Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp 1300 - Drukarka hp 1300 krzywo drukuje i zostawia czarny pasek na wydruku

mateuszek3064 05 Jul 2014 13:47 2946 4
 • #1
  mateuszek3064
  Level 11  
  Moja drukarka hp Laserjet 1300 krzywo drukuje to znaczy lewa strona wydruku jest o jakiś 1mm do 1,5 mm niżej niż prawa i tak cały tekst nie jest w poziomie. Drugim problemem jest to, że drukarka zostawia czarny pasek takie zabrudzenie praktycznie przez całą kartkę pionowe o szerokości 0,5 cm z lewej strony kartki jak się zaczyna tekst przy standardowych marginesach. Pasek ten nie jest on aż tak mocny, czasami go nawet tak bardzo nie widać ale jednak jest.
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Po pierwsze - dosuń papier prowadnicami w podajniku . To najczęstsza przyczyna "krzywienia" wydruku. Jeżeli to wyeliminowałeś to nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie sekcji utrwalającej. Uszkodzona folia grzejna i pomarszczony wałek dociskowy mogą również dać opisywany objaw krzywienia a także miałbyś odpowiedź dlaczego drukarka brudzi.
  Co do samego brudzenia warto na początek podmienić kasetę z tonerem lub sprawdzić ją w innej drukarce.

  C.
 • #3
  mateuszek3064
  Level 11  
  papier zawsze dosuwam więc to nie to, tylko jak sprawdzić resztę, co do sprawdzenia tonera to nie znam nikogo kto ma drukarke taką jak ja albo podobną żeby pasował toner. Chociaż toner mam już trzeci rok ale chyba jeszcze się nie zużył bo tekst drukuje dobrze.
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Zatem warto się zaopatrzyć w zamienną kasetę - koszt zamiennika ok 50 zł a można taniej tyle że ryzykujesz jakością kasety. Wtedy brudzenie będziesz mógł wyeliminować. Skoro tak długo eksploatujesz ten toner to istnieje prawdopodobieństwo że zużył się bęben OPC w kartridżu. Efektem tego też jest brudzenie przy krawędzi. Co do folii grzejnej to możesz spróbować podejrzeć jej stan z tyłu drukarki otwierając klapkę. Powinno być ją widać fragmentarycznie a jak będzie drukarka pracować powinno dać się zauważyć jej obroty i wtedy ewentualnie stwierdzić możliwe uszkodzenia fusera. Jeżeli jednak nie chcesz sam eksperymentować oddaj ją po prostu do serwisu. Kompetentny fachowiec zobaczy co ją boli, przeczyści , sprawdzi i po kłopocie. W przypadku tej drukarki serwis nie powinien być drogi.

  C.
 • #5
  laserjack

  Level 30  
  Wyjmij kasetę , odsuń klapkę i zobacz jak wygląda bęben OPC. Może coś podeszło pod listwę czyszczącą i nie zbiera pozostałości proszku. .Wydrukuj engine test/test ścieżki papieru/ i i zobacz czy wydruk jest przesunięty.