Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 30 Aug 2021 11:58 691467 2796
    pustan
    Level 19  
    Inwerter był mi wiadomy, podobnie wygląda w innych panelach (kitach, monitorach)
    Załączam zdjęcie całościowe. Będę szukał w necie rozpiski o monitorach. Może znajdę coś ze schematów blokowych. Na razie dzięki za wszelkie info.
    Uzupełniam zdjęcie o to co mi się udało znaleźć w necie. Centralnie duża płytka to prawdopodobnie main board. Układ scalony kwadratowy to coś od HUB 7 portów USB. Centralnie u góry mała zielona z wyjściem (dwie tasiemki) to coś związane chyba ze sterowaniem matrycy pion, poziom. Reszta opisana na zdjęciu. Nie mogę tylko doszukać się części zasilacza i zasilania.

• Eltrox HurtonEltrox Hurton
    banmar_2005
    Level 24  
    pustan wrote:
    Inwerter był mi wiadomy, podobnie wygląda w innych panelach (kitach, monitorach)
    Załączam zdjęcie całościowe. Będę szukał w necie rozpiski o monitorach. Może znajdę coś ze schematów blokowych. Na razie dzięki za wszelkie info.
    Uzupełniam zdjęcie o to co mi się udało znaleźć w necie. Centralnie duża płytka to prawdopodobnie main board. Układ scalony kwadratowy to coś od HUB 7 portów USB. Centralnie u góry mała zielona z wyjściem (dwie tasiemki) to coś związane chyba ze sterowaniem matrycy pion, poziom. Reszta opisana na zdjęciu. Nie mogę tylko doszukać się części zasilacza i zasilania.

Te dwie tasiemki bo być może dotyk, jeżeli one idą do jakiegoś szkła, płyta główna to kontroler sterownik matrycy, jest i wifi ale ten na dole w lewej stronie to może być wzmacniacz m.cz ale na pewno nie 2x10W. Nie wiem co kombinujesz, Ja bym to wszystko wywalił i dał kontroler DS3663. Zasilacza tam nie ma, część monitorów miałą osobne zasilacze
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    pustan
    Level 19  
    Te dwie tasiemki to prawdopodobnie do dotyku. Panel ma szybę z przodu to by się zgadzało. Po prawej u dołu to jest płytka chyba wzmacniacza. Z płytki po lewej i prawej stronie wychodzą przewody do głośników. Napisałem że wzm.mcz. ma 2x10W bo na płytce jest taki układ TPA3008D2: 10-W Stereo Class-D Audio Power Amp. Prawdopodobnie panel jest z jakiegoś automatu do gier. Wywalę to wszystko i dam kontroler. Ale ciekawość by to rozgryźć to druga bajka.;-)
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: pustan
    To był HP TouchSmart IQ770 -> Link
    Albo z tej rodziny podobny. Do kompletu brakuje ci płyty od niego i zasilacza.
    Marekk
    Level 17  
    andreweczek wrote:
    Witam.
    Kupiłem kontroler matrycy z nazwą na naklejce DS.D3663LUA.A8-1-A i mam pytanie czysto techniczne.
    Przy pierwszym uruchomieniu z pendrivem z plikiem LUA63A81.bin diody (red blue) powinny migać naprzemiennie przez jaki czas?
    Tak w przybliżeniu bo u mnie to trwa 3-4 sekundy i potem tylko niebieska świeci dopóki nie wyłączę.
    Próbowałem też wgrać jakikolwiek plik z folderów do innych rozdzielczości ale na nazwę LUA63A82.bin nawet nie reaguje a po kilku próbach to nawet nie czyta mi usb , tylko czerwona dioda się zapala i na nic nie reaguje.

Mam ten sam problem,które wsady?
    Czy LUA63A81.bin, czy LUA63A82.bin?
    Sprzadawca na Ali w opisie do DS.D3663LUA.A8-1-A pisze o wgraniu LUA63A82.bin.a w linku do wsadów są i LUA63A81.bin i LUA63A82.bin.
    Czu można uwalić pamięć poprzez wgranie LUA63A82.bin zamiast LUA63A81.bin?
    banmar_2005
    Level 24  
    Marekk wrote:
    andreweczek wrote:
    Witam.
    Kupiłem kontroler matrycy z nazwą na naklejce DS.D3663LUA.A8-1-A i mam pytanie czysto techniczne.
    Przy pierwszym uruchomieniu z pendrivem z plikiem LUA63A81.bin diody (red blue) powinny migać naprzemiennie przez jaki czas?
    Tak w przybliżeniu bo u mnie to trwa 3-4 sekundy i potem tylko niebieska świeci dopóki nie wyłączę.
    Próbowałem też wgrać jakikolwiek plik z folderów do innych rozdzielczości ale na nazwę LUA63A82.bin nawet nie reaguje a po kilku próbach to nawet nie czyta mi usb , tylko czerwona dioda się zapala i na nic nie reaguje.

Mam ten sam problem,które wsady?
    Czy LUA63A81.bin, czy LUA63A82.bin?
    Sprzadawca na Ali w opisie do DS.D3663LUA.A8-1-A pisze o wgraniu LUA63A82.bin.a w linku do wsadów są i LUA63A81.bin i LUA63A82.bin.
    Czu można uwalić pamięć poprzez wgranie LUA63A82.bin zamiast LUA63A81.bin?

Nie uwalisz, chyba że zmienisz nazwą pliku który nie jest odpowiednia dla danego modelu, lub przerwiesz proces programowania.

Spróbuj moich plików Link
    jak piersza paczka nie wejdzie to zobacz pliki o nazwie alteranywny