Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 16 Sty 2019 23:56 542148 2347
  • #2341 16 Sty 2019 23:56
    ziutek_666
    Poziom 1  

Witam dołączę się do tematu mam matrycę lm190e06 (tl)(b1), czy ktoś by mi polecił jakiś kontroler lcd do odbudowy monitora ?.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #2342 22 Sty 2019 09:15
    fanlepper
    Poziom 2  

Hetii napisał:
    fanlepper napisał:
    Matryca to: CLAA215FA01
    LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , 5.0V

Chyba coś takiego będzie w porządku: V59 LCD TV Driver

Witam
    Zamówienie przyszło, ale niestety nie zauważyłem że w opisie przedmiotu jest inwerter na 1 lampę a na zdjęciu inny na 4 lampy. No i przyszedł taki HL-01X02.

Proszę o polecenie jaki inwerter kupić pod tą matrycę i kupiony driver.

• #2343 22 Sty 2019 19:52
    miki342
    Poziom 1  

Cześć, rozebrałem dzisiaj starego laptopa, wyciągnąłem parę przydatnych części w tym matrycę. Moglibyście w jak najprostszy sposób wyjaśnić mi w jaki sposób mogę przerobić ją na monitor z wyjściem HDMI, czego będę potrzebował itd. ? Moja matryca ma wejście 30 pin, poniżej wklejam model. Z góry bardzo dziękuję i przepraszam jeżeli pytanie wyda się Wam banalne ale stawiam moje pierwsze kroki jeżeli chodzi o takie zabawy.

SAMSUNG LTN154XA L01

• Sklep HeluKabel
  • #2344 22 Sty 2019 19:58
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Obawiam się, że monitora z wyjściem HDMI nie uzyskasz za pomocą czegokolwiek, co jest dostępne w sprzedaży, nawet w Chinach.

Natomiast korzystając z jednego z tu opisywanych kontrolerów możesz zbudować monitor z wejściem HDMI, VGA, Composite, a nawet DVB-T. Proponuję jednak poczytanie tematu ;)

• #2345 23 Sty 2019 20:39
    rubicki
    Poziom 2  

Witam,
    Mam pytanie dotyczące wejść RCA na TSUMV29. Chcę zbudować coś w rodzaju retro konsolki w walizce. Wewnątrz obudowy ma znajdować się Pegasus podłączony do wejść RCA audio i video, ale oprócz tego dostępne wejścia na płytce TSUMV29 mają wychodzić poza obudowę, aby w razie czego można było podłączyć jakąś inną konsolkę (np. PS2). Myślałem o tym, aby dolutować dodatkowe wtyki RCA do tych, które są. Czy takie rozdzielenie będzie prawidłowe? Pegasus byłby podłączony na stałe wewnątrz obudowy, a więc nie mam możliwości odłączać go aby wpiąć inne urządzenie. Czy nie będzie problemem fakt, że sygnał podawany na wejście kontrolera matrycy będzie też podawany na wyjście Pegasusa? A może wystarczy tylko między przewody sygnałowe dodać zwykły przełącznik, który zewrze lub rozewrze przewody sygnałowe i masy zrobić wspólne?
    Pozdrawiam

Marek Skalski: Mówi się, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Proszę narysować schemat tego podłączenia. Łatwiej będzie coś doradzić.

• #2346 08 Lut 2019 23:17
    Gabrieln
    Poziom 6  

Cześć,
    a czy dacie radę rozpracować coś do takiego? LQ050B5DR02 Sharp mały ekranik z radia samochodowego.
    W zasadzie koncepcja jest odwrotna, bo zależy mi na tym żeby docelowo podpiąć się z tabletem (przez usb+potrzebny hardware) do układu graficznego.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

• #2347 17 Lut 2019 00:37
    andreweczek
    Poziom 9  

Witam.
    Kupiłem kontroler matrycy z nazwą na naklejce DS.D3663LUA.A8-1-A i mam pytanie czysto techniczne.
    Przy pierwszym uruchomieniu z pendrivem z plikiem LUA63A81.bin diody (red blue) powinny migać naprzemiennie przez jaki czas?
    Tak w przybliżeniu bo u mnie to trwa 3-4 sekundy i potem tylko niebieska świeci dopóki nie wyłączę.
    Próbowałem też wgrać jakikolwiek plik z folderów do innych rozdzielczości ale na nazwę LUA63A82.bin nawet nie reaguje a po kilku próbach to nawet nie czyta mi usb , tylko czerwona dioda się zapala i na nic nie reaguje.

• #2348 17 Lut 2019 20:28
    dudik56
    Poziom 14  

Wykonałem kilka udanych różnych adaptacji ekranów lcd, niektóre już tu prezentowałem i trafiłem na problem z którym nie bardzo wiem jak sobie poradzić. Kontroler taki jak na zdjęciu wyświetla elegancko obraz w kolorze z sygnału podawanego na wejście HDMI i VGA natomiast z wejść AV1 i AV2 obraz jest czarno biały. Kontroler sam rozpoznaje i wyświetla czy to sygnał PAL czy NTSC. Moje pytanie czy jest w menu jakiś myk czy inny sposób by móc to skorygować. W menu przewaliłem wszystkie dostępne ustawienia.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Może któryś z kolegów miał taki problem i wie jak się z nim uporać?