Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B Astra F błąd 0325

dalmatynczyk123 05 Lip 2014 14:00 2817 1
    dalmatynczyk123
    Poziom 1  
    Zakupiłem autko Corsa B 1,4 X14SZ.
    Po pewnym czasie nastąpiła seria usterek, gdzie była potrzeba wymiany zaworu EGRi i gdzie komputer zgłaszał błąd 1405.
    Następnie była wymieniona sonda lambda, czujnik położenia wału korbowego, przewody zapłonowe, świece zapłonowe itd.
    Samochód pracował bez zastrzeżeń.
    Po pewnym czasie komputer zaczął zgłaszać błąd 0325 - czyli jednym słowem nie wiadomo o co chodzi.
    Została ponownie wymieniona sonda lambda, przewody zapłonowe oraz świece zapłonowe lecz problem i zgłaszany błąd wyskakiwał ponownie.
    Po pewnym czasie auto stało się mułowate oraz nie reagowało prawidłowo na pedał gazu.
    Zaczerpnąłem informacji od znajomego mechanika elektronika, który podpowiedział, iż możliwą przyczyną iż auto jest mułowate i nie ma mocy choć idzie się nim rozpędzić może być potencjometr przepustnicy. Zamówiłem nowy potencjometr ze średniej półki firmy Meyle Germany.
    Nastąpiła poprawa - po wymianie auto nie było już tak mułowate.
    W pewnym sensie zaczęło jeździć normalnie.
    Lecz po paru dniach zauważyłem iż auto nie ma odpowiedniego przyspieszenia oraz się przycina.
    Zacząłem rozważać zakup nowego sterownika silnika.
    Lecz coś mnie tknęło i zamówiłem ponownie czujnik położenia przepustnicy, tym razem z wyższej półki firmy Pierburg - koszt około 150-170 zł. na czujniku napisane made in USA. Został założony nowy czujnik położenia przepustnicy Pierburg i od tego momentu nie ma żadnego problemu auto jeździ prawidłowo, przyspiesza prawidłowo, nie muli, nie zacina się i co najważniejsze nie zgłasza błędu 0325.
    Opel Corsa B Astra F błąd 0325
    ociz
    Moderator Samochody
    Rozumiem że problem rozwiązany? Przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.