Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 28 Mar 2019 09:22 553533 2379
  • #2371 28 Mar 2019 09:22
    waldus1961
    Poziom 2  

Witam wszystkich . Nie dalej jak wczoraj robiłem tv na kontrolerze v29 który od kilku lat pracował na matrycy 15,4" z laptopa , ale że oczy już nie takie jak za młodych lat postanowiłem zrobic coś większego . Trafił mi się 19" LG z matrycą M190MW...... wszystko pięknie ładnie po wywaleniu fabrycznych bebechów weszło w obudowę, odpalił się pięknie ale trzeba zmienić soft do matrycy. Akurat pod tą matrycę nie ma softu ale są softy do rozdzielczości 1440x90 8bit 2ch . Wgrywam jeden a kontroler go nie bierze , drugi to samo, trzeci niestety kicha. Nic innego podobnego nie znajduję i nagle olśnienie że może coś z pendrivem. Jako że pod ręką nie miałem innego to wrzuciłem kartę micro sd z softem do czytnika usb i próba. Eureka pierwszy soft od razu poszedł i wszystko gra. Także taka lekcja . Jak nie chce wchodzić soft ,zacznijcie od zmiany pena na inny najlepiej na mniejszy . Mój jest 8 gb i już był problem i niepotrzebny nerw.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Computer Controls
  • #2372 28 Mar 2019 11:25
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Dla takich celów trzymam jeszcze stare, małe i wolne peny o pojemności 512MB :)
    Miałem przypadek identyczny jak Twój, ale z innym urządzeniem. Normalnie radziło sobie z pojemnościami do 32GB i NTFS, ale kwestia zmiany firmware'u nie wchodziła w grę. Musiał być mały pen z systemem plików FAT.

• #2373 28 Mar 2019 19:06
    NovakPl
    Poziom 2  

Witam, mam w posiadaniu tablet chuwi hi12, padła w nim płyta główna. Cała reszta w 100% sprawna, czy jest jakaś możliwość wykorzystania ekranu LCD? Jako dodatkowy ekran do pc np, i czy jest możliwość aby dotyk działał? Jestem totalnie zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.

Dodano po 9 [minuty]:

Podpinam specyfikację samego ekranu LCD
    https://www.lcds-display.com/products/LTL120QL01-003_SAMSUNG.html

• Computer Controls
  • #2374 28 Mar 2019 19:42
    mardar
    Poziom 21  

Zbliża się kolejny weekend i kolejne starcia z moim kontrolerem v29... oraz kolejne pytania:P Pytanie jak mam kontroler 7 key to czy mogę wgrać soft od 5 key bo akurat wygrzebałęm fajną klawiaturkę która idealnie mi podejdzie do opcji 5key?

• #2375 29 Mar 2019 10:08
    remzibi
    Poziom 24  

mardar napisał:
    ..... Pytanie jak mam kontroler 7 key to czy mogę wgrać soft od 5 key ....?

Nawet nie musisz wgrywac, wejdz do "service menu" i tam zmien z 7 key na 5 key, efekt bedzie dokladnie ten sam jakbys zaprogramowal inny firmware.

• #2376 29 Mar 2019 23:48
    mardar
    Poziom 21  

Oki... trochę mi się odmieniło i wybrałem sterowanie przy pomocy pilota...(jakoś wcześniej go nie mogłem uruchomić, dlatego katowałem klawiaturke, ale w koncu się udało), pytanie mam. Na ekranie mam takie dziwne artefakty: Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor
    Na Twojej stronie wygrzebałem manuala i wyczytałem że trzeba wejść w menu serwisowe> LVDS map i tam grzebać w ustawieniach, niestety takiej opcji jak LVDS map nie mam
    Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor
    Tak wygląda moje menu, odrazu piszę że wejście w init chanel table powoduje to że kontroler się wyłącza.
    Jakaś podpowiedź gdzie dalej grzebać?
    PS. daj moze jakis namiar na pw zeby na forum nie spamic...

• #2378 16 Kwi 2019 11:07
    ja_pucio
    Poziom 10  

Panowie, mnie dopadł inny problem. Wgrałem do DS.V53RL.BK wsad od wersji tsumv59. Wsad się wczytał i od tej pory w sterowniku pali się tylko czerwona dioda. Sterownik nie reaguje na przycisk power, na odpalanie z pilota, nie można wgrać innego wsadu. Jest po prostu martwy. Na płycie znajduje się flash 25Q32BSEG. Da się to coś przywrócić do życia?

ps. Panowie, czy ktoś posiada dump tego flasha?

• #2379 20 Kwi 2019 16:54
    Ronin64
    Poziom 35  

Może spróbuj bezpośrednio zaprogramować pamięć pasującym do matrycy wsadem z tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3542003.html

Dodano po 5 [minuty]:

NovakPl napisał:
    Witam, mam w posiadaniu tablet chuwi hi12, padła w nim płyta główna. Cała reszta w 100% sprawna, czy jest jakaś możliwość wykorzystania ekranu LCD? Jako dodatkowy ekran do pc np, i czy jest możliwość aby dotyk działał? Jestem totalnie zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.

Dodano po 9 [minuty]:

Podpinam specyfikację samego ekranu LCD
    https://www.lcds-display.com/products/LTL120QL01-003_SAMSUNG.html

Jest światełko https://www.ebay.com/itm/HDMI-To-EDP-LCD-Cont...0X1440-IPS-Panel-LTL120QL01-003-/173582924383

• #2380 22 Kwi 2019 17:17
    ja_pucio
    Poziom 10  

Nie ma tam jakiegoś loadera? Sam wsad wystarczy?