Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 C220 - Licznik nie dziala

mercedeselektroda 03 Lip 2014 22:21 3951 3
  • #1 03 Lip 2014 22:21
    mercedeselektroda
    Poziom 12  

Witaj. Mam MB w202 C220 96'.
    Problem z licznikiem.
    Zaczelo sie od tego, ze krecilem rozrusznikiem do wyczerpania aku
    Podczas resztki sil akumulatora licznik przestal wskazywac:
    -poziom paliwa,
    -temp silnika
    -obrotosciomierz
    -predkosciomierz
    -wskazowka paliwa(drgala na zero jak by zmarzla,hi)
    Wszystkie kontrolki, wskaznik cyfrowy przebiegu, temp zewnetrznej, podswietlenie licznika jak i zegarek byly ok.
    Po odpaleniu licznik bez zmian.
    Postanowilem sprawdzic, ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za licznik. Okazalo sie, ze nr 22. Wyjalem go i wlozylem i licznik przestal juz wyswietlac wszystko oprocz kontrolki swiec zarowych i aku. Zarowka edc wyjeta wiec nie wiem czy swieci. Doszla jeszcze jedna usterka, mianowicie;
    -gdy przekrecam zaplon w poz. 1 to wlaczaja sie wentylatory na chlodnicy (klima polautomatyczna) po odpaleniu nie wylaczaja sie. Zaobserwowalem takie zjawisko juz przy pierwszej usterce licznika jak padl aku i po naladowaniu jak odlaczylem dwie wtyczki od licznika, to wentylatory zachowywaly sie tak samo wiec pomyslalem, ze jest tutaj jakas zaleznosc...
    Dodatkowo na drugi dzien po odpaleniu swieci sie a czasami lekko mruga trojkacik kontroli trakcji, ktorej notabene nie mam i nigdy wczesniej sie nie swiecil.
    Zalatwilem "nowy" sprawny licznik i teraz boje sie go podlaczyc. Co sprawdzic przed podlaczeniem go, jakie napiecia i gdzie, by nie zepsuc "nowego" licznika?
    Serdeczne dzieki z gory za pomoc

3 3
  • #3 03 Lip 2014 22:37
    mercedeselektroda
    Poziom 12  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    mercedeselektroda napisał:
    Zaczelo sie od tego, ze krecilem rozrusznikiem do wyczerpania aku

To tylko mnie zaciekawiło, po co?

Myśle że licznik się sam zaprogramował losową wartością.
    Ciesz się że ci w ogóle odpala.

Mialem problem z pompa wtryskowa rotacyjna lucas i pomimo uszczelnienia nie moglem odpalic. Przerobilem sobie na rzedowa boscha i raz na zawsze pozbylem sie problemu pompy wtryskowej.
    Ale to inny temat.
    Wracajac, to licznik na ta chwile tak jak napisalem podswietla tylko kontrolke od swiec zarowych i aku. Reszta martwa... No i te wentylatory...

1
  • #4 03 Gru 2015 21:31
    m.kuba
    Poziom 1  

Napiszczie czy udało sie rozwiązać problem.

2
  Szukaj w 5mln produktów