Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzanie wielostrumieniowe

TheTomson 04 Lip 2014 12:37 1452 6
  • #1 04 Lip 2014 12:37
    TheTomson
    Poziom 2  

Witam, czy da się podpiąć do kompa głośniki i słuchać na nich muzyki i osobno poprzez kabel HDMI odtwarzać muzykę na TV.Fajnie by było gdyby w głośnikach leciało co innego a na TV co innego. Posiadam taką płytę główną: Gigabyte GA-B85-HD3, a co do karty dźwiękowej to jest ona zintegrowana. W ostateczności mogę zakupić kartę dźwiękową.

0 6
  • Mitronik
  • #2 04 Lip 2014 23:53
    anmedia
    Poziom 39  

Plyta jest bardzo prosta wiec moze sie zdazyc ze bedzie posiadala spore ograniczenia.

Istnieje jednak taka mozliwosc ze zadziala. Ale nie bezposrednio z oprogramowania plyty. W tym przypadku takiej mozliwosci miec nie bedziesz (brak niezaleznego wyjscia cyfrowego). Tutaj nalezy zadac sobie pytanie: W jaki sposob i co chcesz uzyskac lub w jaki sposob chcesz korzystac z tych opcji?
    Zakladajac to co masz i np za pomoca HDMI chcesz wyslac film na inny monitor/TV to jedyny program ktory jest w stanie to zrobic to PowerDVD. Posiada wewnetrzna niezalezna konfiguracje pozwalajc na wyslanie dzwieku za pomoca HDMI.

Odtwarzanie wielostrumieniowe

Druga opcja to ustawienia karty graficznej gdzie dzwiek nalezy "wyslac" na TV. Wtedy jest mozliwosc ze na TV idzie sobie film z niezaleznym dzwiekiem (TYLKO 2.0) a na komputerze mozesz np grac. Jesli chcesz uzyskac dzwiek wielokanalowy nalezy wyjscie HDMI wprowadzic np do kina domowego a z kina za pomoca HDMI polaczyc do TV.

TheTomson napisał:
    W ostateczności mogę zakupić kartę dźwiękową.

Nalezalo pomyslec przed zakupem i kupic przyzwoita plyte glowna z wyjsciami cyfrowymi jaka kolwiek karte graficzna z minimum 2-3 wyjsciami.

0
  • Mitronik
  • #3 05 Lip 2014 11:01
    TheTomson
    Poziom 2  

"Nalezalo pomyslec przed zakupem i kupic przyzwoita plyte glowna z wyjsciami cyfrowymi jaka kolwiek karte graficzna z minimum 2-3 wyjsciami."

W takim razie jaką płytę główną powinienem zakupić.

Otóż zamierzam kupić taki oto komputer:
    1.Procesor: Intel I5-4440 3,1GHz
    2.Płyta główna: Gigabyte GA-B85-HD3
    3.Karta graficzna: GIGABYTE Radeon R9 270X 2048/256
    4.Pamięć RAM: KINGSTON (2*4) 1600 DDR3 CL9 HYPERX KHX16C9B1RK2/8X
    5.Dysk twardy: WD Blue 1TB 64MB SATA III 7200rpm 3.5" WD10EZEX
    6.Napęd optyczny: ASUS DRW-24F1ST
    7.Obudowa: SilentiumPC Brutus M23
    8.Zasilacz: THERMALTAKE SMART SE MODULAR 530W
    9.Dysk SSD: KINGSTON SV300S37A/60G

0
  • #4 05 Lip 2014 13:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

TheTomson napisał:
    co do karty dźwiękowej to jest ona zintegrowana. W ostateczności mogę zakupić kartę dźwiękową.

Tylko teraz będzie kwestia przełączania danego źródła audio w programie do obsługi tego wszystkiego (audio).

0
  • #5 05 Lip 2014 23:55
    anmedia
    Poziom 39  

TheTomson napisał:
    W takim razie jaką płytę główną powinienem zakupić.

Nie bede ci doradzac jaki model plyty. Jednak szukaj plyte glowna wyposazaona w conajmniej jedno wyjscie cyfrowe SPDIF (lepsze plyty maja dwa coaxial i optyczny). Wyjscie cyfrowe zawsze sie przyda.

W tej konfiguracji jakiej teraz podales jest karta graficzna (nie zalezna) ktora zmienia sens calego twojego opisu. W tym przypadku nie ma koniecznosci zakupu ddatkowej karty dzwiekowej a i z ta plyta ktora podales w opisie powinno wszystko zadzialac tak jak chciales. Poniewaz sterownik karty graficznej ma opcje wyprowadzenia audio poprzez zlacze HDMI w karcie graficznej. Tutaj kolege uczule. Karty graficzne oparte na procesorze ATI sa tanie, ale jak praktyka pokazuje, najwieksze problemy sa ze sterownikami. Chcac uniknac problemow na przyszlosc prosze sie zainteresowac kartami opartymi o procesor NVidia.

0
  • #6 06 Lip 2014 00:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    Karty graficzne oparte na procesorze ATI sa tanie, ale jak praktyka pokazuje, najwieksze problemy sa ze sterownikami

Mam, używam, chodzi jak złoto, audio po HDMI "brzytwa", obraz "żyleta".
    anmedia napisał:
    prosze sie zainteresowac kartami opartymi o procesor NVidia.

Też mam, też używam, obraz w moim odczuciu trochę gorszy (na tym samym monitorze), audio po HDMI "brzytwa".

0
  • #7 06 Lip 2014 12:40
    TheTomson
    Poziom 2  

W takim razie wybiorę jednak ATI, zależy mi na jak najlepszej jakości wysyłanego obrazu i dźwięku przez HDMI, a 3D nie jest mi potrzebne. A co mam zrobić , żeby działało wszystko tak jak w temacie?(chodzi mi o ustawienia programu za to odpowiedzialnego) Smile Proszę o pomoc.

0