Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2002r/2,2 CDI - Swieci ABS i trakcja

Diabeł43 05 Jul 2014 07:01 12723 8
IGE-XAO
 • #1
  Diabeł43
  Level 9  
  Witam Wszystkich! Jak w temacie Laguna 2.2 cdi 110 kucyków, Świeci się ABS, trakcja i kontrolka hamulca ręcznego. Żeby zlokalizować usterkę auto podłączone zostało do komputera i mimo kilku prób do połączenia się z ABS-em nie doszło. Łączenie z silnikiem odbyło się bez problemów, więc proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
  Pozdrawiam.
 • IGE-XAO
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No to jeśli próbowałeś Clipem, to albo wiązka potargana, albo brak zasilania na sterowniku ABS, albo sterownik. Jak widzisz sporo tych "albo".
 • IGE-XAO
 • #3
  Diabeł43
  Level 9  
  Dziękuję Paweł. Jutro będę sprawdzał. Dodam jeszcze, że pół roku temu były podobne objawy, tylko że doszło do połączenia z komp i to był luźny przedni lewy czujnik ABS przy łożysku. Jak będę wiedział coś więcej to odezwę się.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Mmm, nie dodałem jeszcze, że prędkościomierz też nie działa.
 • #5
  coverled
  Level 13  
  Pompa ABS znajduje się z przodu po lewej na dole pod zderzakiem. Wypnij i sprawdź wtyczki, w razie potrzeby wyczyść i psiuknij siuwaksem do połączeń elektrycznych. Sprawdź też wtyczki od czujników ABS, przewody czujników ABS. W przypadku Reni sprawdź oznacza rozepnij i wepnij. Wtyczka do pompy ABS ma jak dobrze pamiętam 37 pinów. Zasilanie z aku, masa, zasilanie po wciśnięciu hamulca, po dwa piny na każdy czujnik itd. Jest jeszcze opcja uszkodzenia pierścienia magnetycznego (tak chyba się to nazywa) na łożysku.
  Jakim programem sprawdzałeś auto? DDT nie poradzi z ABS-em.
  Walczyłem z moim autem, podobne objawy. Program DDT nie poradził, kasowałem błędy, próbowałem połączyć się. W trakcie kombinacji i szukania przyczyny też miałem objawy z niedziałającym licznikiem i świecącym ręcznym, obtańcowałem wszystkie przewody, przekaźniki, bezpieczniki pod maską i w środku. Finalnie po podłączeniu kompa z programem który "widzi" ABS okazało się, że mam uszkodzony czujnik ABS lewy przód. Produkt firmy ATU 105 zł. Zamontowałem i po przekroczeniu około 25-30 km/h kontrolka ABS i SERVICE zgasły.
  Na forum znajdziesz schematy ABS z kontrolą trakcji i bez, mam też gdzieś na domowym kompie.
 • #6
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  Diabeł43 wrote:
  Laguna 2.2 cdi 110 kucyków


  Kolego zorientuj się co w ogóle masz za samochód, bo takiego z opisu nie ma.

  Po drugie auto na podnośnik i wyciągnięcie elektroniki w celu organoleptycznego stwierdzenia wilgoci+ pomiar zasilania.
 • #7
  coverled
  Level 13  
  Słuszna uwaga, 2,2 to 150 koni
 • #8
  Diabeł43
  Level 9  
  Witam! Przepraszam, że tak długo nie dawałem żadnego znaku odnośnie laguny. Otóż Laguna ma się dobrze i jeździ, Przyczyną była zbyt duża odległość czujnika ABS-u od inpulsatora w łożysku. Po przeczyszczeniu i lekkim dogięciu usterki zniknęły, ABS i prędkościomierz zaczęły działać.
  Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.
  Temat uważam za zamknięty.
 • #9
  kxt3
  Level 7  
  Często problemem jest brak zasilania pompy ABS. Należy sprawdzić nie tylko bezpieczniki, ale i ich gniazda. Sporo użytkowników Renault Laguna II nie ma pod maską założonej pokrywy bezpieczników. Gniazda bezpieczników i przekaźników śniedzieją. W moim przypadku gniazdo bezpiecznika F10 było całe zaśniedziałe i sterownik ABS nie miał jednego zasilania. Po wyczyszczeniu można było usnąć stare błędy w komputerze, a licznik znów wskazuje prędkość pojazdu. W załączeniu informacja, które gniazda należy sprawdzić w komorze silnika nad akumulatorem.