Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gateway FHX2300M"1" - Uruchamia się na 1/10 sekundy i miga dioda

suchejro 05 Lip 2014 12:58 1650 10
  • #1 05 Lip 2014 12:58
    suchejro
    Poziom 13  

monitor spadł na podłogę, matryca cała, teraz przy próbie uruchamiania pojawia się obraz z logo firmy na 1/10 sekundy i tyle, miga dioda i nic więcej się nie dzieje. Proszę o porady od czego zacząć i co może być przyczyną.

0 10
  • #2 05 Lip 2014 14:52
    btomko
    Poziom 34  

suchejro napisał:
    Proszę o porady od czego zacząć i co może być przyczyną.

Od rozkręcenia i obejrzenia płyt wtyczek i itp.

0
  • #3 05 Lip 2014 15:03
    suchejro
    Poziom 13  

monitor rozkręcony, na oko wszystko ok. Posprawdzane na przejście wszelkie taśmy, wtyczki itp po oględzinach i jest ok. Sprawdziłem większe elementy które lubią po wstrząsie coś mieć urwane itp, nic nie ma dziwnego czy złego. Wydaje się, że inwerter nie ma mocy bo po odłączeniu jednej świetlówki działa dłużej, tj ten obraz początkowy z logo producenta wyświetlany jest na 1-2 sekundy a nie na 1/10 sek jak przy podłączonych wszystkich świetlówkach. Pomierzyłem co się dało z elementów i wygląda że jest ok, może na coś szczególnie zwrócić uwagę? Świetlówki podłączona do innego zasilacza (innego monitora bo mam z pękniętą matrycą) świecą normalnie i dłużej ale też się wyłączają po kilku sekundach. Jakieś pomysły?

0
  • #4 05 Lip 2014 16:27
    Dj Haker
    Poziom 35  

suchejro napisał:
    Świetlówki podłączona do innego zasilacza (innego monitora bo mam z pękniętą matrycą) świecą normalnie i dłużej ale też się wyłączają po kilku sekundach.

A świetlówki z rozbitej matrycy pod rozwalonym monitorem jak się zachowują ?

Nie przepinaj wszystkich na raz tylko znajdź uszkodzoną świetlówkę.
    Poszukaj zimnych lutów.

Btw. Gaśnie tylko podświetlenie po tym krótki czasie czy całkowicie wyłącza się monitor ? Widać pod światło ?

W trakcie upadku monitor był włączony ?

0
  • #5 05 Lip 2014 19:26
    suchejro
    Poziom 13  

Nie, monitor był wyłączony, nawet z sieci. Stał odłączony i niechcący tyłem go zawadziłem wynosząc meble, spadł na podłogę z wysokości okolo 80cm.

Podłączone świetlówki z innego monitora zachowują się tak samo, podłączone obie świecą 1/10 sekundy, podłączone po jednej świecą około 1-2 sek. Wszystkie ( te z tej matrycy i te z innej) świecą tak samo. Teraz światło jest kiepskie i nie widzę czy coś jest czy nie na ekranie po zgaszeniu świetlówek. Ale w czasie kiedy działa jedna czy dwie to jest zawsze treść obrazu w formie loga startowego Gateway. Niestety trwa to zbyt krótko żebym mógł liczyć że zobaczę coś innego.

0
  • #6 05 Lip 2014 23:17
    Dj Haker
    Poziom 35  

Faktycznie to wygląda na zanik napięcia przy obciążeniu świetlówkami.

Zmierz napięcia w trakcie tej 2 sekundowej sprawności oraz po wyłączeniu podświetlenia.

0
  • #7 06 Lip 2014 08:27
    dzimi
    Moderator

Posprawdzaj czy nie powstały pęknięcia na lutach.

0
  • #8 07 Lip 2014 21:58
    suchejro
    Poziom 13  

Świetlówki obejrzałem, wszystko w zasadzie obejrzałem, nic niepokojącego. Podłączone oddzielnie świetlówki świecą normalnie. Po wymianie świetlówek monitor zaczął pracować prawidłowo. Te wyjęte świetlówki podłączone teraz luzem świecą normalnie. Nie wiem w czym rzecz, ale dla mnie ważne że monitor działa. Nie zlokalizowałem przyczyny tego stanu rzeczy.

0
  • #9 14 Lip 2014 17:54
    suchejro
    Poziom 13  

No niestety, podziałał jeden dzień, teraz przy uruchomieniu pojawia się szara mgła z kolorowymi dropami, powoli robi się biała, kolorowe "duchy" pojawiają się i znikają, po kilku minutach takich przeobrażeń pojawia się u góry pas poziomy z normalnym obrazem i po chwili pojawia się cały obraz lekko migoczący co ustępuje po 15 sekundach. Zupełnie nie wiem co może być przyczyną. Oczywiście podłączony do różnych komputerów i z nowym kablem, to samo. Co dalej sprawdzić?

0
  • #10 18 Lip 2014 07:31
    dzimi
    Moderator

dzimi napisał:
    Posprawdzaj czy nie powstały pęknięcia na lutach.
    - warto przegrzać hotair-em płytkę.

0
  • #11 08 Paź 2015 10:36
    suchejro
    Poziom 13  

Płytka przegrzana hotairem, wszystko działa normalnie. Ale wcześniej oglądałem przez lupę x15, mroziłem i grzałem, brak reakcji. Przegrzałem płytkę i działa, nic nie wskazuje na coś konkretnego. Zwyczajnie pomogło. Długo jak widać działa, więc pewnie podziała dalej. Temat do zamknięcia.

0