Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizator Satel SP-4002 R wyje po zaniku napięcia

dgcracker 04 Lip 2014 07:15 1668 6
  • #1 04 Lip 2014 07:15
    dgcracker
    Poziom 9  

Witam,
    jako że w temacie alarmów jestem początkujący mam następujące pytanie odnośnie sygnalizatora Satel SP-4002 R podłączonego do centrali Satel Ca-10. Cały system system udało mi się złożyć w sensowną całość i działa zgodnie z założeniami ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Otóż - niezależnie od tego czy system jest uzbrojony czy nie jeśli na centralce alarmowej zaniknie napięcie (zarówno sieciowe jak i podtrzymanie z akumulatora) to w momencie zaniku napięcia włącza się sygnalizator zewnętrzny(wyje i miga ze swojego akumulatora). Żeby było prościej i jaśniej - jeśli wyłączę 230V do centralki to centrala zaczyna pracować na swoim akumulatorze. Kiedy odłączę również akumulator(bo chcę np. podpiąć się z kompem do centralki, więc muszę wyłączyć całkowicie centralkę żeby to było możliwe) to zaczyna mi wyć syrena (wyje jeden cykl, tak długo jak ustawione jest na niej za pomocą zworek). Czy takie zachowanie syreny jest OK? Czy ten model syreny tak ma, że po zaniku napięcia w systemie alarmowym zaczyna wyć ze swojego akumulatora czy ja coś namieszałem z podłączeniem?
    Dziękuję za informacje.
    Pozdrawiam,
    D.C.

0 6
  • #2 04 Lip 2014 08:18
    295842
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Lip 2014 08:22
    conan02

Poziom 29  

Ten typ tak ma, czas sygnalizacji sabotażu ustawiasz na zworkach.

0
  • #4 04 Lip 2014 09:33
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

dgcracker napisał:
    Kiedy odłączę również akumulator(bo chcę np. podpiąć się z kompem do centralki, więc muszę wyłączyć całkowicie centralkę żeby to było możliwe)...

Od kiedy to podłączenie komputera wymaga całkowitego odłączenia zasilania? Coś chyba przekombinowałeś?

Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lip 2014 10:00
    dgcracker
    Poziom 9  

bhtom napisał:
    Witam,

dgcracker napisał:
    Kiedy odłączę również akumulator(bo chcę np. podpiąć się z kompem do centralki, więc muszę wyłączyć całkowicie centralkę żeby to było możliwe)...

Od kiedy to podłączenie komputera wymaga całkowitego odłączenia zasilania? Coś chyba przekombinowałeś?

Pozdrawiam.

Tak jak napisałem na początku - moje doświadczenie z alarmami jest zerowe. Program Dload10 (jeśli dobrze pamiętam nazwę) na starcie pisze "odłącz zasilanie od centrali", w kolejnym kroku załóż zworkę, podłącz napięcie. Rozumiałem to, że muszę całkowicie odpiąć zasilanie(również akumulator).

Dzięki za informację o syrenie - jeszcze jedno pytanie w tym temacie. Rozumiem, że odłączenie akumulatora syrena odbiera jako sabotaż. A co będzie w sytuacji kiedy braknie zasilania 230V, centrala będzie jechać na akumulatorze i po jakimś czasie on się rozładuje. Syrena też zacznie wyć?
    Pozdrawiam,
    D.C.

0
  • #6 04 Lip 2014 10:02
    conan02

Poziom 29  

Dla bezpieczeństwa w instrukcji tak piszą. Ale przy odpowiednim podejściu nie trzeba, sam nie wyłączam zasilania tylko podpinam najpierw centralę, a potem COM laptopa - wtedy pierwsze stykają sie masy i wyrównuje potencjał. Programowanie odpala się z manipulatora w trybie serwisowym. Chyba, że ktoś pokombinował z centralką wtedy z kołków tylko reset zasilania.
    To co podaje DLOAD10 to jest właśnie opcja wymuszonej komunikacji tzw. "z kołków". W trybie serwisowym jest opcja włączenia programowania z menu.

0
  Szukaj w 5mln produktów