Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

remzibi 14 Apr 2022 09:53 717786 2894
Optex
    DJCheester
    Level 24  
    Witam mam kolejny kontroler D3663lua.a81 PA
    Teraz mam matrycę

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Chciałbym to razem odpalić, podświetlenie CCFL ale z tym sobie poradzę. Mam taki kabelek do tej matrycy był przy niej myślę że się nada.

Proszę o pomoc od jakiego softu wystartować ?

Pozdrawiam...
  • Optex
    bambam1
    Level 11  
    Zacząć powinieneś od zapoznania się z datasheet matrycy, a przynajmniej od Poznania jej podstawowych danych technicznych na panelook. Twoja matryca to 1280x768, 8 bit 1 kanał, podświetlenie 4xCCFL, zasilanie 3,3 V. Najpierw ustaw zworkę w sterowniku na 3,3V. Przedzwoń profilaktycznie kabelek lvds. Podłącz matrycę i podświetlenie. Na pena wgrać pierwszy lepszy firmware dla tej rozdzielczości i do dzieła. A, dla wygody skopiuj ten plik 4 razy i nazwij tak, jak pisałem kilka postów wcześniej. Po wgraniu pliku obserwuj efekty. Jeśli wyświetla nieprawidlowo, spróbuj zmienić mapę lvds. Jeśli nie odniesie skutku, wgraj inny plik i powtórz czynności aż do skutku.

Sory, nie zwróciłem uwagi, że piszę do DJCheester, który ma już doświadczenie. Myślałem, że piszę do kogoś, kto zaczyna swoją przygodę...
  • Optex
    DJCheester
    Level 24  
    Spoko ja mam małe doświadczenie i wolałem aby ktoś doświadczony przejrzał pdfa i się wypowiedział. Dzięki.

Na razie nie mam inwertera pytanie czy takie coś wystarczy ?

https://m.pl.aliexpress.com/item/32952668591.html

Pozdrawiam...
    DJCheester
    Level 24  
    Dzięki prześledzę sobie pdfa.
    Póki co świetlówki odpalałem z takiego inwertera od laptopa, mam 4szt więc na upartego tym też bym podświetlił. Do uruchamiania wystarczy a inwerter już zamówiony. Dzięki za wsparcie.

Pozdrawiam ...
    banmar_2005
    Level 27  
    kabelek powinien się nadać, ale jak bym sprawdził pinologie na wtyczce od strony kontrolera bo nie masz pewności że jest zgodny z kontrolerem.
    Druga sprawa to usuń przy kabelku przewód pin 20, zostaw go nie podłączony.

Dodano po 34 [sekundy]:

kabelek powinien się nadać, ale jak bym sprawdził pinologie na wtyczce od strony kontrolera bo nie masz pewności że jest zgodny z kontrolerem.
    Druga sprawa to usuń przy kabelku przewód pin 20, zostaw go nie podłączony.
    DJCheester
    Level 24  
    A pytanie o inwertery co do wielkości świetlówek czy np prąd lub napięcie na świetlówce jest jakoś ważne bo to uniwersalny inwerter do zastosowania do różnych wielkości ekranów. Jak się to dobiera ?

Pozdrawiam...
    Szymek11211
    Level 11  
    Witam. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem 2 matryc z telewizorów które mam z uszkodzonymi płytami głównymi (które są poprostu awaryjne w danych telewizorach). Przeglądając internet i noty katalogowe doszedłem do faktu że potrzebowałbym sterownik do mojej matrycy lc470euf-ffp2 który będzie obsługiwał LVDS 4ch 8/10bit.
    Czy ktoś może robił coś podobnego z matrycami od TV ? Czy jednym z podobnych sterowników podłączamy się pod T CON czy prosto pod złącze matrycy ? Sterowanie podświetleniem nie jest dla mnie problemem.
    Erik1
    Level 10  
    Podłączyłem matrycę 1ch 8b z uszkodzonego TV nie do naprawy.Kontroler 3663 kabelek LVDS. Wszystko śmiga.
    Szymek11211
    Level 11  
    Jednak się pomyliłem, zerkałem na matrycę z końcówką FFP1 a moja to FFP2 i teraz jest mały problem i pytanie do was, sposób podlączenia w tej to z noty katalogowej :V-by-One 4 lane , 51 pins Connector. Czy to już nie jest LVDS ? Czy jest opcja jakoś ją wykorzystać ?
    banmar_2005
    Level 27  
    Szymek11211 wrote:
    Witam. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem 2 matryc z telewizorów które mam z uszkodzonymi płytami głównymi (które są poprostu awaryjne w danych telewizorach). Przeglądając internet i noty katalogowe doszedłem do faktu że potrzebowałbym sterownik do mojej matrycy lc470euf-ffp2 który będzie obsługiwał LVDS 4ch 8/10bit.
    Czy ktoś może robił coś podobnego z matrycami od TV ? Czy jednym z podobnych sterowników podłączamy się pod T CON czy prosto pod złącze matrycy ? Sterowanie podświetleniem nie jest dla mnie problemem.

Powinieneś odpalić tą matrycę, musisz tylko dokupić uniwersalny kabelek LVDS 51 pin 2ch 8 bit. Dwa ostatnie bity dla dwóch kanałów nie podłączasz, (piny24,25,40,41) Na pinie 27 masz możliwość przełączenia matrycy w tryb pracy 8 lub 10 bitowy. Przy wykorzystaniu trybu 10 bitowego musisz podać na pin 27 napięcie 5V, przy wykorzystaniu trybu pracy matrycy w 8 bitach nie podłączasz żadnego napięcia lub mniejsze od 2V. Kilka lat temu uruchamiałem podobną matrycę od samsunga
    Szymek11211
    Level 11  
    banmar_2005 wrote:
    Szymek11211 wrote:

Powinieneś odpalić tą matrycę, musisz tylko dokupić uniwersalny kabelek LVDS 51 pin 2ch 8 bit. Dwa ostatnie bity dla dwóch kanałów nie podłączasz, (piny24,25,40,41) Na pinie 27 masz możliwość przełączenia matrycy w tryb pracy 8 lub 10 bitowy. Przy wykorzystaniu trybu 10 bitowego musisz podać na pin 27 napięcie 5V, przy wykorzystaniu trybu pracy matrycy w 8 bitach nie podłączasz żadnego napięcia lub mniejsze od 2V. Kilka lat temu uruchamiałem podobną matrycę od samsunga

A to mam się wpinać za TCON ? Bo z matrycy wychodzą 2 taśmy i nie moge znaleźć rozpiski pinoutu. A LVDS i V by One to kompatybilny interfejs ?
    banmar_2005
    Level 27  
    Szymek11211 wrote:
    banmar_2005 wrote:
    Szymek11211 wrote:

A to mam się wpinać za TCON ? Bo z matrycy wychodzą 2 taśmy i nie moge znaleźć rozpiski pinoutu. A LVDS i V by One to kompatybilny interfejs ?

Bez TCOn nic nie zrobisz, musisz dopasować TCON jeżeli go nie ma

Dodano po 7 [minuty]:

pustan wrote:
    Mam taką matryce z laptopa bez wtyczki, czy coś z tego można zrobić? Dam to komuś za darmo:-) Ucięta jest wtyczka kabelki jednakowego koloru.

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Wszystko można zrobić, a ta uszkodzona wtyczka i cały kabelek do niczego się nie nadaje , musisz dopupić sobie kabelek LVDS
    Szymek11211
    Level 11  
    Mam T CON a nawet 2 sztuki, tylko skąd wziąć taki moduł żeby obsługiwał V By One a nie LVDS ?