Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

watomierz GreenBlue GB202

03 Lip 2014 23:09 8439 19
  • Poziom 1  
    Witam.

Watomierz GreenBlue GB202 po wymianie baterii nie działa/ przed było wszystko ok/. Tzn. wyświetlacz wskazuje przy każdej pozycji "zero" , po podłączeniu do niego urządzenia nic się nie zmienia/ żadna wartość nie ulega zmianie/ a urządzenie normalnie działa.Reset watomierza nie pomaga.
    Czy może ktoś miał coś podobnego?
    Dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    mam identyczną sytuację,watomierz po wymianie baterii nie działa
  • Poziom 23  
    Być może to fałszywy trop, ale sprawdźcie polaryzację baterii starych i nowych.
  • Poziom 2  
    U mnie też to samo po wymianie baterii?
  • Poziom 2  
    Reset nic nie daje, zegar jest tylko do odliczania czasu, po podłączeniu nie startuje,
    Zmienia się tylko jeden odczyt z 0 na 50Hz. Reszta pozostaje bez zmian 0V, 0A , 0W.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem baterie w swoim watomierzu i o dziwo ta sama sytuacja. Przestał zliczać. Pokazuje tylko 50Hz. Reszta to 0. Można rozwiązać jakoś ten problem?
  • Poziom 18  
    Watomierz ORNO OR-WAT-408.
    Praktycznie taki sam wygląd, jak GreenBlue. Z tym, iż posiada dwie taryfy oraz minimalne i maksymalne wskazanie pobranej mocy. Niestety po 2 dniach w gniazdku, przestał wskazywać pobraną moc. Wskazuje tylko 50Hz. To już drugi egzemplarz z takimi samymi objawami. Reset, wyjęcie baterii nic nie pomaga. Te dwa watomierze to NR. partii: 1/03/2014
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Czy ktoś rozwiązał problem bo u mnie to samo po wymianie baterii?

No i po bólu uszkodzenie zlokalizowane i naprawione, winna była zwarta dioda :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam wszystkich po długiej przerwie, nie odwiedzania elektrody.
    Mam ten sam watomierz i nie działał mi tak samo jak wam, czyli wyświetlał tylko 50 Hz a nic nie liczył.
    po sprawdzeniu plytki multimetrem stwierdziłem ze winna jest dioda zenera(zwarcie w obu kierunkach) oryginalna dioda ma oznaczenie 1n4742a może być kłopot z jej dostaniem , zamiennik tej diody to c12ph.
    Miernik wrócił do poprawnej pracy sprawdzony na żarówce 40W dał wynik 40,1W i lutownica 30W podał wynik 27,2 W i się zmieniał w zależności od nagrzewania się lutownicy, co uważam za poprawny wynik.

zrobię małego off topa. proszę o pomoc w moim temaci z ładowarką tronic tlg 1000 c4
  • Poziom 11  
    Na internecie owszem dostępność obszerna, ale w sklepach stacjonarnych może być problem z oryginalną(1n4742a) dlatego podałem zamiennik. jest mocniejszy od oryginału(1w) ma 1,3W. Faktycznie jest to dioda zenera już poprawiłem poprzedni post. Pomyliło mi się bo mam rozebraną wspomniana łaadowarkę.
    Wesołych i zdrowych wszystkim życzę
  • Poziom 20  
    Dołączę się po przerwie. Kupiłem do badziewie podziałał 15 min i to samo.
    Dioda zenera podmieniona i nic... co jeszcze można sprawdzić ?
  • Poziom 11  
    Po pierwsze czy dobrze wlutowałeś diodę?
    Po drugie tam jest tak mało podzespołów że bierze się miernik w dłoń i mierzy. Tobie też tak bym polecił zrobić
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie kolegow.
    Nawiazujac do tematu chcial bym zapytac kolegow czy ktos posiada schamet tej plytki w mierniku co jest ta dioda zenera. Mnie interesuje sprawa czy dalo by sie przystosowac ten miernik do pomiarow na pradzie stalym.
    Mam podobny ale sie troche rozni po wygladzie plytki.

A moze roznice sa bardzo male ?.

Prosze o ewentualna informacje, bo chcial bym go uzyc do pomiaru energii z paneli PV.
    W mojej wersji jest ML324 zasilany 5V tylko co dalej.

FUTEK2
  • Poziom 9  
    Hej mam podobnie po wymianie baterii wskazuje napięcie o połowę niższe lub jakieś niewiarygodne wartości, albo zera. To robią ludzi w bambuko Panowie.
  • Poziom 23  
    Sprzęt tylko niedograny przez producenta ale generalnie zaje..fajny.:)