Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiatrak i chiński sterownik hybrydowy coś nie tak

05 Jul 2014 14:33 2985 11
  • Level 24  
    Witam
    Może ktoś mi powie o co chodzi, bo sam nie mogę na razie do tego dojść.
    Mam zainstalowany wiatrak moc teoretyczna 1kW, sterownik:
    http://uk.alibaba.com/product/927793340-LCWS-B1-10A-solar-wind-controller.html tylko ten 48V. I tak akku nie jest w pełni naładowane mają 51V, zaczyna wiać i wiatrak się rozkręca do około 75V powoli zaczyna rosnąć moc i nagle regulator włącza hamulec i wiatrak się zatrzymuje a po jakimś czasie hamulec zostaje zwolniony i znowu to samo 75V i znowu hamulec i tak w kółko...
    Po kilku razach hamulec praktycznie na stałe jest włączony i dopiero reset (odłączenie od akku pomogło znowu pobudzić wiatrak)

Jak myślicie ten sterownik jest taki badziewny, tani nie był...
    Czy kolejność faz może mieć znaczenie???b
  • User removed account  
  • Level 24  
    Ahahaha ;-) yeah.. yeah fantastic ;-))
  • Level 17  
    Adamt27 wrote:
    Masz dwa wyjścia :

....lub tak jak zrobili inni klienci z takimi chińskimi sterownikami - patrz od 3 minuty nagrania.

2) http://www.youtube.com/watch?v=P1TzSPCvxhI

Nazwał bym to "szybką naprawą punktową"
    Przepraszam za off topa, ale sposób godny uwagi :D
  • Level 8  
    U mnie podobnie. Co prawda posiadam turbinę Ista breeze i-500 12V z oryginalnym osobnym regulatorem Ista Breeze - hybrydowy 500W turbina i 200W solar. Prądnica działa ale gdy aku jest prawie naładowany nagle co ? -uruchamia się hamulec. Ale się nie zawiesza.

Minus taki, że nie do końca jestem pewien czy aku rzeczywiście jest w pełni naładowany zanim uruchomi sie hamulec. Drugi minus mojego regulatora to, że j posiada on hamulec oparty na przekaźnikach 2 przekaźniki w chwili kiedy aku jest odłączony są w spoczynku i zwierają ze sobą wszystkie 3 fazy turbiny co powoduje uruchomienie hamulca. Podobnie gdy wartość jest zbliżona do naładowanego aku odcinane jest zasilanie przekaźników i już uruchamia się hamulec. Czasem jest to co jakiś czas. Pracuje naładuje staje na kilka minut i potem ponownie się uruchamia turbina. Gdy aku jest naładowany ( sprawny) przekaźniki są uruchomione i zjadają prąd. Najgorsze że przekaźników jest aż 5 z czego 2 od turbiny i 1 od paneli solarnych. Do tego dochodzą 2 mniejsze nie wiem od czego. Ale jak już wiesz przekaźniki to pożeracze prądu. Tak niestety jest. Regulator dosłownie połyka prąd z aku a najgorsze ze już mi rozładował aku do wartości poniżej ba 6V o czym nie wiedziałem. Wiec zastosowałem zabezpieczenie regulatora aby nie uciekało poniżej 10,5V Dlatego też szukam regulatora ale już nie oparty na przekaźnikach tani a zarazem dobry.
  • Level 24  
    U mnie jest troszkę inaczej, bo nie wiem jak ale u mnie przekaźnik (jest jeden) nie zżera prądu (przynajmniej nie zauważyłem) system jest 48V i ja dokładnie mam tak wiatrak się kręci przeskakuje na sterowniku między funkcjami i napięcie z wiatraka tak około 20V, natężenie 0A, moc 0W, i coś takiego jak M (chyba prędkość wiatru) też 0 M, wiatrak rozkręca się powiedzmy do 70V, moc po chwili (jakieś 30sek) zaczyna rosnąć (Amperaż oraz Waty) tak do 50Wat i nagle tryknięcie przekaźnika i wiatrak staje), jest to dość denerwujące bo często wieje tylko tak że jest 20V i tak na prawdę nie ma pożytku z wiatraka, a jak ju się rozkręci to zaraz włącza się hamulec...
    Rozebrałem ten sterownik z ciekawości i wygląda nawet na nieźle wykonany...
    Ale że zamierzam ogrzewać dom paneli oraz wiatraka muszę mieć coś super pewnego do starowania ładowaniem akku...

Dodano po 2 [minuty]:

A co myślicie o tym:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]

Bo tak jak pisałem, muszę znaleźć coś dobrego do tego moje systemu...
  • User removed account  
  • Level 24  
    Właśnie system jest zbudowany do grzania wody cwu oraz co...
    Nie wiem znalazłem na allegro jeden taki sterownik chyba produkcji Polskiej tytuł aukcji: "REGULATOR ŁADOWANIA SOLARNO-WIATROWY 4KW, 24/48V" daje tytuł bo link wywala.
    I nad tym się zastanawiam...

Wiatrak jest maksymalnej mocy 2kW prąd do 100V...
  • User removed account  
  • Level 24  
    Spoko ale ja już mam wszystko sterownik akku grzałki i wszystko praktycznie podłączone...
    Co do tego że przy małym wietrze nie ma ładowania to chyba znalazłem rozwiązanie, na allegro gość sprzedaje "powielacz napięcia MPPT elektrownia wiatrowa" i chyba kupię coś takiego i założę, zobaczymy co będzie...

Dodano po 9 [minuty]:

Przynajmniej przy słabym wietrze będę miał ładowanie...
    A i spróbuje rozładować akku, chodź pewnie nie będzie to łatwe, bo mam 4 sztuki po 185Ah spięte szeregowo w 48V i może w tedy wiatrak przy mocnym wietrze zacznie ładować stale...
  • User removed account