Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błąd czujnika fazy rozrządu

kriger933 03 Lip 2014 21:48 2085 4
  • #1 03 Lip 2014 21:48
    kriger933
    Poziom 2  

witam
    Mam taki problem po wymianie rozrządu (samochód wcześniej trochę czasu przestał nietykany) mam problem z odpaleniem na początku podłączyłem pod komputer i pokazało błąd czujnika obrotów więc go zmieniłem teraz nadal nie odpala i następny błąd czujnika fazy rozrządu ale z tego co słyszałem to nawet jak i ten błąd jest to samochód odpala tylko już nie jeździ tak jak powinien i tu moje pytanie jaka może być inna przyczyna ze nie da się go odpalić

Samochód To Bravo 2.0 hgt 147km
    1996r

0 4
  • #2 03 Lip 2014 21:57
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Miałeś blokady, czy poskładany na czuja? Spróbuj używać więcej znaków interpunkcyjnych.

0
  • #3 03 Lip 2014 21:58
    kasper1992
    Poziom 13  

Źle ustawiony rozrząd

0
  • #4 03 Lip 2014 22:00
    kriger933
    Poziom 2  

składany na czuja

Dodano po 2 [minuty]:

wtryski dziwnie działają jak przekręcę kluczyk to tryśnie paliwem tylko raz a potem nic a nadal kręcę tak się dzieje jak wyskoczy ten błąd własnie i nie wiem czy jest iskra bo nie udało mi się tego sprawdzić

0
  • #5 04 Lip 2014 15:56
    kriger933
    Poziom 2  

Prawdo podobnie to będzie czujnik położenia wałka rozrządu

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Czujnik położenia wałka rozrządu rozpoznaje, który cylinder wykonuje suw pracy. Do jednostki sterującej przesyłane są informacje z danymi potrzebnymi do sterowania zapłonem, sprawdzania spalania stukowego oraz czasu wtrysku. Jeżeli pojazd wyposażony jest w oba czujniki, w razie usterki czujnika położenia wałka rozrządu często jego rolę przejmuje czujnik położenia wału korbowego.

Jednak zapłon i czas wtrysku nie są tak precyzyjne, ponieważ ich wartości są uśredniane. Najczęściej uszkodzenie czujnika kończy się brakiem możliwości uruchomienia silnika. Czasem powoduje złą pracę motoru czy gaśnięcie.

0