Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Doblo MK1 2002 1.2 SX - Nie uruchamia silnika, blad P0302

05 Lip 2014 10:14 2631 12
  • Poziom 7  
    Witam bardzo serdecznie.

Na wstepie tylko dodam ze przeszukalem forum i byc moze zostalem naprowadzony na rozwiazanie problemu, jednak wole sie dwa razy upewnic niz wymieniac wszystko pokolei.

A teraz przejdzmy do problemu:

Zona kupila sobie Fiata Doblo 2002r, 1.2SX, i niby wszystko bylo OK, jednak musialem wymienic stacyjke bo niestety kluczyk przekrecal sie raz na jakis czas (uzylem czesci z Punto :], bo jak wiadomo pasuja), z immobilizerem takze sobie poradzilem (po prostu przelozylem pestke do innego klucza); ale problem jest podczas uruchamiana silnika, i tak:

- do wczoraj rano auto palilo tylko jak silnik byl calkowicie zimny (po nocy), takze po pracy (8h) auto takze odpalalo, jednak juz na cieplym silniku byly wielkie problemy (rozrusznik krecil, jednak zeby silnik zaskoczyl trzeba bylo troche przygazowac)

- wczoraj wieczorem samochod juz nawet nie palil na zimnym silniku, nawet nie bylo proby uruchomienia silnika; zauwazone objawy:
    --brak oznak startu silnika;
    --auto stojac w miejscu, predkosciomierz wskazywal wartosc 20km/h
    --po przekreceniu kluczyka palila sie lampka awarii silnika (MIL) oraz
    --slychac "strzelanie" bezpiecznikow w komorze silnika (pomaranczowy 30A, jak sie nie myle)

Po podlaczeniu pod FES'a zrobilem testy:
    --wtryskiwaczy -> OK
    --pompa paliwa -> OK
    --napiecie akumulatora -> 12V (podpielem nawet swoj 72ah z Omegi, takze silnik nie startowal)

Wyswietlilo nastepujace bledy:
    --P0302 - cylinder 2 - wykryte wypadanie zapłonów
    --i jakis tam z immo (ale immo to nie problem);

I teraz zastanawiam sie co musze wymienic:
    -- czujnik wałka rozrządu (rozrzad wymianiany 10 000 km temu)
    -- czujnik walu korbowego;
    -- czy po prostu cewka?

Grzecznie dodam ze sprawa dosc pilna, poniewaz zona jedzie do pracy za niecale 5h, a auto nie pali.
    Moze ktos zna rozwiazanie tego problemu, lub mial identyczny?

Z gory dziekuje za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem w wiązce i zasilaniach a nie w osprzęcie silnika.
  • Poziom 7  
    Wymienilem cewke,

auto odpalilo 5 razy pod rzad, a za szostym razem dalej to samo,

jakies dalsze proby pomocy?
  • Poziom 41  
    Czego nie ma jak nie pali?
  • Poziom 7  
    @Ireneo, paliwo jest, ponad polowa baku :)

nawet nie raczy podjac probe uruchomienia silnika
  • Poziom 41  
    Pytając czego nie ma oczekiwałem odpowiedzi iskry lub paliwa a nie ile go posiada w baku.
    wjgud123 napisał:
    nie raczy podjac probe uruchomienia silnika

Mam rozumieć że nie kręci rozrusznikiem?
    Przenieś to do działu dla początkujących,tam może łatwiej się dogadasz.
  • Admin grupy audio
    Pawel wawa napisał:
    Problem w wiązce i zasilaniach a nie w osprzęcie silnika.

Odpowiedź padła, ale to zupełnie nie przeszkadzało w tym by dalej wymieniać części na pałę:
    wjgud123 napisał:
    Wymienilem cewke,

W tej sytuacji naprawdę taniej będzie w warsztacie, zwłaszcza że żona i tak już nie pojechała tym autem do pracy.
  • Moderator Samochody
  • Poziom 7  
    Oddalem auto do mechanika, ten stwierdzil ze musi wymienic cewke i swiece (jednak gdy stwierdzilem mu ze juz to zrobilem, wykrecil wszystko zeby sprawdzic ze tak jest).

Po skreceniu wszystkiego, rozlozyl rece :/ stwierdzajac: "takie zachowanie silnika jest nienormalne, ale nie mam pojecia co zrobic".

i teraz pytanie do Pawel wawa: skoro problem lezy w wiazkach i zasilaniach, gdzie moge szukac przyczyny?
    Nie rozumiem, wszystko masz opisane, teraz schemat i sprawdzasz po kolei zasilania, masy, ciągłość przewodów do osprzętu. Rozumiem, że nie masz czym diagnozować więc zostaje metoda, na piechotę. Przecież to proste auto. Teraz nie wiemy, czego mu brakuje, czy ma iskrę, czy załącza się pompa, czy kluczuje wtryski.
  • Poziom 7  
    Ja nie jestem mechanikiem ani elektromechanikiem z zawodu dlatego sie caly czas pytam. Po prostu lubie czasami pogrzebac przy samochodach.

Iskra jest na obu cewkach;
    paliwo takze dochodzi do wtryskow;
    pompa paliwa takze sie zalacza;

mechanik sam rozlozyl rece, twierdzac ze wszystko powinno byc wporzadku.

Wiekszosc przewodow takze sprawdzilem, ani nie sa przetarte ani przepalone.

Wczoraj jedyne co zauwazylem, to iz czasami auto odpali, ale podczas przekrecania kluczyka musze non stop wciskac pedal gazu.

I dlatego caly czas sie grzecznie pytam, co moze byc przyczyna, albo czy ktos juz mial podobny problem.
    Rozumiem ze nikt nie ma szklanej kuli a pomoc na odleglosc jest bardzo ciezka.
    Jednak naprawde dziekuje za wszelkie odpowiedzi, ktore moze wkoncu naprowadza mnie na usterke.
    wjgud123 napisał:
    paliwo takze dochodzi do wtryskow;
    Jakie ciśnienie? Wtryski są kluczowane?
  • Poziom 41  
    Szklana kula mi śnieży ale jak kompresja i rozrząd?Oczywiście po tym co wyżej napisane?

Dodano po 3 [minuty]:

wjgud123 napisał:
    Oddalem auto do mechanika

a potem
    wjgud123 napisał:

Ja nie jestem mechanikiem ani elektromechanikiem z zawodu dlatego sie caly czas pytam

Najgorsi klienci to forumowicze...