Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 13 Mar 2020 19:22 599490 2581
    cr4sh
    Poziom 12  
    To jest jakiś sposób na wgranie jezscze raz firmware ? Bo może tamten się nie dograł ?

cr4sh
    Poziom 12  
    Moze ktoś ma wsad pamięci do tej płytki ?

Pamięć to : 25Q32CS1G

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Aktualizacja :
    Czy do tej płytki mogę użyć tego romu :
    https://sites.google.com/site/lcd4hobby/6-lcd...y-tsumv59/V56_rom_dump.zip?attredirects=0&d=1

Aktualizacja 2 :
    Wylutowałem pamięć, podpiąłem pod RPi... ale mam ten sam problem jak kolega wcześniej na forum. Bez zmiany bitu CMP=1 nie nagram czystego romu. A niestety nie mam zielonego pojęcia jak go ustawić. Ktoś coś ? Najlepiej jakiś soft pod linuxa :D
    Będę wdzięczny.
    rooter75
    Poziom 17  
    cr4sh napisał:
    To jest jakiś sposób na wgranie jezscze raz firmware ? Bo może tamten się nie dograł ?

wgraj inny wsad, potem ten który ma byc.
    cr4sh
    Poziom 12  
    rooter75 napisał:
    cr4sh napisał:

wgraj inny wsad, potem ten który ma byc.

Nie da się, posta wyżej napisałem co i jak. Muszę wgrać bezpośrednio do kości pamięci, ale nie mogę bo muszę jej zmienić flagę CMP. A nie wiem jak ;/
    remzibi
    Poziom 24  
    cr4sh napisał:
    Moze ktoś ma wsad pamięci do tej płytki ?

Pamięć to : 25Q32CS1G.....
    Będę wdzięczny.

Plik pobierasz Tutaj z mojej strony
    Programowanie za pomocą dowolnego zewnętrznego programatora do kości SPI
    cr4sh
    Poziom 12  
    Remzibi dziękuję bardzo. Już trafiłem. Ale teraz mam tylko raspberryPi i staram się nagrać to na kość. Ale mam problem z ustawieniem CMP na 1 i nie mogę tego obejść.
    remzibi
    Poziom 24  
    cr4sh napisał:
    Remzibi dziękuję bardzo. Już trafiłem. Ale teraz mam tylko raspberryPi i staram się nagrać to na kość. Ale mam problem z ustawieniem CMP na 1 i nie mogę tego obejść.

Jak by to ładnie ująć w słowa, tak żeby i nie obrazić i nie zniechęcić.
    Polecam kupić/zdobyć/pożyczyć/wynająć/zlecić/ogarnąć programator do kości SPI i nie zawracać du.y.
    cr4sh
    Poziom 12  
    ;) mamy kwarantannę;) więc siedzę i mi się nudzi;) dlatego tak sobie ggldybam ;) może kolega od raspberry się pojawi ;))
    metalMANiu
    Poziom 17  
    cr4sh napisał:

Ja kilka lat temu też "zbrickowałem" sobie TSUMV59. Znalazłem ostatni soft, który wiedziałem, że działa. Skopiowałem go na pendrive. Być może manipulowałem nazwą pliku w folderze głównym pendrive. Łącznie poświęciłem godzinę na wkładanie pendrive do TSUMV59 i wyjmowanie go w pewnych momentach, przy jednoczesnej obserwacji diod. Pamiętam też, że kilka razy w określonych momentach odłączałem zasilanie i przywracałem je ponownie. Dziwi mnie, że łatwiejsze Ci się wydaje wylutowanie układu i programowanie go po SPI.
    cr4sh
    Poziom 12  
    Już go wylutowałem, wczoraj walczyłem kilka godzin z firmware i pendrakiem. Ale wydaje mi się że nic się kompletnie nie zmieniało, więc powtarzanie cały czas tego samego... ;)
    cr4sh
    Poziom 12  
    remzibi napisał:
    cr4sh napisał:

Jak by to ładnie ująć w słowa, tak żeby i nie obrazić i nie zniechęcić.
    Polecam kupić/zdobyć/pożyczyć/wynająć/zlecić/ogarnąć programator do kości SPI i nie zawracać du.y.

Niestety, dzisiejsza próba zaprogramowania tej kości na programatorze Xeltek 3000u
    zakończyła się tak samo. Zgrać, zgrał. Ale już nic nie zapisał...
    Kość dzisiaj do mnie wróci, a dostałem soft do zmiany tego bitu... sprawdzimy :)

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

Wrzucam dla potomności.

Po wgraniu złego firmware, mój płytka V56 wyzionęła ducha.
    Po wylutowaniu pamięci, niestety nie udało nam się zaprogramować programatorem Xeltek 3000u możliwe że nie potrafiliśmy ustawić bitu CMP=1, gdyż to on zabezpiecza pamięć przed zapisem.

Podłączyłem pamięć bezpośrednio do GPIO Raspberry PI z zainstalowanym rasbpianem w ten sposób :

PAMIĘĆ <> RPI

CS <> CE0
    SO <> MISO
    WP <> +3.3V
    GND <> GND
    VCC <> +3.3V
    HOLD <> +3.3V
    SCLK <> SCK
    SI <> MOSI

Po włączeniu w /boot/config.txt obsługi SPI w RPI.
    Mogłem zgrać pamięć poprzez

flashrom -p linux_spi:dev=/dev/spidev0.0,spispeed=2000 -r bricked.bin

Niestety próba zapisu kończyła się niepowodzeniem.
    Dopiero kolega pz314 poratował mnie oprogramowaniem jego autorstwa które to zmienia bit CMP w pamięci, tym samym odblokowuje ją do zapisu.

root@PI4:/home/pi/V56# ./a.out
    GD23Q32 Status Register reader

SPI initalized
    Executing command 0x35
    CMP bit zeroed.
    Setting WriteEnable flag

Setting WriteEnable flag for non volatile registers

GD25Q32: Reading stastus register
    Executing command 0x05
    Executing command 0x35
    Executing command 0x15
    Status Reg = 0x00000202

S00 Write in progress :0
    S01 Write Enable Latch:1
    S02 BP0 :0
    S03 BP1 :0
    S04 BP2 :0
    S05 BP3 :0
    S06 BP4 :0
    S07 StatReg Protect 0 :0

S08 StatReg Protect 1 :0
    S09 Quad Enable :1
    S10 SUS2 :0
    S11 LB1 :0
    S12 LB2 :0
    S13 LB3 :0
    S14 CMP :0
    S15 SUS1 :0

S16 Reserved :0
    S17 Reserved :0
    S18 Reserved :0
    S19 Reserved :0
    S20 HighPerf Flag :0
    S21 DRV0 :0
    S22 DRV1 :0
    S23 Reserved :0

Na końcu pozostało już tylko wrzucenie działającego bina ze strony kolegi remzibi : https://sites.google.com/site/lcd4hobby/5-lcd...c-hdmi-av-tv-multidisplay/b-possible-problems

root@PI4:/home/pi# flashrom -p linux_spi:dev=/dev/spidev0.0,spispeed=2000 -w V56_rom_full_spi_flash_25_32.bin
    flashrom on Linux 4.19.75-v7l+ (armv7l)
    flashrom is free software, get the source code at https://flashrom.org

Using clock_gettime for delay loops (clk_id: 1, resolution: 1ns).
    Found GigaDevice flash chip "GD25Q32(B)" (4096 kB, SPI) on linux_spi.
    Reading old flash chip contents... done.
    Erasing and writing flash chip... Erase/write done.
    Verifying flash... VERIFIED.

Dziękuję wszystkim za pomoc. O ile kolega pz314 się zgodzi, dorzucę tutaj jego oprogramowanie, w razie gdyby kiedyś ktoś potrzebował.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Dodano po 4 [minuty]:

remzibi napisał:
    cr4sh napisał:
    Znalazłem jeszcze jedną :
    LTN170BT08-001

Czy mogę użyć tego samego kabla i invertera do jej uruchomienia ?

..... Rozumiem że muszę wgrać dobry firmware ?
    Mogę prosić o info, jaki ?.....

Firmware ma miec w nazwie "1440x900" oraz "DO6L" (jesli nie ma to "DO8L" i zmienic potem w menu na 6 bit)
    Kabel LVDS sie nie nadaje, potrzebny jest kabel dwu-kanalowy a nie jedno.

Nie mogę nigdzie znaleźć opisu LVDS przy tej matrycy : LTN170BT08-001.

A najlepiej gdzie w PL mogę kupić taką taśmę. Bo nie mam końcówki więc jak mam zamawiać... To jeden pies czy wtyk czy całą taśmę.
    remzibi
    Poziom 24  
    1MAc napisał:
    dragolice16 napisał:
    Szukam oprogramowania pod matrycę 1366x768 SI6L, w paczce nie było jest tylko SI8L i DO8L.
    .....

Znalazłeś? mam 12,1 z takimi samymi parametrami (30 pin) z eepc i szkoda, żeby się marnowała

MAc

Programujemy "DO8L" i zmieniamy potem w menu serwisowym na 6 bit
    dudik56
    Poziom 14  
    Ostatnio zmajstrowałem ekran na bazie płyty chińskiej MSD358V5.0 smart TV dla systemu Android. Nie znalazłem na forum by ktoś opisywał taką płytkę. Podłączenia standardowe, oprogramowanie wchodzi gładko, jedynym mankamentem jest brak DVBT ale dla moich potrzeb zbędne. Telewizorek wykonałem do małej przyczepki kempingowej by swobodnie korzystać z programów nadawanych w sieci za pomocą wifi. Netflix itp. Panel wyświetlacza to przestarzały N150x3 L07.
    Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor
    Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor
    remzibi
    Poziom 24  
    dudik56 napisał:
    Ostatnio zmajstrowałem ekran na bazie płyty chińskiej MSD358V5.0 smart TV dla systemu Android....

Świetna robota z obudową.
    Opisz tę płytę bardziej szczegółowo, jakie możliwe problemy czy trudności, konfiguracja, jakość, możliwości programowe i rozwojowe ?
    dudik56
    Poziom 14  
    Dzięki
    Wkleiłem opis od sprzedawcy
    "Ten zestaw obsługuje panel w następujących warunkach:

Typ interfejsu: 30 pinów LVDS (1 kanał, 6 bitów), złącze
    Źródło światła: CCFL [1 sztuk], 10K godzin, W/O sterownik

Uwaga: domyślny program płyty z 1920x1080.
    Jeśli potrzebujesz aktualizacji programu, pls o kontakt wysłany firmware za pośrednictwem poczty elektronicznej.
    Mamy program:
    Rozdzielczość: 1366x768,1920x1080,1600x900,1024x768,1440x900,1280x1024.

Funkcje (pcb)

Wejście końcowe: TV, HDMI, USB, RJ45, AV, VGA
    Język OSD: angielski, hiszpański, włoski, portugalski, rosyjski, ukraiński, arabski, wietnamski.
    CHIPSET: MSD6A358AT
    Rozdzielczość: 1366x768,1920x1080,1600x900,1024x768,1440x900,1280x1024.
    Zasilanie do panelu: 3.3 V/5 V/12 V
    Wejście wideo: TV (analogowe)
    HDMI: 480i, 480p, 576i, 576p, 720 p, 1080i, 1080p
    Wejście sieciowe:
    WIFI: Standard komunikacji:
    IEEE 802.11b/g/n
    Maksymalna szybkość transmisji: 150 mb/s
    RJ45: 10/100M automatyczna identyfikacja i DHCP
    Głośnik: 2*2 w przy 8 Ω
    Kluczowe funkcje: C +, C-, M, S, V +, V-, ON/OFF
    Funkcja rozszerzenia: panel dotykowy USB
    Pobór mocy: DC12V 5A
    Firmware: MST358O. bin (skontaktuj się z obsługą klienta do pobrania) "

O siebie mogę dodać, że nie było żadnych trudności z uzyskaniem pełnego zakresu oprogramowania dla różnych matryc, sprzedawca szybciutko podesłał linki do plików. Samo podłączenie z matrycą wykonane było typowym kabelkiem bez żadnych przeróbek, program wczytało z dowolnego pendraka bez jakichś ekstra wymagań (że za duży, za mały itp.)
    Wifi łączy ze smartfonem poprzez projekcję bezprzewodową jak i hotspot. Na pokładzie android 8,0 ale nie ma polskiej wersji językowej ale po ustawieniu angielskiej UK działają aplikacje w naszej lokalizacji.
    konfiguracja serwisowa to source 2580. Ma dwa USB jedno wewnętrzne na płytce i standardowe z gniazdkiem.
    Nie napotkałem na jakieś istotne trudności z uruchomieniem, ale wiadomo trzeba najpierw wszytko dokładnie sprawdzić.
    Mirage18
    Poziom 1  
    Witam
    Pytanie czy matryca (ltn156at37 samsung) odpali na kontrolerze LA.MV56U.A.
    Jeżeli tak to jak ją podpiąć. Proszę o w miarę prosty schemat.
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    sskoczek
    Poziom 10  
    Znalazlem w garażu stara matryce lp171wp4 tl b1. Szybkie pytanie do osób obeznanych w tym temacie - da radę to podłączyć do lvds MT6820 (tej najpopularniejszej na chińskim rynku). Wole dopytać niż spędzę godziny na odszyfrowaniu dokumentacji po czym stwierdzę, ze sie nie da :) z gory dzięki!
    remzibi
    Poziom 24  
    Mirage18 napisał:
    ...czy matryca (ltn156at37 samsung) odpali na kontrolerze LA.MV56U.A.....

NIE
    Podałeś niepełny model matrycy.

Dodano po 2 [minuty]:

sskoczek napisał:
    ....matryce lp171wp4 tl b1. ... - da radę to podłączyć do lvds MT6820 .....

Można próbować, ale polecam bardziej zaawansowany kontroler typu V29, V53 czy 3663, na nich na pewno ruszy prawidłowo
    M.n.i.c.h
    Poziom 10  
    Witam przeglądam temat od dłuższego czasu i zastanawiam się czy jest możliwe wykonanie monitora lub tv 12V do busa. Cena w zakupie gotowego monitora sufitowego to koszt od 600 zł
    Myślę że w tej cenie jestem w stanie zrobić dwa monitory 13.3" z wejściem HDMI.
    Dużo osób posiada już matrycę i poszukuję do nich zestawu.
    W moimi przypadku muszę kupić dwie takie same matryce w rozmiarze od 10" do 14" ( ta wielkość jest najlepsza z powodu prześwitu po miedzy fotelami a sufitem) a następnie dokupić uniwersalny moduł sterowania najlepej z funkcją tv.
    Obudowa matrycy oraz konstrukcja mocowania jest do wykonywania jednak zastanawiam się czy można stworzyć taki zestaw za rozsądne pieniądze.
    Matryce używane można kupić od 50 zł nowe od 150 zł i do tego sterowanie. Czy ktoś podpowie mi co mogę zrobić aby taki zestaw złożyć?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Czasem fabryczne monitory domowe mają zasilanie poprzez zasilacz wtyczkowy 12-20V zależnie od producenta.

Ewentualnie można też wziąć jakikolwiek i zamiast oryginalnego zasilacza dać przetwornice DC/DC, ale to już więcej zabawy, bo idąc tym tokiem można wybebeszyć monitor i wrzucić mu uniwersalne moduły, takie stare LCD kosztują grosze, a masz obudowę i elementy montażowe matrycy.
    M.n.i.c.h
    Poziom 10  
    Na portalach można już kupić LCD z laptopa za 100zł
    Do monitorów chciałbym podłączyć Smart Box
    dzedaj2000
    Poziom 14  
    CLAA154WB05A i kontroler DS.V53RL.BK

ile bitów ile kanałów? Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Ma ktoś opis tego kontrolera?
    Janusz_kk
    Poziom 27  
    M.n.i.c.h napisał:

A lcd-ki dobrej klasy używki za 200, więc gdzie sens? sam zresztą takiego topowego Nec-a kupiłem za grosze w stosunku do pierwotnej ceny i nie żałuję.
    tygrysss
    Poziom 21  
    Witam, posiadam matryce V270B1-L01, która jest 1ch 8bit przy rozdzielczości 1366(RGB)×768 (WXGA)
    Posiadam płytkę V59 z dvbt - czy obsłuży ona w/w matrycę? Miałem zestaw wsadów na google drive, ale zaginął niestety.

Pozdrawiam.
    M.n.i.c.h
    Poziom 10  
    Janusz_kk napisał:
    M.n.i.c.h napisał:

A lcd-ki dobrej klasy używki za 200, więc gdzie sens? sam zresztą takiego topowego Nec-a kupiłem za grosze w stosunku do pierwotnej ceny i nie żałuję.

Nie mogę zastosować matrycy większej niż 14"
    Niestety monitory w rozmiarach 12-14" są dość drogie gdzie monitor 21" można już kupić za 300 zł. Nie rozumiem tego
    Janusz_kk
    Poziom 27  
    M.n.i.c.h napisał:
    Niestety monitory w rozmiarach 12-14" są dość drogie

allegro.pl/oferta/lg-w1942s-monitor-9032524094
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest 19"
    Błąd w opisie.
    prosiak_wej
    Poziom 31  
    A 10-calowy? Spójrz na ofertę 8591959929.
    Janusz_kk
    Poziom 27  
    A ten dotykowy?
    allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-12-cali-vga-dotykowy