Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matematyka a inżynieria materiałowa

04 Lip 2014 13:05 1728 6
  • Poziom 8  
    Nie wiem co wybrać: matematykę czy inżynierię materialową. Proszę pomóżcie bo mam już bardzo mało czasu...

Dziękuję za odpowiedzi w stylu: przejrzyj program studiów, ważne co Ty lubisz itp. Już przejrzałam. Obie dziedziny mi się podobają.

Chciałabym wiedzieć jak te kierunki wyglądają w praktyce. Może ktoś już skończył i podzieli się wrażeniami ze studiów i pracy? Ja po materiałowej chciałabym zajmować się nanomateriałami lub biomaterialami. Czy w Polsce są miejsca gdzie mogłabym to robić?

Chodzi o to że może dzięki Wam dowiem się czegoś czego jeszcze nie wiem a co pomoże mi podjąć właściwą decycję :)
  • Poziom 12  
    Przepraszam, że znowu popsuję Ci humor, ale ja naprawdę chcę Ci pomóc. Wiem, że w tej chwili chciałabyś usłyszeć odpowiedź w stylu "...po tym kierunku zrobisz oszałamiającą karierę bez względu na umiejętności." Ale to tak nie działa. Biorąc pod uwagę Twoją wypowiedź w poprzednim temacie, muszę napisać, że po Matematyce zostaniesz w najlepszym razie nauczycielką Matematyki w pierwszej lepszej szkole (uwierz mi, bardzo niedobra praca - bardziej, niż Ci się wydaje), a po Inżynierii Materiałowej będziesz pracowała tam, gdzie pracowałabyś nie idąc na żadne studia. Przy ogromnym szczęściu i jednocześnie ogromnym nakładzie pracy przez pięć lat - możesz zostać zatrudniona na stanowisku asystentki asystenta od przerzucania papierów, bez szans na awans. Natomiast przy ogromnych znajomościach możesz dostać w miarę dobre stanowisko, na którym i tak będziesz się męczyła.

Mam nadzieję że pomogłem. Podziękujesz za pięć lat. Albo pewnie i za dwa, bo na studia i tak pójdziesz, bo "jakże nie pójść?"
  • Poziom 8  
    Jakże nie pójść? Można nie pójść jeśli ma się już teraz świetny pomysł na własny biznes i możliwości jego rozwinięcia albo jest się świetnym informatykiem-samoukiem. Ja niestety nie jestem...

Poza tym tak się tylko mówi, nie studiuj bo to tylko papierek. Ja jednak sądzę że czegoś się tam nauczę. Po drugie kiedyś o ten papierek na pewno mnie zapytają a większość pracodawców widząc cv na którym nie ma studiów ani doświadczenia nawet do pierwszego etapu rekrutacji mnie nie dopuści. A ja nie chcę studiować jakiejś socjologii czy czegoś tam.

Za każdą wypowiedź która nie kończy się na: jak tam sobie chcesz jestem bardzo wdzięczna. Ja mam trochę bardziej optymistyczną wizję przyszłości, choć też wiem że to nie będzie bajka. Ale skoro wg Ciebie tak się skończą moje studia to co powinnam teraz zrobić?

Dodano po 22 [minuty]:

Nie widziałam, że na moje ostanie pytanie odpowiedziałeś mi w poprzednim temacie.

,,Znajdź se chłopa, wyjdź za niego i spokój"??? To rzeczywiście świetna rada! Jeśli uważasz, że jedyną ambicją kobiety powinno być małżeństwo to serdecznie Ci gratuluję! Myślisz, że jeżeli nie znalazłam jeszcze dziedziny w której będę najlepsza to nie powinnam szukać? Może najlepiej od razu, od jutra na przykład, zabiorę się za pranie i rodzenie dzieci, bo po co mi wykształcenie? I tak pewnie nic nie osiągnę. W końcu w dzisiejszym świecie trudno jest znaleźć jakąkolwiek kobietę, której życie nie kończy się w domu. Maria Curie-Skłodowska czy Angela Merkel w końcu nic nie znaczą w dzisiejszym świecie! A skąd wiesz czy one kiedyś też się nie zastanawiały czym powinny się zająć? Na szczęście nawet jeśli ktoś powiedział im: ,,wyjdź za mąż i się zajmij domem a nie wymyślasz" nie posłuchały tego i ja też nie zamierzam.
  • Poziom 8  
    " Trudne sprawy". Po matematyce masz duże możliwości. Żona mojego brata zarabia ponad 2,5 tys zł. Perspektywy są a jeżeli kochasz matematykę to powinnaś w tym kierunku pójść.
  • Poziom 35  
    Witam
    Inżynieria materiałowa to dziedzina tworzenia nowych produktów baza to (Chemia, Fizyka, Biologia), a czy w Polsce są firmy lub tak jak w Niemczech chociażby Audi, BMW, WWW co gwarantują dłuższy staż pract np: 10-15lat tego nie masz zapewnionego bo tu Polska.

Matematyka razem z kryptologią i do tego informatyką daje pewną przewagę na rynku pracy. Informatyka bez dobrej wiedzy matematycznej nie daje dobrego wyniku chociażby w programowaniu C/C++ i stosowaniu algorytmów, dodatkowo trzeci kierunek kryptologia i tu mamy zastosowanie w programowaniu dobrych i skomplikowanych algorytmów w szyfrowaniu danych np: banki itd.

Podsumowanie: po ukończeniu studiów matematycznych, możesz jeszcze zrobić studia informatczyne i zostać dobrym informatykiem "Programistą" razem z kryptologią ta dziedzina daje duże możliwości we współczesnym świecie komputerów, szyfrowaniu danych oraz bezpieczeństwem komputerowym.

zorientuj się co dają Studia 3-letnie pierwszego stopnia o specjalności kryptologia"

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Instytut Matematyki specjalności kryptologia

Nadmienić tu trzeba że Wydział Kryptologi nie przypadkowo znajduje się w Bydgoszczy bo to właśnie z Bydgoszczy pochodzi słynny kryptolog Marian Adam Rejewski, który wraz z innymi kryptologami dokonali deszyfrowania Enigmy pięć tygodni przed wybuchem wojny, a kopie Enigmy dostarczyli wywiadowi brytyjskiemu i francuskiemu.

Pozdrawiam.
  • Moderator
  • Poziom 27  
    cr1212 napisał:
    Po matematyce masz duże możliwości.

Możliwości po każdym kierunku są duże tylko, że rzeczywistość odbiega od marzeń. To, że ktoś zarabia 2,5 tyś na rączkę nie oznacza, że kto inny nie zarabia mniej. U mnie w pracy narzekają, że mało zarabiają i opowiadają ile to ich koledzy w innych firmach robią pieniądze. Prawda jest taka, że wiele osób chętnie przyjęłoby taką ofertę pracy nawet za dwa razy mniej.