Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-AX530 - Pobranie sygnału przedwzmacniacza

tinware 05 Lip 2014 01:59 939 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuję pobrać sygnał liniowy audio pomiędzy selektorem wejściowym a przedwzmacniaczem w ampitunerze Technics SA-AX530. Sygnał ten podłączony byłby do kuli dyskotekowej, która odpowiednio przerobiona wymaga sygnału liniowego. Chodzi mi o sygnał stałej głośności niezależnie od pozycji pokrętła głośności oraz aby znajdował się na nim TYLKO sygnał z aktualnie wybranego wejścia w amplitunerze. Interesuje mnie sygnał z pełnym pasmem, bez filtru dolnoprzepustowego. Najlepszym rozwiązaniem byłby dla mnie sygnał sumy lewej i prawej strony. Jakiś schemat, porady, może ktoś już próbował z forumowiczów to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    Barwa tonu ma być uwzględniona czy nie?
  • Poziom 9  
    Obyło się bez odkręcania nawet jednej śrubki :-)

Podaję rozwiązanie, aby zostało to na forum.
    Otóż amplituner Technics SA-AX530 ma również wyjścia liniowe: TAPE OUT oraz VCR OUT. Kulę dyskotekową podłączam kablem RCA do wyjścia TAPE OUT. Następnie należy selektorem wejść wybrać pozycję TAPE, a następnie wcisnąć przycisk TAPE MONITOR umieszczony obok pokrętła głośności. W następnym kroku amplituner wyświetli nam na wyświetlaczu napis: "Select Another Source", pokrętłem selektu wybieramy interesujące nas wejście z dźwiękiem np. Tuner i wciskamy ponownie przycisk TAPE MONITOR. Teraz podczas zmiany wejścia selektorem na wyjściu TAPE OUT będzie dźwięk liniowy z aktualnie aktywnego wejścia w amplitunerze.

Pozdrawiam