jest za dobrze. W Openttd też czasem można odczuć brak synchronizacji, ale to tylko się pojawia w trybie multi.
  Ostatnio odczuwam też totalną utratę obrazu: podczas codziennej pracy, nieważne kiedy nagle tracę obraz na ekranie. Pomaga tylko chwilowe wyłączenie matrycy (np. poprzez podłączenie monitora), lub reset komputera. W takim momentach ekran staje się szaro-biały. Sterowniki wszystkie świeże. Na zewnętrznym monitorze obraz też laguje w aplikacjach/grach, ale nie tracę go jak na ekranie laptopa. Sytuacje się powtarza też na Windows Vista i 7 (oba w 64bit). Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam,
  Szechem
 • #2
  kokapetyl
  Level 43  
  Jak wyglądają temperatury, czy aby nie są za wysokie?
  Wrzuć wyniki z HWMonitor w stresie.
 • #3
  Szechem
  Level 10  
  Temperatury są raczej w normie. Maksymalną temperaturę jaką osiągnąłem to 63 stopnie na procku podczas działania Assassyna i NFS World (ten tytuł działa ok). Przy robieniu testu pracy w stresie temperatury podobne (na pozostałych komponentach nie przekraczały 52 stopni, dysk 43 stopnie const.). W sumie zastanawiam się przede wszystkim nad problemem znikania obrazu z matrycy: przyczyny mogą być według mnie dwie: karta pada lub matryca trefna. Co sądzicie?

  Edit: Proszę uprzejmie o małą pomoc, bo nie jestem w stanie zdiagnozować przyczyny: ciągle mam problem z wyłączaniem się ekranu ma matrycy laptopa (obraz nagle znika, matryca działa i pojawiają się biało-szare plamy, dzieje się tak nawet przy starcie kompa jak jest "zimny"). Nie spotkałem się do tej pory z takim problemem.
  Co do aplikacji/gier: ciągle mam problem z tytułami typu AC. Obraz jest ciągle spowolniony w stosunku do dźwięku (robi się takie slowmotion jak w matrixie w przypadku obrazu, po każdym dialogu danej postaci dźwięk czeka na obraz aż postać skończy mówić).
 • #4
  Szechem
  Level 10  
  Przepraszam, że bezpośrednio pod swoim postem, ale nie mam już możliwości edycji poprzedniego: problemem jest karta graficzna: ma wadę fabryczną jak większość kart nvidia i robią się zimne luty. Koszt wymiany lub regeneracji dosyć drogi, ale jak ktoś umie, może to "odświeżyć" domowym sposobem. Temat do zamknięcia.