Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ot drobna zagwozdka - namierzanie telefonu, tracking

Avernus25 04 Lip 2014 20:47 2808 15
  • #1 04 Lip 2014 20:47
    Avernus25
    Poziom 1  

Taka sytuacja. Ktoś wysyła plik i umieszcza go na FB, używając smartfona - ale poprzez publiczną sieć Wi-Fi, albo jakąś inną, otwartą - nie zabezpieczoną hasłem.
    W logach na serwerze FB będzie podane skąd pochodziło logowanie - i - czy będzie to IP servera WiFi - a jeśli tak - to czy na serverze tej sieci Wi-Fi bedzie podane IP telefonu/IMEI?

A jeśli tak to czy można tą drogą telefon namierzyć, dzieki organom scigania. Przez IMEI chyba na pewno tak (na pewno?) a czy przez IP ? głownie kwestia czy te otwarte sieci zapisują również numery IMEI bo to chyba najszybsza droga do lokalizacji, czy tylko same adresy IP ?

0 15
  • #2 04 Lip 2014 22:09
    OlekMTG
    Poziom 34  

Namierzyć najłatwiej nie przez IMEI tylko przez MAC wifi w telefonie. Dla odpowiednich orgaów żaden problem ustalić z którego telefonu było coś wysyłane.

-1
  • #3 04 Lip 2014 22:31
    JumperTomek
    Poziom 15  

I po masztach GSM gdzie się logował.

1
  • #4 05 Lip 2014 17:28
    TomekxD
    Poziom 29  

Tylko.. Czy musi ich uzywac?

0
  • #5 30 Sie 2014 09:54
    kasiek303
    Poziom 2  

Nie należy również zapominać o warunkach atmosferycznych i zabudowaniach wokół danego masztu które w znaczny sposób wpływają na jakość emitowanych fal a co za tym idzie na jakość odbioru przez daną antenę zamieszczoną na maszcie. Anteny swoimi obszarami pokrywają się przeważnie z tym że procentowo zawsze jedna odbiera silniej z wyjątkiem sytuacji gdzie mamy zjawisko czarnej dziury - miejsca w którym żadna z anten " nie działa " nawet jak masz włączone urządzenie. A jeśli chodzi o pewność czy Cie złapią czy nie to żaden biegły nie powie w 100 % że logowanie nastąpiło w tym i w tym miejscu zważywszy na fakt iż średnica jednej komórki ( obszar działania anteny) to 36 km (około).

0
  • #7 30 Sie 2014 10:32
    kasiek303
    Poziom 2  

Srednica 1 komórki tj obszaru na jakim działa antena

0
  • #8 30 Sie 2014 10:36
    TomekxD
    Poziom 29  

Wiem o czym piszesz, ale myślę, że ostro zawyżone są te 36km.

0
  • #9 30 Sie 2014 10:55
    kasiek303
    Poziom 2  

:-) To są dane statystyczne ale nie wiem niestety jak duża liczba komórek może być przypisana pod jedna antenę. Na przykładzie mojej miejscowości ulokowanej u podnóża Karkonoszy jest 1 bts i od miejsca jego ustanowienia do miejsca mojego mieszkania jest spokojnie 12km a do końca miasta jeszcze około 3km plus góry także około :-) z takim małym naciągnięciem 36km. Powiem tak wydaje mi się że należy cieszyć się tym gdyż dzięki temu komórki różnych anten na siebie nachodzą powodując że mamy dzięki temu choć trochę więcej "prywatności" poprzez powstałe przez to zakłócenia i przeciążenia sieci itp.

0
  • #10 04 Kwi 2015 02:43
    kamikaze93
    Poziom 1  

a co myślicie o takich stronach oferujących usługę profesjonalnej lokalizacji typu zlokalizuj-telefon.pl
    jedni mówią, że działają bardzo dobrze, inni że jest spore przekłamanie w namierzeniu...

0
  • #11 22 Lip 2015 09:41
    mbbakus88
    Poziom 14  

Witam!

Sprawa wygląda następująco: Skradziono telefon, mianowicie Samsung gt s7580.
    Rozmawiałem z technikiem policyjnym na temat namierzania aparatu i dowiedziałem się że kilka dni temu mieli jakiś sygnał bo telefon łączył się z sieciami Wi-Fi, GPS etc...
    Natomiast od jakiegoś czasu niema żadnego sygnału powiedział także że jeżeli w telefonie został zmieniony soft, np zainstalowany inny niż oryginalny w tym modelu tzn że telefon został totalnie sformatowany i że w takim przypadku już nie mają możliwości namierzenia go poprzez nadajniki GPS mac-WiFi itp. A na dodatek że istnieje możliwość odinstalowania części systemowych plików dzięki rootowaniu i telefon będzie sprawny lecz nie do zlokalizowania. A w takim przypadku jedyny sposób to przypadkowa kontrola i fizyczne sprawdzenie nr IMEI.
    Czy tak jest faktycznie czy zwyczajnie mnie zbywają?
    Czy jest możliwość że taki telefon będzie się logował do sieci, internetu, WiFi, używał nadajników GPS i nie da się go namierzyć?

0
  • #12 22 Lip 2015 10:00
    tino2003
    Admin grupy GSM

mbbakus88 napisał:
    Czy tak jest faktycznie czy zwyczajnie mnie zbywają?

Nie bardzo ma pojecie ten kto takich informacji udzielał.

Ten telefon można by namierzyć po numerze imei, ale w przypadku tak błahej sprawy jak kradzież jednego telefonu nikt tego nie będzie robił, jeżeli by chodziło o jakieś zabójstwo lub inną sprawę dużej wagi to znaleźliby go bardzo szybko. ;)

0
  • #13 22 Lip 2015 10:07
    mbbakus88
    Poziom 14  

No właśnie o tym mówił że można go znaleźć po IMEI tylko że nie poprzez namierzenie tylko podczas kontroli osobistej np. Dodatkowo dzisiaj bylem jeszcze w serwisie gsm aby zweryfikować te info i dowiedziałem się że numer IMEI można zmienić. W takim przypadku telefon jest w 100% sprawny i już nic nie znajdą.

0
  • #15 22 Lip 2015 11:49
    mbbakus88
    Poziom 14  

No cóż dziękuję czyli zwyczajnie mnie zbyli :) Ehhh...
    A jeszcze takie jedno pytanie teraz jestem bez telefonu, a mam jakiegoś tam smartfona tylko że bez softu czy mogę wgrać obojętnie jaki? Tzn czy z telefonami to jest tak jak z komputerami że o ile procesor pamięć i reszta parametrów da radę to można zainstalować co się chcę? Czy np do Lg nie da się wrzucić softu przeznaczonego do Samsunga?

0