Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 30 Paź 2020 13:08 637533 2701
    banmar_2005
    Poziom 23  
    KrzysiekSX napisał:
    Mam LP173WF3, wg pdf-a ma typ. 1520mA @ 3.3v , max 1750mA @ 3.6v
    pozdrawiam Krzysiek

jeżeli chcesz tą matryce uruchomić z kontrolerem V56 to można zasilić ją z przetwornicy DC i ustawić 3.3V, tylko nie martwił bym się zasilaniem matrycy tylko tym że to matryca 10bitowa a kontroler V56 nie obsłuży matryc 10bitowych
  • HelukabelHelukabel
    KrzysiekSX
    Poziom 12  
    Tak własnie zamierzałem zrobić (z przetwornicą), tylko uważam, że problemem będzie jej włączanie. Może jednak zrobię 2xlm317 i jakoś podepnę zamiast tego 1117 na płycie... muszę obejrzeć, jak tam ścieżki idą i jak oryginalny stabilizator jest kluczowany.
    A właśnie te 10bitów jest częścią eksperymentu :) nie jest to sprawa życia i śmierci, żeby działało, robię sobie 'dla sztuki'. Nawinęła się mi pod rękę taka matryca i stwierdziłem że można spróbować co z tego wyjdzie. Normalna matryca którą już ktoś 'przerobił' to nie jest wyzwanie :cunning:

Edit1: Obejrzałem tą płytkę (dd.d3663la.a8 / dd.v56rul.a8) i dla zainteresowanych zostawię: klucz zasilania matrycy jest zaraz obok zworek i robi to tranzystorek 3407, włączany zerem, więc idealnie do sterowania przetwornicy lm2596. A teraz ciekawostka: co prawda zaraz obok zworek jest stabilizator 1117B na napięcie 3.3v, który był podejrzany o zasilanie matrycy, ale nie z niego jest brane napięcie zasilające matrycę, tylko z przetwornicy 5v przez dwie diody :shocked!: co przy okazji wyjaśniło dlaczego bez obciążenia napięcie przy zworce 3.3v jest u mnie 3.9v, a pod nawet niewielkim obciążeniem szybko spada do lekko ponad 3.3v. Generator 5v na mojej płytce jest oparty na układzie o oznaczeniu 'GP 1XD0B' (którego w necie nie znalazłem). Reasumując - jedna dioda wylatuje z płytki i w to miejsce podpinam drugą przetwornicę bezpośrednio z 12v.

Edit2: Poprzedni plan 'Reasumując - jedna dioda wylatuje z płytki i w to miejsce podpinam drugą przetwornicę bezpośrednio z 12v.' nie powiódł się, bo bez zasilania 3.3v bramka klucza 3407 dostaje jakies napięcie 2v nie wiem skąd i w rezultacie podaje je na dodatkową przetwornicę i generalnie to nie działa, więc musiałem diodę wlutować z powrotem i przywrócić stary układ zasilania w obrębie płytki tunera. Następnie przeciąłem ścieżkę z klucza do złącza lvds i podpiąłem tam wyjście mojej przetwornicy i ogólnie całość działa jak powinna.